Jump to content



Mortal Kombat 9


Havic

Recommended Posts

Πλάκα με κάνεις;

Τίγκα στο ζωγραφιστό γραφικό, τώρα με τόση αληθοφάνεια δεν υπάρχει αισθητική και άποψη, μόνο αηδία και υπερβολή.

Λυπάμαι τα παιδάκια που θα το παίξουν και το τι θα αποκομίσουν.

Μην ξεχνας οτι και το ΜΚ2 και 3 που ειχαν βγει , για την εποχη τους ηταν απο τα πιο - αν οχι το πιο - βιαιο παιχνιδι με τα Fatality κτλ , ασχετως αν τα παιζαμε μανιωδως σαν πιτσιρικια , διχως να εχει σαλταρει κανενας απο εμας

Προσωπικα βρισκω περισσοτερο φρικαλεο τα ιντερνετ καφε να γεμιζουν με 10 χρονα τα οποια και παιζουν CoD επι καθημερινης βασης , σκοτωνοντας ψηφιακους ανθρωπους σε πραγματικα μερη και καταστασεις

Παρα το παιδι που θα παιξει το καινουργιο ΜΚ , το οποιο δεν εχει ιχνος πραγματικοτητας μεσα , καθοτι εξελισσεται στο χωρο του φανταστικου

Προσωπικα δεν εχω ακουσει για μαθητη να αποκεφαλιζει ή να τρωει το κεφαλι του συμμαθητη του , ενω απο δολοφονιες τυπου Columbine καλα παμε

Το καινουργιο το ΜΚ τωρα θα περιμενα να εχει καλυτερα γραφικα για την εποχη του

Στα θετικα ομως βαζω το οτι φαινεται να ειναι 2 διαστασεων , οπως τα κλασσικα 2 και 3 , απλα με 3D υποβαθρο

Θα το τιμησουμε οπως και να εχει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Λυπάμαι τα παιδάκια που θα το παίξουν και το τι θα αποκομίσουν.

Λίγο άκυρο σχόλιο...αν λυπασε τα "παιδάκια" που θα παίξουν ΜΚ θα πρέπει να λυπάσαι επίσης γενικά όσους παίζουν ηλεκτρονικά παιχνίδια, όσους πάνε σινεμά, όσους διαβάζουν βιβλία φανταστικού περιεχόμενου και γενικά με μη επιμορφωτικό υλικό (οι τσόντες δεν ανήκουν σε αυτή την κατηγορία..) και γενικά όποιον κάνει κάτι που δεν του επιφέρει υλικά, σωματικά η πνευματικά οφέλη...κοινός όποιον κάνει κάτι μόνο και μόνο για την ευχαρίστηση του, δλδ σχεδόν όλο το κόσμο...

ΑΗΔΙΑ

Σίγουρα αναφέρεσαι στο ίδιο θέμα με εμάς? μήπως μπέρδεψες τα νήματα?:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή χωρίς ουσία...

Δεν βλέπω ποιο το νόημα να παίζεις με τον κολλητό σου και όταν σε κερδίζει να σε κόβει στη μέση από τα @@ μέχρι το κεφάλι και να φωνάζεις "Ουάου, μαμώ κοίτα πως με έσκισες στα δυο με τον καράφλα σου... έλα η σειρά μου να σου θρυμματίσω το κρανίο και την σπονδυλική, για να γουστάρουμε"...

Δεν λέω, πάει την διασκέδαση σε άλλο επίπεδο...

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή χωρίς ουσία...

Δεν βλέπω ποιο το νόημα να παίζεις με τον κολλητό σου και όταν σε κερδίζει να σε κόβει στη μέση από τα @@ μέχρι το κεφάλι και να φωνάζεις "Ουάου, μαμώ κοίτα πως με έσκισες στα δυο με τον καράφλα σου... έλα η σειρά μου να σου θρυμματίσω το κρανίο και την σπονδυλική, για να γουστάρουμε"...

Δεν λέω, πάει την διασκέδαση σε άλλο επίπεδο...

