Jump to content



Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet


greekfragma

Recommended Posts

  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Ναι κι εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ ούτε με το thelab, ούτε με το hwbox.

Μπορώ να συνδεθώ με το pctecnology.

Δοκίμασα λοιπόν την ιστοσελίδα

http://downforeveryoneorjustme.com/

και είδα ότι δουλεύουν και τα δύο forum.

Έτσι μπήκα και γράφω τώρα από άλλη σύνδεση που έχω, που δεν είναι forthnet.

Το πρόβλημα με τη Γερμανία το γράφουμε εδώ και μέρες.

Παράξενο, όμως που κόβονται κάποιες διευθύνσεις μόνο.

Δηλαδή υποτίθεται ότι το δίκτυο internet περνάει από πολλούς και όχι αποκλειστικά από ένα κόμβο. Θα έπρεπε αν δεν δουλεύει η σύνδεση με τη Γερμανία να βγει το thelab από άλλους κόμβους.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες οι περισσότεροι πρέπει να είδατε βελτίωση των συνδέσεων σας.

προστέθηκαν 5Gbps για εξωτερικό αποκλειστικά για τη βόρεια Ελλάδα και ακόμα 2Gbps στα ήδη 10 της Αθήνας.

http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10006341

άντε να δούμε....μετά απο 4 μήνες υπομονής αξιωθήκανε να αναβαθμίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως κάτι πρέπει να έγινε σαν να κατεβάζω πιο γρήγορα...Άρα είχε δίκαιο κάποιος που είχε γράψει στο thread για τον Λάμπη και την 4νετ ότι υπάρχει πρόβλημα γιατί κάτι φτιάχνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω δει μεγαλη διαφορα εδω και 5 μερες...αυτο που ειχα αναφερει με την πτωση στην ταχυτητα μετα το μεσιμερι...τωρα ειμαι μια χαρα! λετε τελικα η αναβαθμιση να επιασε τοπο! Μακαρι ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 1μβιτ Φόρθνετ και είμαι αρκετά χρόνια συνδρομητής τους.

Σήμερα το πρωί έλαβα ένα τηλέφωνο από την φορθνετ ώστε να αλλάξω το 1μβιτ σε έως 24 και να πληρώνω λιγότερα χωρίς να πληρώνω οτε.

Απλώς να σας πω πως στο τέλος όταν κοίταξα τον μετρητή στο τηλέφωνο το σταθερό έγραφε 25 λεπτά συνομιλία.

Του μίλησα στα ίσα, όμορφα κι ωραία. Τώρα ποιό ήταν το παλικάρι και τι θα έκανε...δεν ξέρω, εγώ τα είπα όλα δεν άφησα τίποτα. Και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες οι περισσότεροι πρέπει να είδατε βελτίωση των συνδέσεων σας.

προστέθηκαν 5Gbps για εξωτερικό αποκλειστικά για τη βόρεια Ελλάδα και ακόμα 2Gbps στα ήδη 10 της Αθήνας.

http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10006341

άντε να δούμε....μετά απο 4 μήνες υπομονής αξιωθήκανε να αναβαθμίσουν.

Όντως τώρα έχει στρώσει πολύ το πράγμα, καμία σχέση με την προηγούμενη βδομάδα.Xαμηλά πινγκ με εξωτερικό, ροκ σταειμπλ σύνδεση, φτου φτου μην την ματιάξω :):D

Link to comment
Share on other sites

άλλος ένας τηλεφωνητής που ανέλαβε χρέη ψυχοθεραπευτή.

Τι μας φταίνε κι αυτοί???!!!...................

Ε όχι δα...παρασάγκας θα έλεγα.

Κι αυτό του το είπα.

Άσε, μια χαρά του μίλησα, φυσικά με σεβασμό στο κάθε παλικάρι και κοπελιά που δουλεύουν και Κυριακές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παίδες με Forthnet 24άρα από Καβάλα και το πρόβλημα μετά το μεσημέρι συνεχίζεται.....

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την Forthent μου είπαν ότι ακόμα το προσπαθούν το πρόβλημα με την βόρεια Ελλάδα και ότι παρόλα τα παράπονα η εταιρία δεν έχει δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα για το πότε θα ολοκληρωθούν οι τεχνικές εργασίες.............

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
. αυτα ειναι . . . . :S

Κατι ασχετο , περαν απο download & upload .

οσοι απο εσας εχετε 24ρες , παιζει κανεις κανα online game ? ? απο ping πως πανε ?

Παίζω WOW ναι. Απο ping ενω στη φώτο που ανέβασα λεει οτι εχω μονο 37ms μεσα στο παιχνίδι διχνει οτι ειναι 470+:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.