Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Άσχημο τροχαίο σήμερα στη Συγγρού στο ύψος της Νέας Σμύρνης στην Υπόγεια διάβαση κατα τις 16:00 .

Mini Cooper το original επετειακό MK VII που το οδηγούσε ένας ~60άρης, έφυγε από την δεξιά λωρίδα και έπεσε στην στάση, παρέσυρε έναν ηλικιωμένο που ήταν όρθιος, τον πέταξε στην μέση του παράδρομου και χτύπησε σχετικά ελαφρά έναν άλλον ηλικιωμένο που καθόταν.

Το παράδοξο, ότι εγώ που ήμουν περαστικός(έγινε στα 50μ μπροστά μου) σταμάτησα και πήρα τηλέφωνο το 100 και οι πεζοί ανεβοκατέβαιναν στα λεωφορεία σα να μην έγινε τπτ.

Το μόνο που άκουσα από τον οδηγό την λίγη ώρα που έκατσα μέχρι να έρθει η τροχαία γιατί δεν άντεχα το θέαμα ήταν, "Μου έφυγε το αμάξι και χτύπησα στη στάση"

Link to comment
Share on other sites

..."Μου έφυγε το αμάξι και χτύπησα στη στάση"

Στην δική μου περίπτωση όταν με είχε τρακάρει μια μεθυσμένη που πέρασε με κόκκινο και αφού την κυνήγησα για 700-800 μέτρα πήρε την παρέα της στο κινητό και την άκουσα να λέει... "Έλα θυμάσαι το κόκκινο που πέρασες...??? εεεε εγώ ΔΕΝ το περάσα..." εκεί ήταν που ήθελα να της δαγκώσω το λαρύγγι...

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο δηλ.Μπαινει τυπος αναποδα σε μονοδρομο ταχειας κυκλοφοριας

και τον στουκαρει ο νομιμος.Ο παρανομος γυρναει και τον λεει

"Καλα με βλεπεις που ερχομαι δεν κοβεις λιγο?" :p

καλα δεν βαλανε αυτο? :p

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από 2cpu
Link to comment
Share on other sites

Χθες γυρνουσα απο βουλα και στριβω δεξια για να μπω στην αμφιθεας.

Μια M3 καινουργια μπαινει μπροστα μου σφηνα και βλεπω τον τυπο να μιλαει στο κινητο.

Με το παντελονι μου πρεπει να του μαζεψα λιγη σκονη απο τον προφυλακτηρα..

Χαμπαρι δεν πηρε πλακωθηκα στα φρενα και μετα τον ακολουθησα.

Τον πετυχαινω στο φαναρι του ζηταω ευγενικα να κατεβασει το παραθυρι (ακομα μιλουσε στο κινητο) τυπος καμμια 50αρια+ με πιπινι διπλα...

Του λεω κοτζαμ μπε εμ βε εχεις ρε φιλος παρε ενα χανδς φρεε το δινουν δωρο με το κινητο..

Αρχισε κατι μπινελικια και εντελως τυχαια σκανε δυο ΔΙ.ΑΣ πισω μου.

Τους λεω οτι παραλιγο να με ριξει κατου (ο τυπος ακομα κρατουσε το κινητο στο αυτι στο μεταξυ)

Του ζητησαν να κανει στη ακρη....

Ελπιζω να εφαγε κανα προστιμο να δουμε θα το ξανα κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Ποσειδώνος χτες πέτυχα μια E46 M3CSL. Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω τέτοιο μοντέλο. Οδηγούσε ένας 35+ με την κοπέλα δίπλα. Του έκανα χαρούλες με το δικό μου, έκανε και αυτός και γουστάραμε. Μιλάμε όταν ανοίγει το M3, κόλαση!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα βενζινη τις προαλλες στην πρωτη εκο στην κλεισθενους.

προσεξτε τωρα.

μια φορα μου ειχε μεινει και μετα πηρε 4,2 λιτρα.λογικο μιας και το ντεποζιτο ειναι 4 λιτρα(το ρωτησα σημερα στην αντιπροσωπεια) και θα ηταν αδεια και σωληνακια κτλ.παω σε αυτον στην εκο και ,ενταξει ημουν με τις αναθυμιασεις αλλα ειχε εστω 100ml μεσα και μου βαζει 4,38 λ!!εμεινα!το καταλαβε και αυτος οτι τον πηρα χαμπαρι και δεν κοιταζε να μου βαλει στρογγυλο ποσο αλλα να το γεμισει οσο πιο πανω γινεται για να το δικαιολογησει.δεν του ειπα τιποτα αλλα θα ξαναπαω με αδειο ντεποζιτο τωρα που επιβεβαιωσα την χωρητικοτητα του (δυστυχως δεν μπορουσαν να μου δωσουν χαρτι που να την δειχνει) και εαν μου ξαναβαλει πανω απο 4 λιτρα,παιρνω επι τοπου αστυνομια.

