Jump to content



Recommended Posts

Ποιές είναι οι διαφορές ανάμεσα στην έκδοση G2C1 και G2R5 ?

Oι διαφορες ειναι μονο στη συσκευασια,η R5 (R=retail) περιεχει τον ανταπτορα για να τον εγκαταστησεις σε 3,5" θυρα του κουτιου και τις βιδες για να τον βιδωσεις σε αυτον!Η C1 εχει μονο τον δισκο και το βλακωδες(για μενα) αυτοκολλητο SSD rocks!Kατα τ'αλλα δεν διαφερει πουθενα ο δισκος!

Link to comment
Share on other sites

Oι διαφορες ειναι μονο στη συσκευασια,η R5 (R=retail) περιεχει τον ανταπτορα για να τον εγκαταστησεις σε 3,5" θυρα του κουτιου και τις βιδες για να τον βιδωσεις σε αυτον!Η C1 εχει μονο τον δισκο και το βλακωδες(για μενα) αυτοκολλητο SSD rocks!Kατα τ'αλλα δεν διαφερει πουθενα ο δισκος!

Οπότε καλύτερη η R5 αφού έχει και τον αντάπτορα για τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

labites βοήθεια. εδώ και 2 μήνες δεν είχα κανένα πρόβλημα με τον intel ssd 80gb. τώρα αρχίζει και κολάει. εκεί που έκανε 10 δευτερόλεπτα να μπει και να παίξει pro τώρα κάνει 2 λεπτά και κολάει και όταν κολάει ακούγεται ένας θόρυβος ζ ζ ζ ζ ζ ζ μέχρι που να ξεκολήσει από τα πολλά καρέ και μετά ξανά τα ίδια. ακόμα και τώρα που γράφω κολλάει στα γράμματα. έτρεξα το intel toolbox (όλες τις παραμέτρους) αλλά τίποτα. έκανα bios default αλλά τίποτα. o/c δεν κάνω γιατί πάνω απ' όλα έχω μία μητρική p5n-mx.

ο δίσκος είναι σε ahci

Link to comment
Share on other sites

παραθέτω αφιέρωση στον Sebastian με το 700+ :D

thelab.jpg

Uploaded with ImageShack.us

εχω μια απορια,τι γινεται με το sata 2 που τερματιζει στα 300 mb/s, σε τετοιες περιπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ζητω συγνωμη αλλα επειδη δεν εχω το χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του thread, υπαρχει κατι αντιστοιχο του Ιntel SSD Optimiser (που βγηκε για 34nm SSDs), που να δουλευει για 1st Gen (50nm) X-25 M? ή γενικα καποιο ολλο προγραμμα optimization γιατι βλεπω αρκετα πεσμενες τις επιδοσεις του SSD μου..

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]39943[/ATTACH]

να και ο δικος x25-m 80gb g2r5..μετα απο 2 βδομαδες που τον εχω και με παιχνιδια και πολλα προγραμματα πανω..πως τα βλεπετε τα πραγματα?

Βαλτον σε AHCI mode και θα ανεβεις πιο πολυ στα 512 write!

Link to comment
Share on other sites

:shutup:

παιδια ζητω συγνωμη αλλα επειδη δεν εχω το χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες του thread, υπαρχει κατι αντιστοιχο του Ιntel SSD Optimiser (που βγηκε για 34nm SSDs), που να δουλευει για 1st Gen (50nm) X-25 M? ή γενικα καποιο ολλο προγραμμα optimization γιατι βλεπω αρκετα πεσμενες τις επιδοσεις του SSD μου..

δοκίμασε και το παρακάτω:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=72643

αν δεν δουλέψει, acronis, hdd erase και restore.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επειδή το σκέφτομαι πολύ τελευταία για έναν intel ssd, αλλά τα οικονομικά δεν είναι καλά για τον 80αρι, ειδικά μετά και την αύξηση των τιμών, θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να πάρω τον 40αρι ή να στριμωχτώ λίγο παραπάνω και να τα δώσω για τον 80αρι;;;

Link to comment
Share on other sites

επειδή το σκέφτομαι πολύ τελευταία για έναν intel ssd, αλλά τα οικονομικά δεν είναι καλά για τον 80αρι, ειδικά μετά και την αύξηση των τιμών, θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να πάρω τον 40αρι ή να στριμωχτώ λίγο παραπάνω και να τα δώσω για τον 80αρι;;;

Μία από τα ίδια.Αλλά μάλλον ή θα πάρω τον 40αρη ή θα αναβάλω την αγορά SSD για μετά από 6 μήνες.Κορόϊδο με overpriced προιόντα τεχνολογίας εμένα δεν θα με ξαναπιάσουν :nono: (ναι γιατί τα έχω σκάσει αρκετές φορές στο παρελθόν :red:)

Link to comment
Share on other sites

επειδή το σκέφτομαι πολύ τελευταία για έναν intel ssd, αλλά τα οικονομικά δεν είναι καλά για τον 80αρι, ειδικά μετά και την αύξηση των τιμών, θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει να πάρω τον 40αρι ή να στριμωχτώ λίγο παραπάνω και να τα δώσω για τον 80αρι;;;

φίλε δεν θεωρώ ότι εχει κατι να πει ο 40αρης. χαμηλότερες επιδόσεις και μικρή χωρητικότητα. καλυτερα να στριμωχτείς λίγο για τον 80αρη πάντως αν επιμένεις στο 40αρη στείλε μου πμ.

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν θεωρώ ότι εχει κατι να πει ο 40αρης. χαμηλότερες επιδόσεις και μικρή χωρητικότητα. καλυτερα να στριμωχτείς λίγο για τον 80αρη πάντως αν επιμένεις στο 40αρη στείλε μου πμ.

Ναι ρε φίλε αλλά στα SSD η χωρητικότητα δεν μετράει.Για OS τον παίρνεις.15 GB τα 7 και άλλα 20 GB το υπόλοιπο software.Επειδή λοιπόν η τεχνολογία τώρα είναι ακριβή, νομίζω καλύτερα είναι κάποιος να πάρει έναν μικρό για αρχή με ένα 100ευρω (ας πούμε τί ψυχή έχει), και μετά από 2-3 χρόνια με τα ίδiα λεφτά να πάρει SSD 200+ GB παρά να δώσει τώρα 240 ευρώ για 80 GB!!!

Link to comment
Share on other sites

Brickare ο postville μου...και δεν εχω αποδειξη...f*ck my life :(

Στα καλά καθούμενα?

Έχει σχέση με το γνωστό θέμα που αντιμετώπισαν οι περισσότεροι postville πριν μερικούς μήνες ή άσχετο?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.