Jump to content



Recommended Posts

Αυτοί απο το e-shop ενώ αναφέρονται ως G201 τελικα ειναι G2C1 και είναι 9mm. Έχουν δηλαδή το μαύρο πλαίσιο απο πάνω. Το απόγευμα νεότερα...

Και μάλιστα ενώ στο κουτί του γράφει G2C1 ο δίσκος επάνω του γράφει G2GC...????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα όντως έτσι είναι, είναι ο λεπτός.

Packaging Date 11 Αυγούστου οι δικοί μου

έριξα και τον 160άρη χθές παραγγελία. Πήρα κι έναν 80άρη για να συγκρίνω με τον SUMMIT.

Δεν έχω βάλει ακόμα πάνω να δώ. Εχουν το μαυρο πλαίσιο γύρω γύρω.

Δεν αντεξα πήγα και πήρα και γώ. Μ αρέσει που έγραφα σε προηγούμενο post οτι δεν θα πάρω.

Ο εθισμός στο μεγαλείο του.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηρατε πειτε και σε μας!Περιμενω τα review για να ψωνιστώ...!!!

Παρέλαβα κι εγώ χτες τον 34nm G2...:)

Σε ταπεινό σύστημα με ενσωματωμένα γραφικά στην μητρική, CoreDuo 1800Mhz (στα 3330 βέβαια) και 2GB RAM τα 7 πάνε πετώντας... Καμία σχέση με οτιδήποτε έχω δοκιμάσει. Δεν υπάρχει καλύτερη αναβάθμιση αν κάποιον τον ενδιαφέρει η ταχύτητα στο desktop. Τα καλύτερα 200€ που έχω ξοδέψει για αναβάθμιση με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά...:)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ χτες τον 34nm G2...:)

Σε ταπεινό σύστημα με ενσωματωμένα γραφικά στην μητρική, CoreDuo 1800Mhz (στα 3330 βέβαια) και 2GB RAM τα 7 πάνε πετώντας... Καμία σχέση με οτιδήποτε έχω δοκιμάσει. Δεν υπάρχει καλύτερη αναβάθμιση αν κάποιον τον ενδιαφέρει η ταχύτητα στο desktop. Τα καλύτερα 200€ που έχω ξοδέψει για αναβάθμιση με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά...:)

Μπορεις να δεις ποιο firmware εχει?

Αντε περιμενω και 'γω πως και πως...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις ποιο firmware εχει?

Αντε περιμενω και 'γω πως και πως...

Έχεις δίκιο, είχα στο μυαλό μου να το γράψω και το ξέχασα...

Έχει το τελευταίο καθώς πριν καν να τον βάλω είχα κατεβάσει και είχα φτιάξει το σχετικό CD για το upgrade του firmware από την Intel, το έτρεξα και δεν χρειάστηκε να κάνει αναβάθμιση. Δεν θυμάμαι τώρα ποιό είχε αλλά πάντως νεότερο δεν υπάρχει. Τουλάχιστον επίσημα από την Intel...

PS. Τα part numbers στο κουτί και στον SSD διαφέρουν στις καταλήξεις, να το αναφέρω κι αυτό. Δεν είμαι σπίτι να το δω τώρα αλλά αν ενδιαφέρει κάποιους και αν δεν έχει αναφερθεί να το δω το απόγευμα και να ενημερώσω. (ο δίσκος ήταν κλειστός και από ότι είδα σε φωτό σε review πράγματι τα numbers διαφέρουν)

Έγινε επεξεργασία από stako
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, είχα στο μυαλό μου να το γράψω και το ξέχασα...

Έχει το τελευταίο καθώς πριν καν να τον βάλω είχα κατεβάσει και είχα φτιάξει το σχετικό CD για το upgrade του firmware από την Intel, το έτρεξα και δεν χρειάστηκε να κάνει αναβάθμιση. Δεν θυμάμαι τώρα ποιό είχε αλλά πάντως νεότερο δεν υπάρχει. Τουλάχιστον επίσημα από την Intel...

Σ'ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Και ποια ανταπτορακια ειναι καλα?Αυτα της ocz καπου τα κραζαν οτι πληγωνουν τον ssd.
Αυτό http://www.scythe-usa.com/product/acc/057/25twinmounter_detail.html (παίρνει 2 2.5άρηδες επάνω και πιάνει μία θέση 3.5) αξίζει αλλά νομιζω δεν υπάρχει Ελλάδα. Ή κάτι τέτοιο http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=9496&cat=38 αλλά το καλώδιο το πετάς. Νομιζω Στουρνάρη μπορείς να βρείς σκέτα τα λαμάκια.

Διαφορετικά με αυτοκόλητο "χρατς" τον βάζεις στο κουτί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ποια ανταπτορακια ειναι καλα?Αυτα της ocz καπου τα κραζαν οτι πληγωνουν τον ssd.

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062672005&postcount=421

Διαφορετικά με αυτοκόλητο "χρατς" τον βάζεις στο κουτί.

:p

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τον αγόρασα (αυτόν του e-shop), και έβγαλα από το laptop τον vertex και έβαλα αυτόν. Φόρτωσα ακριβώς το ίδιο partition μέσω του Acronis.

Είναι λίγο πιο γρήγορος ο Intel (στις μετρήσεις) εκτός από το read των 4k που είναι πιο αργος και το write των 4k που ειναι πολυ πιο γρηγορος.

Αυτά στο benchmark. Σε πραγματικές συνθήκες δεν καταλαβαίνω διαφορές. Είναι και οι δυο ταχύτατοι. :bigsmile:

post-13175-1416074090,3322_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ποια ανταπτορακια ειναι καλα?Αυτα της ocz καπου τα κραζαν οτι πληγωνουν τον ssd.

Μια χαρα ειναι το ocz adaptor.Σημερα εβαλα τον Intel και του ηρθε κουτι .Αν πληγωνουν ,τα αισθηματα του ισως ,τιποτα αλλο :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.