Jump to content



Recommended Posts

Με αφορμή τα λόγια του Ζάχου περί προβλημάτων, στον Intel X25-M G1 που έχω, αναβαθμισμένο, το λεγα και στον GV, βλέπω κολλήματα όταν δουλεύω πχ Photoshop, η σε κανένα βίντεο στο youtube. Όχι πολύ συχνά, ούτε και πολύ σπάνια. Το πρόγραμμα κρεμάει για 2-3 δευτερόλεπτα (το λαμπιόνι του δίσκου συνεχώς αναμμένο) και μετά επανέρχεται.

Δεν μπορώ να πω ότι μου δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά όταν συμβαίνει είναι σπαστικό, παλιά δεν συνέβαινε.

Τελευταίο Fw περασμένο - Benchmark βγαίνουν όλα σχετικά καλά.

Ακριβώς το ίδιο παρατηρώ και γώ με τον δικό μου G1. Στιγμιαία κολλήματα όταν παω να κάνω πολλά πράγματα μαζί.

Ψάχνοντας βρήκα αυτό http://www.ocztechnologyforum.com/forum/showthread.php?p=325221#post325221. Μαλλον φταίει οτι έκανα το partision απο τα xp. Θα το δοκιμάσω αυριο μπας και στρώσει.:wall:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό, απλά θέλω ένα νουμεράκι... για να μου φύγει ο καημός !?!

Sorry δηλαδή αλλά μάλλον διακοπές θες μπας και σου φύγει το κόλλημα με τα μετροπρογράμματα. Τόσος καημός... κρίμα δηλαδή. Καλύτερα με τον άβακα.

Link to comment
Share on other sites

Sorry δηλαδή αλλά μάλλον διακοπές θες μπας και σου φύγει το κόλλημα με τα μετροπρογράμματα. Τόσος καημός... κρίμα δηλαδή. Καλύτερα με τον άβακα.

Θέμα με 71 σελίδες, 1404 ποστ και εκατοντάδες φώτο από Crystal Disk Mark, Vista Disk Bench, HD Tach, HD Tune etc από τόσους φίλους/χρήστες και λες πως εγώ και μόνο εγώ χρειάζομαι διακοπές ? Τι να πω ? Θα κουράστηκα από το ένα ποστ στο εξάμηνο που κάνω...

@ mikelaggelos Thanks :T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία απορία, όχι ότι είναι πολύ σημαντικός δείκτης σε σχέση με τα μετροπρογράμματα που χρησιμοποιείται για τους δίσκους, αλλά στην αξιολόγηση των Windows 7 o Intel Postville με τι βαθμολογείται ?

Π.Χ. Ο δικός μου πρωτεύων σκληρός δίσκος (WD VelociRaptor 150GB σαν IDE) βαθμολογείται με 5,9 και είναι με διαφορά το πιο χαμηλό σκορ του πίνακα αξιολόγησης, όλα τα υπόλοιπα είναι στο 7,4...

Σόρρυ για το μερικώς OFF TOPIC αλλά νομίζω επειδή έχει να κάνει με Intel SSD έπρεπε να post-άρω εδώ.

Τα 7 έχουν άλλο βαθμό αξιολογήσεις απο το Vista ? γιατί στα Vista απο όσο ξέρω είναι max το 6 , στα 7 πόσο είναι ?

skorvista.jpg w577.png"]skorvista.jpg w577.png

Έγινε επεξεργασία από pavou
Link to comment
Share on other sites

Τα 7 έχουν άλλο βαθμό αξιολογήσεις απο το Vista ? γιατί στα Vista απο όσο ξέρω είναι max το 6 , στα 7 πόσο είναι ?

"Ο δείκτης εμπειρίας των Windows 7 αξιολογεί τα στοιχεία-κλειδιά του συστήματος σε μία κλίμακα από 1,0 έως 7,9"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μία απορία, όχι ότι είναι πολύ σημαντικός δείκτης σε σχέση με τα μετροπρογράμματα που χρησιμοποιείται για τους δίσκους, αλλά στην αξιολόγηση των Windows 7 o Intel Postville με τι βαθμολογείται ?

Π.Χ. Ο δικός μου πρωτεύων σκληρός δίσκος (WD VelociRaptor 150GB σαν IDE) βαθμολογείται με 5,9 και είναι με διαφορά το πιο χαμηλό σκορ του πίνακα αξιολόγησης, όλα τα υπόλοιπα είναι στο 7,4...

Σόρρυ για το μερικώς OFF TOPIC αλλά νομίζω επειδή έχει να κάνει με Intel SSD έπρεπε να post-άρω εδώ.

An θυμάμαι καλά στα 7 μου βγάζει 7,9 ο δίσκος.....

Link to comment
Share on other sites

Εθεαθη, τουλαχιστον ενας G2R5 80αρης και ενας 160αρης στο Πλαισιο Καλαμαριας Θεσσαλονικης.... οποιος προλαβε τον κυριο ειδε....

Ο 80αρης στα 209€....

το R5 που αναφερεται στο G2R5 τι είναι? και κατι αλλο: παιδια την υποθεση οτι θα λογω του bug η Ιντελ δεν θα το διορθώσει αλλα θα αποσυρει το μοντελο μπορουμε να το αποκλεισουμε;

Link to comment
Share on other sites

το R5 που αναφερεται στο G2R5 τι είναι? και κατι αλλο: παιδια την υποθεση οτι θα λογω του bug η Ιντελ δεν θα το διορθώσει αλλα θα αποσυρει το μοντελο μπορουμε να το αποκλεισουμε;

R5=model με βάσεις για 3.5'.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα με 71 σελίδες, 1404 ποστ και εκατοντάδες φώτο από Crystal Disk Mark, Vista Disk Bench, HD Tach, HD Tune etc από τόσους φίλους/χρήστες και λες πως εγώ και μόνο εγώ χρειάζομαι διακοπές ? Τι να πω ? Θα κουράστηκα από το ένα ποστ στο εξάμηνο που κάνω...

Βασικά ακούστηκες απελπισμένος "...να μου φύγει ο καημός" για αυτό το είπα σε εσένα. Το "εσύ και μόνο εσύ" που λες, δεν το είπα εγώ. Και εν πασει περιπτώσει δε σε έστειλα και στον ...ακατανόμαστο. Διακοπές είπα! Αν και όλοι εδώ που τα λέμε θέλετε διακοπές μέχρι να βγάλει η Intel το fix.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακούστηκες απελπισμένος "...να μου φύγει ο καημός" για αυτό το είπα σε εσένα. Το "εσύ και μόνο εσύ" που λες, δεν το είπα εγώ. Και εν πασει περιπτώσει δε σε έστειλα και στον ...ακατανόμαστο. Διακοπές είπα! Αν και όλοι εδώ που τα λέμε θέλετε διακοπές μέχρι να βγάλει η Intel το fix.

Αν πρόσεξες το "...να μου φύγει ο καημός" το γράφω μετά τις τελείες (...) για να τονίσω ότι ενώ πήρα κάποιες απαντήσεις δεν είχα πάρει κανένα νούμερο.

Το "εσύ και μόνο εσύ" δεν το είπες αλλά αφού απευθυνόσουν σε εμένα, και μάλιστα με "παράθεση" το ίδιο σημαίνει.

Το ότι δεν με έστειλες και στον ...ακατανόμαστο. Τι να σχολιάσω, το αφήνω σε αυτούς που διαβάζουν το νήμα και στους moderators/administrators.

Παρόλα αυτά... No Hard Feelings !!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.