Jump to content


Mortal Kombat 9


Havic

Recommended Posts

Η γνώμη μου είναι ότι όσοι υποστηρίζετε ότι έχει πολύ βία είστε λίγο υπερβολικοί. Εγώ προσωπικά γέλαγα όταν έβλεπα τα fatalities στο βίντεο. Σίγουρα δεν μπορώ να μπω πλέον στον ψυχισμό και τον κόσμο ενός παιδιού αλλά δε νομίζω ότι το MK θα κάνει τα παιδιά να δουν με πιο βίαιο τρόπο τα πράγματα, από ότι το κάνουν οι ειδήσεις που βλέπει καθημερινά και οι μεσημεριανές εκπομπές "επιμορφωτικού περιεχομένου" που στο κάτω κάτω ούτε PEGI έχουν ούτε τίποτα. Όποιο παιδάκι ανοίξει TV τις βλέπει. Και μη μου πείτε ότι υπάρχουν πολλοί γονείς που λένε στο παιδί τους να μην ανοίξει την τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Εγω παντως απορω γιατι ειναι νορμαλ να σκοτωνεις στο BF,COD,CS κτλπ και σας ενοχλει η λεπτομερεια! Που στα παιχνιδια που προειπα ειναι πιο ευκολο να βρεις ενα οπλο και να κανεις hs παρα να κανεις fatality Που στο κατω κατω ΜΚ ειναι, χωρις Fatality ειναι αλλο παιχνιδι..

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε.

Το ΜΚ2 στο Mega Drive πιο βιαιο ηταν.

Αστειεύεσαι προφανώς.

Εθισμός στη βίαια, στο πως θα σκίσουν τον άλλον θα τον κόψουν κομματάκια, θα του φάνε το αυτί θα του μασήσουν το πουλί.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο τα παιδια. Εμενα μου φερνει αηδια το συγκεκριμενο. Και ειμαι σαφεστατος στο συναισθημα. Too much detail. Οταν στο BF κανεις hedashot απλα βλεπεις ενα splash και τελος. Δεν βλεπεις οως η σφαιρα διαπερνα το κρανιαο θρυματιζοντας το και καει τα εγκεφαλικα κυτταρα αφηνοντας μια τρυπα στην εξοδο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν στο BF κανεις hedashot απλα βλεπεις ενα splash και τελος. Δεν βλεπεις οως η σφαιρα διαπερνα το κρανιαο θρυματιζοντας το και καει τα εγκεφαλικα κυτταρα αφηνοντας μια τρυπα στην εξοδο.

Soldier of Fortune

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rwTDFpHqJpY]YouTube - Soldier of fortune 2: Gore and stuff[/ame]

Σαφως και το ΜΚ ειναι τιγκα στο αιμα , αλλα εξισου βιαια ειναι και παρα μα παρα πολλα αλλα games

To each his own :flower:

Link to comment
Share on other sites

Soldier of Fortune

http://www.youtube.com/watch?v=rwTDFpHqJpY

Σαφως και το ΜΚ ειναι τιγκα στο αιμα , αλλα εξισου βιαια ειναι και παρα μα παρα πολλα αλλα games

To each his own :flower:

Το SoF είναι επίσης ελεεινό. Και στο COD5 δεν μου άρεσαν οι διαμελισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα SOF με πορώνανε πάντως που γυρνούσες με την χραπα-χρούμε και έκοβες γόνατα.

Δεν ήταν για να σου ανοίξει την όρεξη και να ταυλώσει την γκόμενα, αλλά ήταν ρεαλιστικό.

Αλλά αν φας σοτγκανιά στην μούρη είναι ένα θέμα, να ξυλώνεις σπονδυλικές στήλες με τα χέρια είναι άλλο, όχι σε θέμα "δεν θα φάω" αλλά σε θέμα ρεαλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα SOF με πορώνανε πάντως που γυρνούσες με την χραπα-χρούμε και έκοβες γόνατα.

Δεν ήταν για να σου ανοίξει την όρεξη και να ταυλώσει την γκόμενα, αλλά ήταν ρεαλιστικό.

Αλλά αν φας σοτγκανιά στην μούρη είναι ένα θέμα, να ξυλώνεις σπονδυλικές στήλες με τα χέρια είναι άλλο, όχι σε θέμα "δεν θα φάω" αλλά σε θέμα ρεαλισμού.

