Jump to content



Δεν παει η αναλυση πανω απο 1280


fastinos

Recommended Posts

Καλημερα.

Λοιπον εχουμε και λεμε.

Μολις εφτιαξα ενα καινουργιο PC. Asus Rampage extreme. q9550 , corsair 2x2 giga 12800 dominator. veloci raptor 300gb sapphire 4870x2 tagan 1300bz.

Η αναλυση δεν παει πανω απο 1280 και μονο οταν τιν αλαξω μεσα απο το catalyst ανεβενει στα 1680 αλλα με το ρεσταρτ ξαναπαει 1280. Επισεις στα games den βλεπω την αναλυση αυτη και ας ειναι 1680 απο τους catalyst. Το εχς δοκιμασει με 2 Οθονες μια 20 lg και μια 22 samsung και στις 2 το ιδιο. Αυτο μου το εκανε και στο παλιο μου PC με τιν χ850χτ τι να κανω τα νευρα μου.

Οι drivers για τα παντα ειναι οι τελευταιοι

Link to comment
Share on other sites

Η αναλυση δεν παει πανω απο 1280 και μονο οταν τιν αλαξω μεσα απο το catalyst ανεβενει στα 1680 αλλα με το ρεσταρτ ξαναπαει 1280.

για να αλλαξεις αναλυση κανεις restart το pc?

Link to comment
Share on other sites

Drivers περασα τα ιδια, τους εβγαλα τα ιδια. για το restart ενοω οτι βαζω την αναλυση 1680 και ολα μια χαρα. Οταν κανω shutdown η ρεσταρτ για οπιοδηποτε λογο παει η αναληση παλι 1280 και οχι μονο αυτο δεν μπωρω να την ξαναφτιαξω παλι και μονο απο τους catalyst γινετε. Καλοδιο DVi εχω αλαξη γιατι αυτο μου το κανει και με τις 2 οθονες με διαφορετικο καλοδιο. εχω ψαξει στο google αλλα οσοι εχουνε αυτο το προβλημα το εχουνε στο linux και για να το φτιαξουνε πειραζουνε κατι στο .inf.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει το ιδιο ακριβος, πριν λιγο καιρο, με μια 3870.

Αν θυμαμαι καλα απενεργοποιησα απο catalyst control center του monitor το EDID profile

και την max αναλυση την καθορισα μονος μου.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει τυχει το ιδιο ακριβος, πριν λιγο καιρο, με μια 3870.

Αν θυμαμαι καλα απενεργοποιησα απο catalyst control center του monitor το EDID profile

και την max αναλυση την καθορισα μονος μου.

+1 αυτο δημιουργει προβληματα και σε αναλυσεις και σε refresh rates.

κλεισε το edid Και βαλε χειροκινητα την αναλυση:flex:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.