Jump to content



Atiman Catalyst Uninstaller software


Recommended Posts

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] εχω την 6870 , και λεω να περασω τουσ 14.4 το προγραμμα απεγκαταστασεισ που εχω ειναι αυτο .. atiman unistaller 8.3.5. το τρεχω κατευθειαν? η κανω πρωτα unistall απο το control panel και μετα τρεχω το προγραμματακι σου??

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9179]atiman[/MENTION]

Ποιος θα έλεγες ότι είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης από Nvidia σε ATI card, χωρίς format του λειτουργικού ;

Έχω ένα σύστημα με Windows 8.1 Pro x64 με μια κάρτα της Nvidia και θέλω να του βάλω μια ATI χωρίς format αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μια που δεν απαντήθηκε το παραπάνω post, να πω ότι τελικά χρησιμοποιησα το DDU.

Εξαιρετικό πρόγραμμα, σε γραφικό περιβάλλον, με ελληνικά μενού και όλα αυτοματοποιημενα!

Έχει μέχρι και επιλογή για αλλαγή κάρτας.

Μια ιδέα που θα μπορούσες να χρησιμοποιησεις είναι το απ' ευθείας boot σε safe mode

Φαντάζομαι ότι αυτή είναι μια απαίτηση του προγράμματος για βαθύ καθαρισμό της registry.

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα που θα μπορούσες να χρησιμοποιησεις είναι το απ' ευθείας boot σε safe mode

Φαντάζομαι ότι αυτή είναι μια απαίτηση του προγράμματος για βαθύ καθαρισμό της registry.

Πολυ κακως φανταζεσαι,

Οποιος δεν μπορει να δουλεψει με σωστους (αλλα συνηθως δυσκολους) τροπους αναγκαζεται να καταφυγει σε λυση σαν του safe mode. Θα επρεπε ομως να λαβεις υπ οψιν σου (εαν γνωριζεις) οτι σε safe mode δεν φορτωνονται ολα οσα πρεπει να διαχειριστεις, που στην περιπτωση μας μιλαμε για AMD services .... Οποτε ο βαθυς καθαρισμος που αναφερεις δεν ειναι τοσο βαθυς οσο νομιζεις...το αντιθετο μαλιστα.

Οσο για το προηγουμενο ερωτημα σου, πιστευεις οτι θα μπορουσα να σου πω εγω πως θα απεγκαταστησεις μια Nvidia καρτα ???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γνωρίζω τα αντίθετα από αυτά που γράφεις.

Αν ξέρεις τι θες να σβησεις, είναι πολύ πιο εύκολο να το κάνεις σε safe mode, παρά σε normal boot, ακριβώς επειδή δεν φορτώνονται/ προστατευονται διάφορα. ..

Το χρησιμοποιησα και σε ξήλωμα AMD drivers και δεν μου φάνηκε να υστερεί κάπου. ..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ ανοιχτος στο να δοκιμασω το δικο σου software που θα λειτουργει με τροπους οπως προτεινεις.

Ειμαι σιγουρος οτι ξερεις καλυτερα ισως, τα πεδια που αναπτυσονται οι οδηγοι, τι φορτωνεται καθε φορα και απο που προστατευεται.

Σε καθε περιπτωση, ο καθενας ειναι υπευθυνος για την μεθοδο που ακολουθει στην σχεδιαση ενος software και για την αποτελεσματικοτητα του.

Ο βαθμος της αποτελεσματικοτητας διαφερει απο σχεδιαση σε σχεδιαση, και αυτο δεν ειναι ευκολο να το αντιληφθει ενας απλος χρηστης, ο οποιος ειναι ελευθερος να χρησιμοποιησει αυτο που νομιζει οτι τον βολευει.

Επι του θεματος, μιας και γνωριζεις περισσοτερα απο εμενα, νομιζω οτι δεν εχω κατι αλλο να πω.

Link to comment
Share on other sites

Επί του θέματος, δεν έγραψα πουθενά ότι ξέρω περισσότερα από εσένα.

Έγραψα μόνο τι ισχύει γενικά.

Επί του θέματος, μπορείς να μας πεις που ακριβώς υπερτερεί τεχνικά ο uninstaller σου από τον DDU ?

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ να διαγραφούν τα άσχετα να διαβάζουμε επιτέλους για τον atiman uninstaller . και πάλι συγχαρητήρια για το πρόγραμμα σου atiman.

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μερικους δεν σας καταλαβαινω....

Καθησε ενας ανθρωπος(ασχετα με το αν δουλευει στην amd ή οχι) και σπαταλησε καμποσες ωρες(εικαζω αρκετες), για να φτιαξει ενα προγραμμα που δουλευει αριστα και ειναι δωρεαν...

Και αντι να του λεμε ευχαριστω και ενα μεγαλο μπραβο, εμεις καθομαστε και κλαιγομαστε για γραφικα περιβαλλοντα και λοιπες μ......

Και μαλιστα οταν το μονο που χρειάζεται να κανουμε ειναι να πατησουμε το "Α" στο πληκτρολογιο...ολα τα υπολοιπα ειναι automated

Και στην τελικη δεν σας υποχρεωνει κανεις να το χρησιμοποιησετε...δεν σας κανει; διαλεχτε καποιο αλλο...

:sorry: για το off topic αλλά σε λιγο θα βγαλω μαλλια με αυτα που διαβαζω

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ειναι η νοοτροποια που εχει ο κοσμος να θελει να φαγωθει μεταξυ του για ψυλλου πηδημα. Το συγκεκριμενο φαινομενο θα το δεις σε πολλα threads.

Atiman το προγραμμα σου ειναι αψογο, το χρησιμοποιω πολλους μηνες τωρα σε δικα μου pc και φιλων. Συνεχισε την καλη δουλεια σου και ασε τους μιζερους να τρωνε τα ρουχα τους!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπορώ να πω τα καλύτερα για το πρόγραμμα, το χρησιμοποίησα πριν 2-3 εβδομάδες που έγινα κάτοχος AMD, πολύ απλό σε χρήση και απίστευτα αποτελεσματικό.

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] έβαλες με spoiler τις νέες εκδόσεις και δεν πήρα χαμπάρι, με έφαγε το googlάρισμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ;

Ποιος έσβησε το τελευταίο post μου και για ποιο λόγο ;

Να ξαναμπεί παρακαλώ γιατί ήταν απάντηση σε όλα αυτά που γράφονται παραπάνω.

Το post δε σβήστηκε, μεταφέρθηκε γιατί ήταν άσχετο με το θέμα.

http://www.thelab.gr/kartes-grafikon/ddu-vga-drivers-uninstaller-134925.html

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο? Αναγκάστηκε κανείς με το ζόρι να χρησιμοποιήσει τον atiman uninstaller? O uninstaller υπάρχει εδώ, έχει βοηθήσει πολύ κόσμο και θέλουμε να συνεχίσει να γίνεται γόνιμη συζήτηση. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ.

Το να υπάρχει feedback και διάθεση βοήθειας είναι καλό για όλες τις πλευρές. Το να υπάρχει κακία, γκρίνια και φθόνος, οδηγεί μόνο σε κάρτες, ban και να χαλάσουμε τις καρδιές μας... Οπότε ΓΙΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.