Αν δείς το ντοκιμαντέρ The Science of Fighting (νομίζω) θα δείς ότι αυτά που δείχνει στο MK δεν είναι εντελώς άτοπα.Εννοώ τα πέρι σπασμένων ποδιών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και κάτι υποκειμενικό στην τελική, για παράδειγμα παίζω ακόμη waw επειδή το

θεωρώ έστω λίγο πιο ρεαλιστικό από τα υπόλοιπα. Το θεωρώ. Δεν θεμελιώνει αντικειμενική άποψη το θεωρώ:eek:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνη και καλά να μην βγάλουν ένα βίαιο τίτλο, από τη στιγμή που τα περισσότερα game απευθύνονται σε teens οι υπόλοιποι που θέλουμε ωμή βία για τη να είμαστε αναγκασμένοι να τρώμε στη μάπα όλες τις φλωριές? δεν έχουμε δικαίωμα εμείς να ευχαριστηθούμε ένα game? και το άλλο που με πραγματικά με ενοχλεί είναι η υποκρισία με τα ψευτοrates είναι οκ το να πυροβολείς κάποιον αλλά άμα φανεί αίμα τότε το παιχνίδι είναι βίαιο.... έλεος δεν είναι λογική αυτή! κοροϊδευόμαστε? άν κάποιος είναι κατά τις βίας στα ηλεκτρονικά παιχνίδια δεν πρέπει να παίζει κανένα game που κάνεις κακό σε άλλους και ΟΧΙ να ενοχλείται από το αποτέλεσμα τις πράξεις του! γιατί τα σπασμένα κόκαλα, το αίμα, και η τρύπες από τις σφαίρες είναι φυσική συνέπεια από αυτό που του αρέσει. ε και στο τέλος εμένα μου αρέσει να βλέπω τα αποτελέσματα του κόπου μου, όποια και αν είναι αυτά, δεν μου αρέσει να κοροϊδεύω τον εαυτό μου...και να "κλείνω τα μάτια μου".

Το Sof 1 ήταν παιχνιδάρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε λέω να μη βγάλουν βίαιο τίτλο, αλλά να υπάρχει και λίγη ουσία. Μέχρι τώρα το μόνο που βλέπω είναι όλο και πιο ηλίθια βία και τσουπ, να σου το καινούργιο μαμιστερό ΜΚ. Πρώτα πρέπει να φτιάξουν ένα καλό fighting, που είναι πολύ πιο δύσκολο από το να βρεις αλλούς 10 τρόπους να χάσεις τα μέλη σου.

Επίσης δεν καταλαβαίνω τι πάει να πει ότι επειδή τα παιχνίδια γίνονται όλο κ πιο βίαια, καθέ καινούργιο που θα βγαίνει πρέπει να ξεπερνά τα προηγούμενα σε βιαιότητα. Από πότε αποτελεί εξέλιξη αυτό; Δικαίωμα του καθενός είναι να γουστάρει ή όχι βία αλλά δεν κρίνουμε ένα τίτλο με βάση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σώνη και καλά να μην βγάλουν ένα βίαιο τίτλο, από τη στιγμή που τα περισσότερα game απευθύνονται σε teens οι υπόλοιποι που θέλουμε ωμή βία για τη να είμαστε αναγκασμένοι να τρώμε στη μάπα όλες τις φλωριές? δεν έχουμε δικαίωμα εμείς να ευχαριστηθούμε ένα game? και το άλλο που με πραγματικά με ενοχλεί είναι η υποκρισία με τα ψευτοrates είναι οκ το να πυροβολείς κάποιον αλλά άμα φανεί αίμα τότε το παιχνίδι είναι βίαιο.... έλεος δεν είναι λογική αυτή! κοροϊδευόμαστε? άν κάποιος είναι κατά τις βίας στα ηλεκτρονικά παιχνίδια δεν πρέπει να παίζει κανένα game που κάνεις κακό σε άλλους και ΟΧΙ να ενοχλείται από το αποτέλεσμα τις πράξεις του! γιατί τα σπασμένα κόκαλα, το αίμα, και η τρύπες από τις σφαίρες είναι φυσική συνέπεια από αυτό που του αρέσει. ε και στο τέλος εμένα μου αρέσει να βλέπω τα αποτελέσματα του κόπου μου, όποια και αν είναι αυτά, δεν μου αρέσει να κοροϊδεύω τον εαυτό μου...και να "κλείνω τα μάτια μου".

