Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Τό 'χω ψήσει:

1.9 4x4 της γενιάς που ψάχνω (21, 405, bx, ax etc.).

absolute driving pleasure!!!

Και μετά θα μαζεύεστε στο british countryside όλοι οι ευτυχείς κάτοχοι γαλλικών λαμαρινών και θα αναπολείτε τις παλιές καλές μέρες που η βενζίνη χωριζόταν σε απλή και σούπερ; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:)

Μόλις γύρισα από αντιπροσωπεία.

Ο τεχνικός πρωτού το δει λέει γκουκ μουκ ίσως αισθητήρας στροφάλου.

Κάναμε βόλτα με το αυτοκίνητο γύρω στην 1 ώρα με τον τεχνικό μέσα στο αμάξι και κουμπωμένο το διαγνωστικό στην OBD.

Τι χαλαρά το πήγαμε,τι το σκίζαμε το αμάξι τρένο να μην ρετάρει,να μην μασάει με τίποτα.

Φυσικά το διαγνωστικό δεν έδειξε κάποιο πρόβλημα.

Του ανέφερα το συμβάν με το immo και μου απάντησε πως από τη στιγμή που μπαίνει το κλειδί στη μίζα και το διαβάζει και ξεκινάει το αμάξι,δεν παίζει πρόβλημα.

Το καλό της ιστορίας είναι ότι επιτέλους παραδέχθηκαν ότι δεν ξέρουν ποιο είναι το πρόβλημα!

Φεύγοντας με το αμάξι από την αντιπροσωπεία σταματάω σε έναν ηλεκτρολόγο,όχι σε αυτόν που σκοπεύω να το πάω αλλά σε κάποιον άλλον που έχει καλή φήμη τέλος πάντων στο χώρο.

Του λέω το και το μου λέει όχι δεν έχει πρόβλημα το immo μάλλον κάποια λεπτομέρεια έιναι που θέλει πολύ ψάξιμο και πως το έφερε η κουβέντα κάτι είπαμε για το καύσιμο και άρχισε να μου λέει τα ίδια με την αντιπροσωπεία να βάλω καθαριστικό στο ντεπόζιτο μπλα μπλα μπλα λες και συννενοημένοι είναι όλοι μεταξύ τους να λένε τα ίδια.

Προς το παρόν το πήρα τουλάχιστον από την αντιπροσωπεία μη του κάνανε εγχείριση τίποτα και του αλλάζανε τα φώτα μιας και δεν έβρισκαν τι έφταιγε.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι αυτοματο το αμαξι?? εμας ειχε τετοιο προβλημα γιατι το ντεποζιτο δεν επαιρνε αερα και εκανα σαν κενο αερα μεσα και δεν εδινε καυσιμο. μπορει και να μην εχει σχεση απλα το λεω

Link to comment
Share on other sites

μηπως ειναι αυτοματο το αμαξι?? εμας ειχε τετοιο προβλημα γιατι το ντεποζιτο δεν επαιρνε αερα και εκανα σαν κενο αερα μεσα και δεν εδινε καυσιμο. μπορει και να μην εχει σχεση απλα το λεω

Manual.:)

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας στροφαλου εχει νοημα σαν βλαβη, και σχετιζεται με διακοπες και σβησιμο και κυριως με την σποραδικοτητα της εμφανισης, αλλα δεν εχει καμια σχεση με το immo, γι' αυτο δεν στο πα εξ'αρχης.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά θα μαζεύεστε στο british countryside όλοι οι ευτυχείς κάτοχοι γαλλικών λαμαρινών και θα αναπολείτε τις παλιές καλές μέρες που η βενζίνη χωριζόταν σε απλή και σούπερ; :hehe:

Όχι και λαμαρίνες η τέχνη του Gordini!!!!!

Modern art!!!!!

Marcello Gandini - Wikipedia, the free encyclopedia

Να δες και το video:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EW2ZQF_pDi0]Publicit[/ame]

Αντί να πάρει τη lambo πήρε τη BX!!!!!

:p

( spresv βρες μου κάνα καλό συνεργείο UK, θα το χρειαστώ σίγουρα :p )

Link to comment
Share on other sites

Όχι και λαμαρίνες η τέχνη του Gordini!!!!!

Modern art!!!!!

Marcello Gandini - Wikipedia, the free encyclopedia

Να δες και το video:

Αντί να πάρει τη lambo πήρε τη BX!!!!!

:p

( spresv βρες μου κάνα καλό συνεργείο UK, θα το χρειαστώ σίγουρα :p )

να φανταστω οτι δεν θα σε χαλαγε και κανας pininfarina

σε στυλ 405 T16/Μi16 & 406 Coupe

peugeot-405-t16-foto-48898.jpg

peugeot-406.jpg

peugeot-406-c.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρίξε πανω κανα st215 και ασε τα kit... :whistling

Να αλλάξω μηχανή είναι τρελή μανούρα ρε μαμώτ ενώ το turbo kit το περνάω και μόνος μου και τσουπ 180-220 αλόγατα με νέα εξάτμιση. Ούτε συμπλέκτες αλλαγή, ούτε κιβώτια, κι όσο αντέξουν... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όχι και λαμαρίνες η τέχνη του Gordini!!!!!

Modern art!!!!!

Marcello Gandini - Wikipedia, the free encyclopedia

Να δες και το video:

Αντί να πάρει τη lambo πήρε τη BX!!!!!

:p

( spresv βρες μου κάνα καλό συνεργείο UK, θα το χρειαστώ σίγουρα :p )

Ρε, πλακα μας κανεις? Οτι θες μπορεις να παρεις εκει που εισαι, και θα παρεις 205? Αμα παρεις ιταλικο (ή καμια porsche :p), σου χω συνεργειο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά Porsche του James Dean και κουραφέξαλα. Όποιος ειχε καβαλήσει CR500 ήταν σαν να είχε κάνει συμφωνία με τον εξαποδώ (hint: η χρησιμοποίηση του παρελθόντος).

Η απόλυτη σκοτώστρα.-

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.