Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

’λλος ένας με TAGAN!!!!

Ωραίος!

Αλλά πρέπει να αφιερώσεις χρόνο για να τακτοποιήσεις τα καλώδια του και αν δεν σου βγαίνει καλή η τακτοποίηση άσε τα καλώδια ελευθέρα .. μη τα βιάζεις

δες τι έκανα εγω για να μη τα τσακισω...

Και πιάνουν λιγότερο χώρο από όσο φαντάζεσαι

post-258-1416070923,856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την κεντρική πλεξούδα που πάει στο Mobo έχω μια πρόταση... να περάσει πάνω απο την ψύκτρα.... και να το στριμώξεις κάπως ώστε να μην είναι στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

Για την κεντρική πλεξούδα που πάει στο Mobo έχω μια πρόταση... να περάσει πάνω απο την ψύκτρα.... και να το στριμώξεις κάπως ώστε να μην είναι στο κέντρο.

Οπως και το καλωδιο της 12αρας να παει πισω απο την ψυκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσετε να δείτε την φωτο σε τρεις διαστάσεις θα καταλάβετε ότι το καλώδιο είναι κολλητό με το καπάκι που έχω βγάλει για να φαίνεται το εσωτερικό Δηλαδή με λίγα λόγια πίσω από το καλώδιο άρχει πολύς χώρος για να κυκλοφορεί ο αέρας

Αν πάω το καλώδιο πάνω από τη ψήκτρα θα δημιουργήσω ένα τοίχος μεταξύ αυτής και του πίσω ανεμιστήρα.

Μπορεί έτσι όπως λέτε να φαίνεται ωραιότερο αλλά θα κόψω αρκετά τη ροή του αέρα γύρο από τη ψήκτρα της CPU

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

Samael δεν τρεχει .... το P4 ειναι για το εργαστηριο και τα αλλα δυο στο σπιτι ...ειμαι και τις δουλειας βλεπεις τι να κανουμε !!!!:p:D

Aμμμ πες οτι εισαι pro! :D

@Fanis

Μια χαρα τα βρησκω τα καλωδια κ γενικα το κουτακι σου,απλα θα προτεινα να βαλεις τη λαμπα στη ραχη(διπλα απο τους ανεμηστηρες) για ποιο ομοιομορφο φωτισμο ;)

Link to comment
Share on other sites

Samael του κουτι ειναι το chieftech(?τεσπα τετοιο PSU εχει!) του "Πλαισιου"!

Στην αρχη το ειχα στη "ραχη" οπως ειπες αλλα δεν φωτιζε παντου...και αλλου φωτιζε εντονα και αλλου οχι...ενω τωρα αν θυμαμαι καλα ειναι καλυτερο...θα κανω δοκιμες!Αλλιως θα παρω αλλη μια "λαμπα"!

ΥΓ:Μολις μου ερθει το Tagan θα τα συμαζεψω ολα τα καλωδια...τωρα τα ειχα καπως "προχειρα" αφου θα αλλαξω PSU...

ΥΓ2:Θα παω να δω το "παραθυρο" που δινει το πλαισιο...αλλιως θα φτιαξω ενα μονος μου!

ΥΓ3:Δεν εχω παραθυρο αλλα εχω λαμπα...προνοησα για παραθυρο κι ετσι την πηρα...

ΥΓ4:Ουφ! Κουραστηκα!λοοοοοοοοοοοοολ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα δε κόβει γιατί έχεις 80αρηδες ανεμιστήρες

Εμένα ο 120αρης καταλαμβάνει μεγαλύτερη επιφάνεια στο πίσω μέρος του κουτιού και δε χωράει το καλώδιο δίπλα του εκτός αυτού αν παρατηρήσεις την Φώτο θα δεις ότι το καλώδιο του tagan δεν είναι μέχρι την άκρη του ομοιόμορφο έχει ένα μεγαλύτερο βύσμα από το κλασικό ATX και μετά μπαίνει ανταπρορας που είναι αρκετά πιο πλατύς από το καλώδιο

post-258-1416070924,1537_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kaynd

Να η υλοποίηση αυτού που λέτε στο PC του Αριστείδη (Aristos87)

:( :( :( Λυπάμε πραγματικά για την μη ωραία εικόνα του Pc μου (θέμα σκόνης κυρίως) μετά τις πανελλήνιες θα δείτε την καλή πλευρά του εαυτού μου (πανω στο pc :p)

@ xrist22 Πολύ καλή δουλεία μπράβο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πώπω χαμός ρε συ kaynd...το καλώδιο της τροφοδοσίας βάλτο να περάσει ανάμεσα από το fun της Cpu και τις θύρες ps/2,com...μετά αυτό που περισσεύει βάλτο π.χ. πάνω από το cd rom!

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια!

Οι 12αρηδες για να βγαλουν CFΜ σαν τους 8αρηδες δουλευουν πιο χαμηλα...λογω μεγαλων φτερων...

Αν βαλεις στις ιδιες στροφες 12αρη και 8αρη θα φυσαει περισσοτερο ο 12αρης...και πιο αθορυβα...

Και αν τους βαλεις στο full εκει θα δεις ακομα μεγαλυτερη διαφορα...

Κι εγω 4 zalman εχω τωρα και 2 enermax 92mm ρυθμιζομενους...αλλα θα βαλω νερακι!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.