Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Ωπα ρε σεις, πως τα ανεβαζουμε ετσι τα κατοσταρικα :rofl:. Οκ ειδα, τουμπανος ειναι, αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω τοσα λεφτα, προεχουν αλλα πραγματα εκτος φωτογραφιας. Ο αλλος μου γυαλισε επειδη βγαινει μικρη η διαφορα αν πουλησω και τον 35ρη, μεχρι εκει μπορω να φτασω. Συν οτι αν μου παρουσιαζονται "ευκαιριες" να ξεφορτωνομαι σιγα σιγα τους DX φακους, ας το κανω, ποτε δε ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Συν οτι αν μου παρουσιαζονται "ευκαιριες" να ξεφορτωνομαι σιγα σιγα τους DX φακους, ας το κανω, ποτε δε ξερεις.

Kριμα που δεν πηρες canon εξαρχης..

Ειδα και επαθα να πεισω μερικους μερικους να κανουν το ιδιο ..

Ευγε νεε μου ....και παλι κριμα ομως.

Στο πιο σοβαρο αν δεν χρησιμοποιεις τον 35αρη διωξ'τoν ..δεν εχει νοημα να κρατας κατι που δε σου χρησιμευει.

Μη παρεις τιποτα .

Σα στοχο εχεις (θεωρητικα) 2-3 καλους φακους ..και μενεις με αυτους για μια ζωη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=130]DarkSaga[/MENTION] (αν και έχω καιρό να τον δω) είχες μια περίοδο τον 28-75 της ταμρον; Αν ναι, μπορείς να μοιραστείς εντυπώσεις; Από τα διάφορα δείγματα που έχω δει στο νετ, σαν IQ είναι καλός (ή τέλος πάντων, μου κάνει), αυτό που δεν έχω αποσαφηνίσει, όμως, είναι τι παίζει με το AF του. Γρήγορος-αργός; Ήσυχος-θορυβώδης; Ακρίβεια;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο εχω τσακωθει με ατομα που πιστευουν οτι για να τραβηξεις σε ενα κλαμπακι και μετα να ανεβασεις φωτο(850χ370) στο facebook χρειαζεσαι full frame και iso 2000 δε λεγεται.

Οι καημενοι επαγγελματιες που τραβανε με μια D200 βαπτισια και γαμους πρεπει να κλαινε πραγματικα που ο πιτσιρικας με τα λεφτα του μπαμπα του βαπτιστικε φωτογραφος επειδη αγορασε με 5d mk2...και ανεβαζει φωτογραφιες που οι ανθρωποι φαινονται σαν κιτρινοι εξωγηινοι. Ουφ ξεθυμανα. :thank_you2:

Link to comment
Share on other sites

Τι μόδα και αυτή με τις μουτσούνες τους στα club..

Πέρνω κάμια φορά τη δικιά μου για να βγάλω την παρέα/γενέθλια κλπ, και μας σπαν τα @@ ... Όχι κοπέλα μου δεν είμαι ούτε από το cosmopolitan ούτε από το carpe diem etc etc...

Ουφ τα είπα... αλλά έχω ακόμα !

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είστε άματερς?

Με τις μηχανές αυτές και με το, "ΝΑΙ μωρό μου, ΕΙΜΑΙ απο το πέο-πόλιταν" θα μαζέψετε 20 τηλέφωνα, 200 emails, και 18 προσκλήσεις για φωτογραφήσεις με εσώρουχα.

Link to comment
Share on other sites

Αφορμη με το ποστ του Dolly για τα MP. Αφου τραβανε σε JPEG FINE σε Medium αναλυση παναθεμα τους,τι το θελουν το παραπανω ISO? Ετσι και δω κανεναν με καμια D800 σε κανα κλαμπακι θα του την πω πολυ ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως μου έκατσε κουτί η δουλίτσα..

3 μέρες τη βδομάδα στο #1 club της Κομοτηνής.

επίσης με d300 με 3200 iso, με λίγο nr και resize στα 800x.. δεν φαίνεται τπτ από θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς μέσα στο μαγαζί μόνο άφλασος?

Δεν σε ταλαιπωρεί λίγο αντί να παίξεις με φλασάκι και τίποτα επεξεργασία μετά εκτός απο κανένα mass φίλτρο?

(καθαρή περιέργεια)

και flash και 3200 iso..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.