Ενώ να του πυροβολείς την καράφλα και να του λες πάρτα ρε &%*, ή γιατί δεν πεθαίνεις αφού σου έριξα με κοντόκαννη στα γενετικά όργανα δεν είναι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ΜΚ είναι ότι βάζουν ότι πιο ακραίο τους έρθει στο μυαλό και νομίζουν ότι έφτιαξαν παιχνίδι. Έτσι, επειδή το ΜΚ πρέπει να είναι βίαιο...Δηλαδή σαν πόσες φορές πρέπει να διαμελιστεί κάποιος; χάνει τη σημασία του από ένα σημείο και μετά και καταντάει βαρετό.

Περίπου στο 1.06 δείχνει τον J.Cage...σα crash test dummy κινείται...ας φτιάξουν αυτά πρώτα. Α, και γιατί ο Sektor έχει κόκκαλα είπαμε?????

Link to comment
Share on other sites

Ενώ να του πυροβολείς την καράφλα και να του λες πάρτα ρε &%*, ή γιατί δεν πεθαίνεις αφού σου έριξα με κοντόκαννη στα γενετικά όργανα δεν είναι το ίδιο?

Τα ίδια χάλια είναι, αλλά δεν βλέπεις τουλάχιστον την ανατομία... είναι σαν τους πιλότους, βαράς και δεν βλέπεις τι αφήνεις...

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια έχουν τα ratings για κάποιο λόγο.

Από εκεί και έπειτα, τα παιδάκια αν είναι τόσο παιδάκια ώστε να τα πειράξει ένα τέτοιο παιχνίδι, οφείλουν οι γονείς να τα έχουν από κοντά.

Ναι δεν θα είναι ότι πιο καλό για ένα 9χρονο να το παίξει αλλά στα 9 σου, αν δεν στο αγοράσει ο μπαμπάς σου, δύσκολα θα έχεις πεταχτεί να το πάρεις από το μαγαζί της γειτονιάς.

Και αυτό ισχύει για κάθε τέτοιο παιχνίδι.

Τώρα το πόσο εν τέλει πειράζουν τον ευαίσθητο ψυχικό κόσμο των παιδιών τα παιχνίδια αυτά και σε τι ηλικίες είναι άλλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΚ πάντα είχε περισσότερο gore από τα παιχνίδια της εποχής του. Σήμερα που το αίμα ρέει άφθονο στα περισσότερα games είναι λογικό το ΜΚ να πηγαίνει ένα βήμα παραπέρα.Εξάλλου αν δείτε την επιτυχία που έχουν ταινίες όπως τα Saw και τα Hostel ο κόσμος γουστάρει αίμα.

Τώρα αν είναι κατάλληλο για παιδάκια? Δεν είναι. Και εφόσον δεν ήταν αυτός στόχος των developers το θεωρώ ευχής έργων.Ναι θέλω να κυκλοφορούν παιχνίδια που είναι μόνο για μεγάλους.Όταν θέλω να παίξω εγώ ένα παιχνίδι θέλω να έιναι πήχτρα στο αίμα.Άμα ήμουν γονιός δεν θα άφηνα το παιδί μου να το πλησιάσει.(μιλάμε για μικρές ηλικίες πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνιδια με ρεαλιστικο χαρακτηρα σιγουρα ειναι πιο επικυνδινα στο να επηρεασουν ενα παιδι (οπως CS / COD / moh klp klp) απο οτι ενα MK που στο κατω κατω δεν σε βαζει στο κλιμα και στον χωρο.Το οτι εχει βιαιες σκηνες δε σημαινει οτι τις "ζεις" κιολας οπως οταν κανεις headshot στο COD

Θυμαμαι παλια που ελιωνα μπροστα απο ενα carmagedon σκοτωνοντας παιδια , σκυλους , γιαγιαδες και χαιρομουν γιατι επαιρνα credits.

Δεν βλεπω να εχω mercedes oμως και να ζημαδευω κοσμο με το σημα της :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.