ο τυπος μου εκλεψε 0,5 λιτρα στο παπι!δηλαδη πανω απο 10%!στο αυτοκινητα θα κανει παρτυ αυτος!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλάω να μου κάνουν αυτό το πράγμα με το αμάξι, που χάρης στον ακριβέστατο υπολογιστή ταξιδίου ξέρω ανά πάσα στιγμή με πόσο φουλάρει. Θα πληρώσω με πιστωτική, θα ζητήσω σφραγίδα πίσω και αριθμό κυκλοφορίας (το κάνουν στα εταιρικά τα πρακτορεία και το Yaris χαλαρά το περνάς για leasing) και μετά θα τον πηδήξω.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις πας την αστυνομία (που δεν ξέρω αν είναι υπεύθυνη για αυτούς) θα γυρίσει το διακοπτάκι και η αντλία θα βγάζει με ακρίβεια microlitre.

Και μετά άντε βγάλε άκρη.

Ερχονται επι τοπου και την επομενη ερχεται κλιμακιο που ξυλωνει την αντλια για ελεγχο ;)

Ασε που εννοειται θα του πω,εγω δεν σου πληρωσω τα Χ παραπανω λιτρα που μου εβαλες(εκλεψες) και κανε μου μηνυση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην Ποσειδώνος χτες πέτυχα μια E46 M3CSL. Είναι η 2η φορά που πετυχαίνω τέτοιο μοντέλο. Οδηγούσε ένας 35+ με την κοπέλα δίπλα. Του έκανα χαρούλες με το δικό μου, έκανε και αυτός και γουστάραμε. Μιλάμε όταν ανοίγει το M3, κόλαση!

Το πραγματικά εκπληκτικό πράγμα με αυτο το αυτοκίνητο ειναι να δείς ποσο εχει πέσει η τιμή του. Αν ήμουν λιγο πιο "ανετος" θα ηταν ευκολα το αυτοκίνητο που θα έπαιρνα (καμβριολέτ). :p

Link to comment
Share on other sites

img0374bs.jpg

Στην τελευταία, ατυχή, συνάντηση με πεζοδρόμιο έγινε το απο πάνω.:p

Ήταν ο μισός δρόμος βρεγμένος και μου έφυγε απότομα με ανάποδο το μχ5, αλλά άργησα στην διόρθωση και δεν έβγαινε το ανάποδο, οπότε πλάκωσα φρένα για να γυρίσω όσο πιο 180 μοίρες μπορούσα, αλλά είχε χαλίκι στην άκρη του δρόμου οπότε βρήκε η δεξιά ζάντα με γυρισμένο το τιμόνι.:slap:

Έτσι το ημίμπαρο από ίσιο έγινε με γωνία 60 μοίρες.:p

Το ακρόμπαρο φαίνονταν μια χαρά, αλλά είχε σχιστεί το πλαστικό γύρω από την άρθρωση από τα χρόνια και το άλλαξα και αυτό επί της ευκαιρίας.

Ημίμπαρο + ακρόμπαρο 60€ (μου πήρε βέβαια αρκετό ψάξιμο μιας και αυτά δεν χαλάνε σχεδόν ποτέ)

Εργασία κανά 2ώρο. (μετά βέβαια και ευθυγράμμιση)

Ρώτησα και αντιπροσωπεία για χαβαλέ, ζητάγανε 170ε για τα ανταλλακτικά (με έκπτωση κιόλας μέσα) και κανα 50άρι εργασία.

Η ζάντα στο χείλος μπήκε μέσα κανα πόντο και είχε γεμίσει πετραδάκια ανάμεσα στο λάστιχο, οπότε το έβγαλα το λάστιχο σε βουλκανιζατερά και πήραμε τις άκρες στην ζάντα με τροχό γιατί ήταν αιχμηρές, ώστε να μην "πληγώνει" το λάστιχο.

Συμπέρασμα: τυχερός μεσα στην ατυχία μου..

Edit για αυτό δεν αγοράζουμε ιμιτασιόν ζάντες, η OZ ultraleggera αποδείχτηκαν εξαιρετικά ανθεκτικές.

Έγινε επεξεργασία από Shadow Keeper
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.