Jump to content



Καλοκαιρινές εκπτώσεις 2010 (καλώς και κακώς κείμενα)


greekfragma

Recommended Posts

Ας ανοίξουμε ένα θεματάκι για τον 1μιση μήνα εκπτώσεων που ξεκίνησε σήμερα.

Προς το παρόν με μια γρήγορη ματιά που έριξα απογοητεύτηκα.....

Είδα σε Multirama και Πλαίσιο να βγάζουν μερικές φαινομενικά καλές εκπτώσεις σε υψηλή τεχνολογία αλλά με λίγο προσεκτικότερη ματιά το skroutz τους βγάζει ξανά είτε ακριβότερους....είτε απλά ανταγωνιστικούς αλλά στο περυσινό μοντέλο που προφανώς ξεχάστηκε στην αποθήκη τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Το skroutz δεν είναι να το εμπιστεύεσαι 100%, μιας και πολλές τιμές από κάτι καταστήματα που δε τα ξέρει η μάνα τους δεν υπάρχουν με διαθεσιμότητα και απλά τις βάζουν τα καταστήματα για να βγουν στις πρώτες θέσεις.

Link to comment
Share on other sites

εκπτωσεις (μικρές ή μεγάλες) λογικά θα έπρεπε να υπάρχουν σε ΟΛΑ τα είδη ...προσφορές υπάρχουν καθολη την διάρκεια του έτους....

Θα μου πεις ότι θα δεις κάτι στα 197 από 200 ευρώ! ε τότε δεν είναι ούτε άξιο λόγου ούτε καν για κράξιμο

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηξη:

το thread ανοιξε με σκοπο να σχολιασουμε τις προσφορες αν ειναι οντως προσφορες και αν ειναι καλες ή οχι?

σωστά.....κατά πόσο είναι προσφορές...κατά πόσο απλά ανέβασαν τις σκονισμένες ξεχασμένες κούτες με παραλαβές παλαιότερων μοντέλων και περυσινού στοκ.

και εν τελει αν πραγματικά υπάρχει η καλή θέληση των καταστημάτων να βοηθήσουν λιγάκι εν μέσω κρίσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν παντως να μην αναφερεται προσφορες πλαισιου εκτος απο αυτες που ειναι για ιντερνετ και εχει στοκ. Αυτες των καταστηματων πλαισιου ηταν στην πλειοψηφια τους του στυλ

"νομιζω οτι καπου εχω μια καρτα, ισως ειναι καινουρια, αν τη βρω στη δινω 20 ευρω απο 500 που εκανε, οχι δε μπορεις να την κρατησεις τηλεφωνικώς και επισης εαν τη βρω δεν εγγυώμαι οτι δε θα την κρατησω για εμενα."

7 προιοντα ρωτησα απο πρωι στο καταστημα πατρας και δεν ειχε κανενα. Επισης καποια στην αθηνα που και καλα δινανε p3 με 100 ευρω μου ειπαν πως ειναι λαθος προσφορα και πως αναφερεται σε συνδεση δεδομενων και ας..μην το αναγραφει το site..

Link to comment
Share on other sites

Πλαισιο = πολυ σικέ εκπτωτικές πολιτικές στην ιστοσελίδα. Οτι είναι στο κατάλογο ΟΚ, ότι είναι απόθεμα σε κατάστημα = ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ FAIL.

Έχασα μια ώρα απο τη ζωή μου άδικα για να πάω Μεταμόρφωση για να ακούσω με ύφος βασιλέα ότι ξέρετε κύριε ότι έχουμε εδώ. Η ιστοσελίδα που είδατε δεν υπάρχει και ότι βλέπει στο ράφι. Δλδ αντε και γά.... και απο εκεί που ήρθες.

Ένα έχω να πώ, ότι πήρα απο Multirama σε εκπτώσεις ήταν αληθινό. Οτι προσπάθησα να πάρω απο Πλαίσιο, ποτέ δεν κατάφερα να πάρω έστω ΕΝΑ πράγμα που είχαν στο site.

