Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

...ναι και μεις σε πιστέψαμε...:whistling :shifty:

Χεχεχχ!Δε μας πειθεις....!

Καλοπροαιρετα το ειπα παντος Πεππα....! :p

(που ειπαμε μενεις?!?)ελα πλακα κανω...:devil: :innocent: :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Γράφω και τα MP3s μου για το MP3 Player του αυτοκινήτου , κλπ , κλπ...

Γιατί ρε πέππα εμείς που έχουμε 1 ή 2 (CD-R ή DVD-R) δεν κάνουμε αυτή την δουλεία???

Έχεις πάρει εργολαβία ολο ΤΕΙ Λαμίας μου φένεται....:p

Link to comment
Share on other sites

Ο σκληρός ( Maxtor D740X ) που καλά είδες Vag , είναι απλώς ο δίσκος που κουβαλάω όπου πάω ( μέσα σε External IDE θήκη ) , όπου έχω διάφορα χρήσιμα αρχεία.

Τώρα είναι σε αυτό το σύστημα επειδή σε αυτόν έχω κάνει μια πρόχειρη εγκατάσταση των Windows 2000.

Τώρα κάνω πραγματικά πολλά BackUps ( γύρω στα 190GB δεδομένα ) , για να φάνε Format οι δίσκοι , και να μπούν Windows 2003 Server στον 80άρη Maxtor ( IDE ).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tyfeona , οι δίσκοι ( 4 Maxtor SATA 250GB ) , θα έρθουν σε κανά 10ήμερο στην Αθήνα.

Όταν τους ανεβάσω Λαμία , και τους βάλω ( να δω που στο καλό θα περάσω όλα αυτά τα καλώδια ! ) , θα ποστάρω.

P.S. Σήμερα επειδή το βράδυ έχουμε ClanMatch , θα μαζέψω καλύτερα τα καλώδια , δεν θα βάλω και την SLK ( δεν βλέπω τρόπο να προλάβω να το κάνω και αυτό )

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και απο μενα eLviSH.

Πολυ ομορφο το κουτακι σου οντως. Αλλα θα σου πω κι εγω για τον ανεμιστηρα οτι χαλαει το ολο συνολο. Καλυτερα απο μεσα. Εχεις βαλει λευκο πλεξιγκλας ή καποιοο φιλμ απο πανω για να ασπρισει?

Link to comment
Share on other sites

Ασπρο plexi ειναι μαλον και πρεπει να εχει κανει spraypaint πανω σε κομενη μακετα (αν κοιταξετε καλα βλεπετε καποια σημεια που του περασε απο κατω το χρωμα)

Βεβαια μπορει να με ξεγελα η φωτο και να ειναι κομενο μεταλο του κουτιου (το σχεδιο)και λευκο plexi απο μεσα

Παντως καλη προσπαθεια και συμφωνο για το Fan......χωσε το μεσα γρηγορα...:eek:

Αν εχεις κανει λαθος απο βιασυνη και ΔΕΝ χωραει μεσα λογο τροφοδοτικου τοτε καλυψε την τρυπα με μια οραια σχαρα και ανοιξε μια νεα τρυπα μπροστα και αυτη με ιδια σχαρα.

Οπτικα θα φενετε οτι εχεις 2 ανεμιστιρες αλλα μονο η μια τρυπα θα ειναι ενεργη.

Επισης θελει μεγαλη προσοχη η δυναμη του πανω ανεμιστηρα

Γιατη εαν ειναι πολυ δυνατος θα ρουφαει αερα μεχρι και απο το τροφοδοτικο το οποιο λογικα εχει εναν σχετικα αδυναμο ανεμιστιρα και ετσι θα γινεται μια μικρη ΟΥΔΕΤΕΡΩΣΗ στον αερα εντος του τροφο.. με συνεπεια να ζεστενετε το τροφοδοτικο εκτος αν εχει 2 ανεμιστιρες οπου εχει εισαγωγη απο το κατω μερος του αλλα αυτο ειναι συνηθος με ζεστο αερα απο CPU kai motherboard.

Εγω σε αρκετα MOD ανοιγα απλος μια ΔΙΑΦΥΓΗ ζεστου αερα απο την οροφη (χωρις fan) και αυτη επιανε περιπου τα 2/3 της επιφανειας της οροφης.

Μη ξεχνας οτι με τα mod κοιταμε να κανουμε το κουτι μας και καλυτερο σε αποδοση μαζι με την ομορφια..

Γνωμη μου ...παντα

Link to comment
Share on other sites

(sorry gia ta aglika pou akolouthoun)

λιπoν, το case ειναι απο λαμαρινα

kita.JPG

επισης δεν χορανε μεσα fans- ειναι πολη μικρο κουτι

και εφοσον εφτιαξα ιδροπσιξι αλαξα και κουτι και αφτο πηγε στον αδελφο μου (n3wb)

το ξενεροτο δικο μου :(

mine.JPG

perimeno 11 gia block :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να συμμαζευτω λιγο...γιατι τωρα τελευταια το εχω κανει το γραφειο μου να μην πω...

Το καθημερινο μου setup.

P4 3000@3850@1.600V

Asus P4C800-E Deluxe Vdimm-Vdroop modded

Maxtor Sata 120Gb

Ati 9600Pro 515/351 Vgpu modded

CD-R Teac 52x

DVD Teac 16x

Herolchi 525 Atx Psu

Watercooled by eleven.

post-60-1416070890,7234_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Kαι απ το πλαι(εν αναμονη plexi....) :devil:

Φιλε, με την ηχομονωση ειδες διαφορα στη "βαβουρα" των fans?

Αυξηθηκε η θερμοκρασια?

Αν πριν ηταν "10" το μεγιστο της βαβουρας....ποσο ειναι τωρα?

Τι ηχομονωση ειναι? Απο που? Κοστος σε

Ευχαριστω και συγγνωμη που σε ζαλισα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Φιλε, με την ηχομονωση ειδες διαφορα στη "βαβουρα" των fans?

Αυξηθηκε η θερμοκρασια?

Αν πριν ηταν "10" το μεγιστο της βαβουρας....ποσο ειναι τωρα?

Τι ηχομονωση ειναι? Απο που? Κοστος σε

Ευχαριστω και συγγνωμη που σε ζαλισα!

Ναι εχει διαφορα κ στο θορυβο,με τα αφρολεξ "μπουκωνει" ο ηχος!

Απο θερμοκρασιες περιπου τα ιδια +2....

Αυτα που εχω εγω ειναι τζαμπε αφρολεξ απο αυτα που εχουν μεσα στα κουτια απο ΜΟΒΟ κτλ κ το κολησα με ταινια 2πλης οψης

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.