Jump to content


Test Drive Unlimited 2


Nephiλiμ

Recommended Posts

Έπαιξα κανα 2ωρο το μεσημέρι.. Καλές οι πρώτες εντυπώσεις αν και λίγο μέτριος ο χειρισμός με το keyboard... Κατά τα άλλα έχει πολύ ψωμί σαν παιχνίδι και αποτελεί άξιος συνεχιστής του 1ου TDU πιστεύω :T:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

εχει κατι παραπανω απο το 1.αλλα αν μπορουσαν να διορθωσουν λιγο το driving θα ηταν καλυτερο.ειναι τεραστιο σαν παιχνιδι ,αλλα εχει και κατι αγωνες που δεν παλευεται....(τον γυρο του νησιου ας πουμε σε 1 ωρα!!!και να το χανεις για 3 sec...)

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω σε τι κοινο αναφερεται το παιχνιδι,δεν εχω δει πιο απαραδεχτο παιχνιδι μεσα στο τελευταιο ετος.Ουτε τα γραφικα ,ουτε ο ηχος ,ουτε ο χειρισμος εχουν κατι να μας παρουσιασουν.Μοιαζει με προχειροδουλεια,ερασιτεχνικου περιεχομενου.:fist:

Link to comment
Share on other sites

Μετα το αρχικο ξενερωμα με τα γραφικα και τον χειρισμο ηρθανε τα χαμογελα.Συνδεσα την τιμονιερα την αναγνωρισε (logitech driving force gt)και απλα δεν υπαρχει καμια επαφη με το πληκτρολογιο.:dance3::dance3::dance3: Στο hardcore και το αυτοκινητο ελεγχεται απολυτα τουλαχιστον το κοκκινο μπρικι που αγορασα για αρχη.Θα το ξανατρεξω απο την αρχη γιατι θελω να δω πως τα παει με την ferarri που με το πληκτρολογίο η αισθηση που σου εδινε ηταν απαραδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το αρχικο ξενερωμα με τα γραφικα και τον χειρισμο ηρθανε τα χαμογελα.Συνδεσα την τιμονιερα την αναγνωρισε (logitech driving force gt)και απλα δεν υπαρχει καμια επαφη με το πληκτρολογιο.:dance3::dance3::dance3: Στο hardcore και το αυτοκινητο ελεγχεται απολυτα τουλαχιστον το κοκκινο μπρικι που αγορασα για αρχη.Θα το ξανατρεξω απο την αρχη γιατι θελω να δω πως τα παει με την ferarri που με το πληκτρολογίο η αισθηση που σου εδινε ηταν απαραδεκτη.

φιλε σεβασμος στην integrale!αμαξι με προιστορια στο wrc...

παντως thanx για το post γιατι ηθελα να δω πως ειναι με τη τιμονιερα...αρα με την g27 θα το απολαυσω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, όχι μόνο παίζετε racing games με το πληκτρολόγιο, τολμάτε κι από πάνω να εκφέρετε αποτελέσματα για το handling του παιχνιδιού. :hehe:

Θα δούμε τι ψάρια πιάνει με την G25. :p

Mε G27 παντως τα ιδια χαλια ειναι... Ανυπαρκτο ffb και το τιμονι δεν εχει επαναφορα!

Ευτυχως ομως ερχονται:

SimBin | Award winning game development

&

rFactor 2 (PC) : SimRacingWorld

:clap::fun::T:

Link to comment
Share on other sites

Mε G27 παντως τα ιδια χαλια ειναι... Ανυπαρκτο ffb και το τιμονι δεν εχει επαναφορα!

Ευτυχως ομως ερχονται:

SimBin | Award winning game development

&

rFactor 2 (PC) : SimRacingWorld

:clap::fun::T:

Aντε να βγουν οι real driving simulators...

Οι οποιοι δεν εχουν το ΚΟΜΠΛΕΞ να το γραφουν στο κουτακι και μετα να γελαει το metacritic με τα 6αρια (για ποιον βαρανε οι καμπανες)

Link to comment
Share on other sites

I'm sorry to say that the release version of TDU2 will not be optimized for SLI and Crossfire systems. After launch, we'll be evaluating the possibility of including this in a future patch.

Test Drive Unlimited 2 Forums - View Single Post - Will TDU2 be optimized for multi core CPU?

Παιδες οταν και εαν βγει το patch στειλτε μου ενα πμ γιατι 50ευρω δεν τους τα δινω για να τρεχω στην ibiza κουτσος. :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αρνητισμός γυρω από το παιχνίδι ανα το διαδίκτυο.

Εντελώς διαφορετική η δική μου γνώμη. Σίγουρα παίζει ρόλο ότι λάτρεψα το πρώτο TDU.

Το παιχνίδι μετά τα πρώτα gaming sessions γίνεται ολο και καλύτερο νομίζω.

Θέλει απλά πολυ χρόνο. Μετα το πρώτο δεκάωρο και το ανάλογο ξεκλείδωμα αγώνων, διπλωμάτων και κυρίως κάποιου σοβαρού εργαλείου αρχίζει να σε ανταμοίβει. Η πρώτη εντύπωση πάντως δεν είναι αντιπροσωπευτική.

Το χειρισμό δεν τον λες καλό, πάντως είναι τουλάχιστον αποδεκτός με το gamepad για εμένα. Να ξέρεις και τι παίζεις βέβαια. Αν θέλεις ρεαλισμό κοιτάς αλλού.

Αυτό που πραγματικά είναι γελοίο και ακατανόητο, είναι η εισαγωγή του social κομματιού στο παιχνίδι. Θέλουμε να ρίξουμε καμμιά γκαζιά και οχι να παίξουμε sims.

Όταν είδα στην αρχή τα πάρτυ και τους χορούς ψιλοέκλ@σ@ στο γέλιο, αλλά το κόβω να μου βγαίνει ξυνό μιας και απ' ότι μυρίζομαι δε μπορείς να το αγνοήσεις προκειμένου να εξελιχθείς.

Πιστεύω ότι θα το υποστώ. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.