Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Τι ωραια που θα τανε να μπαιναν στις 15ρες μου... Μαλλον ομως ειναι ελαχιστα μεγαλυτερα σε διαμετρο, συναρμολογημενα.

IMG_0089.jpg

.

Alfa 147/156 GTA, Alfa 166 3.0lt, Focus RS, Fiat Coupe είναι ίδιες κ έχουν διάμετρο 2*36mm + 2*40mm (πιστονιων).

νομιζω οτι ειναι μια απο αυτες και σε 15 δεν χωρανε. 16 τουλαχιστον. οι για τις δαγκανες που ειπα ειναι 305-310*28

για τον 284*22 υπαρχουν και αυτες οι wilwood που ειναι αρκετα εως παρα πολυ δυνατες.

Link to comment
Share on other sites

.

Alfa 147/156 GTA, Alfa 166 3.0lt, Focus RS, Fiat Coupe είναι ίδιες κ έχουν διάμετρο 2*36mm + 2*40mm (πιστονιων).

νομιζω οτι ειναι μια απο αυτες και σε 15 δεν χωρανε. 16 τουλαχιστον. οι για τις δαγκανες που ειπα ειναι 305-310*28

για τον 284*22 υπαρχουν και αυτες οι wilwood που ειναι αρκετα εως παρα πολυ δυνατες.

Αυτη ειναι, σιγουρα δεν χωραει, ειναι πολυ τερας. Την εχω κοιταξει την dynalite αλλα το lug mount σε συνδυασμο με το ακρο μου τα κανει λιγο σκουρα τα πραγματα, και ειναι κριμα να τροχισω ολοκαινουρια δαγκανα για ανταπτορα-πατεντα. Μαλλον εχω καταληξει σε αυτην, που ειναι και radial mount, ειναι σχετικα ευκολος ο ανταπτορας, χωραει σιγουρα σε διαμετρο και ισως και σε φαρδος χωρις αποστατη. Ξερεις κατι για αυτες? Το αυτοκινητο ειναι-δεν ειναι ενας τονος...

Link to comment
Share on other sites

Παντως το δικο μου Α3 που το πηγα Παζαροπουλο για service ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Το χειροτερο ειναι η Καρεντα στον Πειραια, γελοια τυπακια...

Αν βαλεις το κοστος της 18αρας και του tbi πας σε καλυτερο καρο!

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Α δεν έχει κλείσει επίσημα?

Πάντως έλεγαν ότι δεν είχε λεφτά για εκτελωνισμό και είχαν μείνει στο τελωνείο 1000-2000 κάρα και είχε φάει μερικές μηνύσεις.

Μάλλον κλείνει και θα εξαγοραστεί.

Άρα μάλλον μακριά, εκτός αν είσαι ΠΟΛΥ large :p

Link to comment
Share on other sites

Χα! Με 36000 παίρνεις πλούσια 316i ή μια 318i.

Η BMW έχει καβαλήσει καλάμι.

Όσο για τις άλλες προτάσεις του ThorLite:

- Saab δεν παίρνεις αυτήν την περίοδο. Μόλις αγοράστηκε από τη Spyker. Σε λίγο καιρό (ίσως χρόνια) θα δούμε τι μπορεί να κάνει.

- VW Passat δε θα έπαιρνα για δύο λόγους: 1) είναι VW και ακούω πολλά τριγύρω, 2) το Passat έχει πολυφορεθεί και το design του έχει καταντήσει συντηρητικό.

Η Alfa έχει πάθος στα αμάξια και το δείχνει, αλλά ρε γμτ δεν ξέρω πραγματικά αν έχει κάνει άλματα αξιοπιστίας από τότε που τη γνώριζα εγώ (εποχές 146).

Αν το λέει η καρδιά σου, go for it. Είναι ωραίο αμάξι. :T:

Υ.Γ.: Όταν το πάρεις, λύσε μου μία απορία: Μετά από οδήγηση σε εθνική, πώς καθαρίζεις τα ψόφια μυγάκια ανάμεσα στα μπροστινά φανάρια? :p

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο αφ'ενος ειναι υποκειμενικο και αφ'ετερου σηκώνει πολυ κουβεντα, αλλα μην λεμε οτι θελουμε, οι τιμοκαταλογοι ειναι αμειλικτοι. Οι βασικη εκδοση της 159tbi ειναι στα 29.950 και οι βασικες των passat και 320 ειναι στα 32.750 και 36900 αντιστοιχα. Το δε saab εχει 36090. Ολα με πολυ πολυ παρεμφερη εξοπλισμο στις βασικες εκδοσεις.

Οσο για το Ti pack, περιλαμβανει τις ζαντες και εμενα με καλυπτει σαν πακετο, ελαχιστα πραγματα θα προσεθετα περα απ'αυτο.

Έγινε επεξεργασία από spresv
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.