Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Όντως μαυρο με κόκκινο rulez....

Ορίστε και το δικό μου...

34.jpg

33.jpg

32.jpg

31.jpg

Είχα κι εγς το πρόβλημα με τον αντάπτορα απο ΒΤΧ σε ΑΤΧ αλλά τελικά τον στρίμωξ ανάμεσα σε ψύκτρα και κουτί, πάνω απο τα μόσφετ.

Κατά τα άλλα έχω περάσει στα άλλα καλώδια ένα μαύρο sleeving kit της vantet, χάλκινα ψυκτράκια της revoltec στην 9800pro, κόψε-ραψε τα καλώδια απο την cold cathode για να την βάλω όπου θέλω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο μου κουτί... μισοτελειωμένο, γιατί φτιάχνω ένα fan bus και περιμένω "γουνάκι" μαύρο για το επάνω μέρος σαν αυτό που έχουνε τα μεγάλα ηχεία, αυτοκόλλητα, κ.α.

Ήταν....

mycase02_00.jpg

Και το έκανα.....

mycase02_03.jpg

Με ανοιχτά τα ledάκια μπροστά...

mycase02_06.jpg

Τα πλαινά του...

mycase02_04.jpg

mycase02_05.jpg

Το εσωτερικό... λίγο ακατάστατο αλλά περιμένω εκείνο το μαύρο καλώδιο να πάρω...

mycase02_01.jpg

Τελικά πήγα στο Multirama Τσιμισκή και πήρα 2 κόκκινες λάμπες 31cm μόνο με 12.... Βλέπετε η Abit IS7-e είναι κόκκινη και είπα να μην χαλάσω το χρώμα....

Η φωτό είναι από μηχανή με 1.3mp, γι' αυτό είναι ψιλοχάλια...

mycase02_07.jpg

mycase02_08.jpg

Αυτά προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα μερικές φωτό από το πρώτο μου mod που είχα κάνει σε κουτί... Το κουτί ήταν όλο άσπρο χωρίς την μπροστινή τρύπα και χωρίς fans πίσω...

Φιλοξενούσε έναν Pentium 4 2.0@2.5GHz.....

Μέχρι προχτές φιλοξενούσε μερικές αράχνες, αλλά ξεκίνησα την επανακατασκευή του για να είναι έτοιμο να φιλοξενήσει έναν Celeron D 2.8GHz, μαζί με μία ASROCK :happy: .....

Μπροστινή μεριά....

mycase01_01.jpg

Πλαινά...

mycase01_02.jpgmycase01_03.jpg

Επάνω...

mycase01_04.jpg

Και το τότε εσωτερικό...

mycase01_05.jpg

Σύντομα θα κάνω post και φωτό απο την βελτίωση που του έκανα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το παλιό μου κουτί έχει υποστεί ένα μικρό color lifting.. Από μαύρο, μπλέ το έκανα πορτοκαλί, ασημένιο και μαύρη η πρόσοψη.

Το πλαινό με το κόκκινο τζαμάκι....

mycase01lift_02.jpg

Το άλλο πλαινό, για το οποίο περιμένω tribal αυτοκόλλητο...

mycase01lift_01.jpg

Το επάνω μέρος... εδώ έκανα μια τρύπα για 8cm fan, λόγο του ότι το τροφοδοτικό μπένει κάθετα στο κουτί και η cpu θα βγάζει πολύ ζεστούλα...

mycase01lift_03.jpg

Σύντομα θα σας δείξω και το τελειωμένο :flex:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bax

Τρελλο σουξε τα 6919 , 6Α19 κτλ κτλ... τα heroichi εχουν πέραση...

ειναι τα καλυτερα κουτια για την κατηγορια τους και γενικοτερα..πιστευω αυτα αξιζουν και αλλα 2:chieftec &lian li μεγαλο(το οποιο χωραει μεσα τα αντερα του) αλλα 300$$$$$ ενω herolchi 59$$$!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas [Σήμερα, στις 16:17]

60$ για κουτί που θα το τρυπήσω και θα το βάψω??? Υπερβολικά πολλά λεφτά... Εγώ παίρνω NoName κουτάκια με 25 και έχουνε και 350W τροφοδοτικό :happy:

τα 60 τα δινεις για την ποιοητα του κουτιου που παιρνεις ασχετο με το εαν θα το τρυπησεις ή οχι......

το υλικο κατασκευης, η διαρυθμιση και οι ευκολιες που σου παρεχει ενα κουτι

θα παραμεινουν και μετα το βαψιμο και το οποιοδηποτε αλλο mod...