Συγνώμη αλλά ΠΟΤΕ ξανά απο Πλαίσιο. Είναι το απόλυτο χάσιμο χρόνου και μεγαλύτερη ψευτιά το να βλέπεις το site τους.

Flame over.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δε ξέρω άμα είναι το σωστό μέρος εδώ να πω 1-2 πραγματάκια, αλλά άμα θεωρηθεί εκτος θεματος, ας το διαγράψει ένας mod.

1ο θέμα: Ζ-5500 logitech. Πολυαγαπημένα και αξιοσέβαστα ηχεία. Πριν 1.5 χρόνο τα έβρισκες με προσφορά 240e. Εκτοτε πήγαν 340ε και στη συνέχεια 400. Τώρα με τις "εκπτώσεις" τα παίρνεις ΜΟΝΟ 340ε. Στην Ευρώπη οι τιμές ξεκινάνε από 250.

2ο θέμα: ATI 5830. Θα δείτε πολλές "τέτοιες" προσφορές. Η αλήθεια βρίσκεται στο ότι άλλαξε η ΑΤΙ τις MSRP σε 200$.

3ο θέμα NVIDIA 480gtx και 465gtx. Και εδώ η έλευση της 460 έριξε τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καταστημα Πλαισιο.

Βρηκα 2-3 πραγματακια online που αξιζαν να κατεβω στο βομβαρδισμενο κεντρο μπας και στησω πισακι για το νησι.

Φυσικα ΤΙΠΟΤΑ δεν υπηρχε -ενω διαθεσιμοτητα ακομα και τωρα βλεπω να εχει στο καταστημα Πατρας.

Επισης ουκ ολιγες ειναι "πλασματικες" αφου τωρα με την "εκπτωση" φτανουν στις φυσιολογικες τιμες που ειχαν πριν τραβηξουν την ανηφορα λογω ΦΠΑ ή ξερωγω τι αλλο.

Ερωτηση.

Οι εντος του καταστηματος υ/η βλεπουν intranet?

Γιατι αλλα εβλεπα κλεβοντας wifi στο κινητο μου και αλλα σε ενα netbook που χαν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο έχει πάρει τον κατήφορο σε πολιτικές,τιμές και service το τελευταίο 2μηνο.

Και επειδή νομίζουνε ότι έχουνε βρεί την κότα με τα χρυσά αυγά,καλό θα ήτανε να κόψουνε τις εξυπνάδες γιατί υπάρχουνε και αλλού πορτοκαλιές,ο κόσμος ξυπνάει κύριοι,τέρμα οι βλάκες.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Jiggabyte με το Πλαίσιο...πρέπει να απευθύνονται σε ηλίθιους ειλικρινά. Απορώ ποιός κατάφερε να αγοράσει κάτι από αυτα που ήταν σε προσφορά σήμερα...Για να μην μιλήσω για την αύξηση των τιμών που παρουσίαζε τους τελευταίους μήνες..:nuke:

Link to comment
Share on other sites

εμενα με κατεβασανε τσαμπα στο καταστημα , αλλη περιγραφη αλλο προιον. Οτι ναναι, μεστη καψα...και ουτε ενα μας συγχωρειτε "α ναι λαθος ειναι"

τα ιδια καθε χρονο, δε προλαβε κανεις κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και στην Αργυρούπολη. Πήγα, κοίταξα... τίποτα. Πραγματικά τίποτα. Ολόκληρος όροφος hardware και είχε μόνο 2-3 κάρτες γραφικών κάτω από 100 ευρώ που είχαν κάνα 10ρικο έκπτωση, έναν δίσκο εξωτερικό με 10 ευρώ επίσης έκπτωση και 4-5 άλλα πραγματάκια. Αλλά στη βιτρίνα, είχε τα γιγαντοαυτοκόλλητα...