Το Sof 1 ήταν παιχνιδάρα.

Νταξ ρε Havic σ'αρεσει. Δηλαδη σε εμας που δεν αρεσει πρεπει να κανουμε μοκο; Ή να ειμαστε οι φλώροι; :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ρε Havic σ'αρεσει. Δηλαδη σε εμας που δεν αρεσει πρεπει να κανουμε μοκο; Ή να ειμαστε οι φλώροι; :rofl:

Αμα δεν σου αρεσει απλα δεν το παιρνεις. ΤελοC

Ουτε εμενα που μου αρεσει να βλεπω ολα τα fatalities σε αργο replay με κανει πιο "mucho".

Το φλωρικο παιχνιδι που ειπε ο havic δεν συνεπαγεται φλωρο χρηστη και αναποδα...

Κοιτα απλα το ζητημα παει παλι στο οτι...

"Ειμαστε ικανοι να προστατευουμε μονοι μας (μεσω μορφωσης/γονεων/περιβαλλοντος/κλπ/κλπ) ή πρεπει να μας προστατευουν ΠΑΛΙ οι μεγαλοι βγαζοντας μονο "μικρο μου Πονυ" παιχνιδια για να μην παρασυρονται/τραυματιζονται οι ευαισθητες ψυχες" ??

Προσωπικα εχω βαρεθει να με "προστατευουν" συνεχεια.

Και το "διπλανο θεμα" με το κοψιμο του ιντερνετ οποτε ο προεδρας κρινει οτι ειναι απαραιτητο... καλλιστα δικαιολογειται οτι γινεται για την προστασια του πολιτη :p

Link to comment
Share on other sites

Νταξ ρε Havic σ'αρεσει. Δηλαδη σε εμας που δεν αρεσει πρεπει να κανουμε μοκο; Ή να ειμαστε οι φλώροι; :rofl:

Από όλα αυτά που έγραψα αν αυτό που μένει είναι ότι σε όποιον δεν αρέσει το ΜΚ είναι φλώρος τότε δεν μάλλον δεν έγραψα σωστά αυτό που ήθελα να πω... με την λέξη φλωρια περιγράφω ένα game που και καλά δεν έχει βια, σου επιτρέπει να κάνεις κάτι, άλλα δεν σου δείχνει το αποτέλεσμα από αυτό που έκανες χαρακτηρίζοντας το ακατάλληλο. Δεν εννοούσα σε καμία περίπτωση ότι το μόνο ανδρικό παιχνίδι είναι το ΜΚ και όλοι οι άλλοι που δεν παίζουν είναι φλώροι (όπως μάλλον κατάλαβες), είναι δικαίωμα σου αν θα επιλέξεις ένα game και τι σου αρέσει, δεν θα σου πω εγώ τι να κάνεις...

Εννοείται ότι μπορείς να πεις την γνώμη σου αλλά και εγώ μπορώ να την σχολιάσω και λέω μάλιστα τους λόγους που την σχολιάζω, γνώμες του στυλ "όποιου του αρέσει κάτι που έμενα δεν μου αρέσει είναι &*^ " ή "δεν μου αρέσει άρα δεν πρέπει να υπάρχει" είναι απόψεις που δεν τις δέχομαι.

Η απάντηση του SLN με κάλυψε απολύτως!!! συμφωνώ κατά γράμμα με όλα όσα έγραψε !

Στην τελική δεν ξέρω αν θα αξίζει σαν game, θα δείξει μόλις κυκλοφορήσει πάντως όπως είπα από το βίντεο φαίνεται και να είναι αρκετά γρήγορο αλλά και βίαιο κάτι που με χαροποίησε. ελπίζω να είναι καλό.

Για αυτούς που δεν θέλουν αίμα κτλ θα μπορούσαν να υπάρχουν επιλογές για να απενεργοποιούνται τα "ακατάλληλα" στοιχειά και να είμαστε όλοι χαρούμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.