αντιθετα πιστευω οτι εαν καποιος ενδιαφερεται να προχωρησει στην υλοποιηση ενος μεγαλου case mod project αξιζει να δωσει κατι παραπανω και να ξεκινησει με την καλυτερη δυνατη βαση.....

Link to comment
Share on other sites

Έγω το βλέπω αλλιώς!!Σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ με κουτί των 25!!!Απο την άλλη αν είχα LianLi θα φοβόμουν να το ακουμπήσω!!Οπότε τα 50-100 αποτελούν για μένα τη χρυσή τομή. Πολύ σύντομα θα δείτε τι έκανα στο 6A19 μου τον τελευταίο μήνα!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

τα 60 τα δινεις για την ποιουητα του κουτιου που παιρνεις ασχετο με το εαν θα το τρυπησεις ή οχι......

το υλικο κατασκευης, η διαρυθμιση και οι ευκολιες που σου παρεχει ενα κουτι

θα παραμεινουν και μετα το βαψιμο και το οποιοδηποτε αλλο mod...

αντιθετα πιστευω οτι εαν καποιος ενδιαφερεται να προχωρησει στην υλοποιηση ενος μεγαλου case mod project αξιζει να δωσει κατι παραπανω και να ξεκινησει με την καλυτερη δυνατη βαση.....

:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

60$ για κουτί που θα το τρυπήσω και θα το βάψω??? Υπερβολικά πολλά λεφτά... Εγώ παίρνω NoName κουτάκια με 25 και έχουνε και 350W τροφοδοτικό :happy:

κοιτα δεν ξερω για τα υπολοιπα κουτια των "60 ευρω" αλλα το herolchi που εχω εγω εχει μεσα 2 12αριδες ανεμιστηρες αυτορυθμιζομενους sleeve bearing που αν υπηρχαν στην αγορα(δυστυχως δεν υπαρχουν) θα εκαναν 15+ ευρω

Τωρα ο καθενας το σκεφτεται διαφορετικα το θεμα..οπως ειπε και ο Κοπριτης ειναι και αλλα πραγματα στην μεση!

Παντως για 25 ευρω μην μονταρεις το παλιο κουτι το οποιο λογω της θεσης του τροφοδοτικου ειναι για πεταμα κατα την γνωμη μου-αγορασε ενα αλλο βρε παιδι! Αυτο ειναι απο εποχη slot 1 απορω πως ειχες Π4 εκει μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό κουτί το είχα πάρει τζάμπα... το καινούριο το πήρα 25... και είχε μέσα 2 x 8cm fan και 350Watt PSU....

Αν πάρεις ένα κουτί με 60 δεν κάθεσε να το κάνεις και mod, το λυπάσε... και όταν λέμε mod δεν ενοούμε να βάλουμε μέσα 2-3 λάμπες και 1-2 fan... μιλάμε για από το μηδεν τρύπημα παραθύρου και βελτιώσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Το παλιό κουτί το είχα πάρει τζάμπα... το καινούριο το πήρα 25... και είχε μέσα 2 x 8cm fan και 350Watt PSU....

Αν πάρεις ένα κουτί με 60 δεν κάθεσε να το κάνεις και mod, το λυπάσε... και όταν λέμε mod δεν ενοούμε να βάλουμε μέσα 2-3 λάμπες και 1-2 fan... μιλάμε για από το μηδεν τρύπημα παραθύρου και βελτιώσεις.....

O καθένας με τα βαλάντια του... Για άλλους 50 ευρώ για κουτί ειναι λίγα, για άλλους πολλά. Για μενα ειναι λιγα πχ. Οταν το hardware που φιλοξενεί το κουτί μου κανει κατι 1000αδες ευρώ, στα 200 ευρώ του κουτιού θα κολήσουμε ? :p

Παρεπιπτόντως, σύντομα pics απο τη μεταφορά μου από LianLI PC 60, σε CoolerMaster Stacker :) (αναμένω την 6800 για να κάνω μια και καλή τη μεταφορά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DMylonas

Το παλιό κουτί το είχα πάρει τζάμπα... το καινούριο το πήρα 25... και είχε μέσα 2 x 8cm fan και 350Watt PSU....

Αν πάρεις ένα κουτί με 60 δεν κάθεσε να το κάνεις και mod, το λυπάσε... και όταν λέμε mod δεν ενοούμε να βάλουμε μέσα 2-3 λάμπες και 1-2 fan... μιλάμε για από το μηδεν τρύπημα παραθύρου και βελτιώσεις.....

εγω δεν λυπηθηκα να του κανω ε του μηδενος τρυπημα παραθυρου..βελτιωσεις γιατι να του κανω αφου εχει εναν 12αρη μπροστα και εναν πισω!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.