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αυτή την περίοδο το Πλαίσιο είναι ένα τεράστιο stock house με τρελές ευκαιρίες που όμως αν και διαφημίζονται δεν υπάρχουν. Οι υπάλληλοι θα πάρουν το καλοκαιρινό τους δώρο και έστω ότι το αξίζουν, το Πλαίσιο όμως το μόνο που θα καταφέρει θα είναι να κάνει κακό στον εαυτό του. Πρέπει να είναι ένα από τα λίγα καταστήματα που καταφέρνουν να εκνευρίσουν τους πελάτες τους με τις "προσφορές" τους.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια αυτή την περίοδο το Πλαίσιο είναι ένα τεράστιο stock house με τρελές ευκαιρίες που όμως αν και διαφημίζονται δεν υπάρχουν. Οι υπάλληλοι θα πάρουν το καλοκαιρινό τους δώρο και έστω ότι το αξίζουν, το Πλαίσιο όμως το μόνο που θα καταφέρει θα είναι να κάνει κακό στον εαυτό του. Πρέπει να είναι ένα από τα λίγα καταστήματα που καταφέρνουν να εκνευρίσουν τους πελάτες τους με τις "προσφορές" τους.

Μάλλον θέλουνε να δώσουνε νέα ερμηνεία στην έκφραση "απίστευτες προσφορές" :crazy_pilot::flag:

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ είδα εκπτώσεις στη σελίδα αλλά στο μαγαζί σχεδόν τπτ. δύο κάρτες γραφικών στο πλαίσιο σαλονίκης σε προσφορά.

αλλά δεν πειράζει. διαισθάνομαι ότι όπως πάντα ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαία, θα ανέβουν καινούριες αγγελίες με προσφορές και νέες κάρτες που ανοίχτηκαν μονο για να δουν οτι λειτουργεί.

το κακό είναι πως και το μαγαζί ΒΡΙΣΚΕΙ και τα κάνει αυτά. τι να τους πείς; τουλάχιστον ας τα είχανε σε στοκ για να πάρει ο κόσμος. πώς και πώς περίμενε κόσμος για τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Υποψην εστησα μηχανημα για φιλο μετα απο καιρο το πλαισιο σε επεξεργαστες μητρικες κτλ 30 ευρω πανω σε καθε ειδος σε σχεση με το e-gate.Οι τιμες ακολουθουν το τμημα του σερβις μαλον δηλαδη κατακορυφη πτωση.Περαστικα τους εγω δεν ασχολουμαι ετσι και αλλοιως πλεον οποτε το νου σας.Οταν ειδα οτι ο i3 530 εχει 30 ευρω περισοτερα στο πλαισιο του λεω ελα εδω μπες και δες ποσο τον εχει το αλλο και πες το και στο αφεντικο σου να μην ψαχνει για κοροιδα.Φυσικα δεν πηρα απολυτως τιποτα απο τον κυριο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Ελεος..Παιρνω στις 9 το βραδυ τηλεφωνο, ρωτάω για την gtx280 και την black ops και υπήρχαν στο στοκ. οπως μου λένε.

Ξεκινάω από τη Γλυφάδα, τρώω όλη την κίνηση σε παραλιακή και ποτάμι και φτάνω 9 παρά 10 στο στοκ. Τα παντα είχαν εξαφανιστεί!!!

Τα φάγανε οι ποντικοί μήπως το βράδυ? έχω απίστευτα νεύρα...ενα 20ευρω χαμένο σε βενζίνη και 3 ώρες από τη ζωή μου...για την κοροιδια του πλαισίου...

Link to comment
Share on other sites

Ελεος..Παιρνω στις 9 το βραδυ τηλεφωνο, ρωτάω για την gtx280 και την black ops και υπήρχαν στο στοκ. οπως μου λένε.

Ξεκινάω από τη Γλυφάδα, τρώω όλη την κίνηση σε παραλιακή και ποτάμι και φτάνω 9 παρά 10 στο στοκ. Τα παντα είχαν εξαφανιστεί!!!

Τα φάγανε οι ποντικοί μήπως το βράδυ? έχω απίστευτα νεύρα...ενα 20ευρω χαμένο σε βενζίνη και 3 ώρες από τη ζωή μου...για την κοροιδια του πλαισίου...

Welcome to the... "PlaisioStock Zone"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.