Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Και εδω αυτα που εχω τωρα.

Τα βρηκα στο E-shop και ειναι της Q-tek με 60ευρω το καθενα (με 350 τροφο).

Παιρνουν κανονικη atx με μονο προβλημα το τροφο. που ειναι λιγο πιο κοντο σε υψος (1.5 εκ) και αναγκαστικα να κανω εξωχη στο καπακι να χωρεσουν τα δικα μου τροφο.

Ενοειτε οτι το ενα ειναι καθαρα HTPC.

Λεω να μη κανω και πολλα εκτως απο ενα neon string (blue) μεσα σε διαφανο σωληνα (σαν αυτο που εχουν οι μασκες οξυγονου στα νοσωκομεια) περιπου 3μμ) και να τα βαλω περιμετρικα στισ φατσες.

Εσεις τι λετε ??

9477610.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 19:22]

Ωραιος ρε! Μερακλης!!!

Χμμ... τον "κυβο" τον πουλας;... ;)

Αφου ειπα οτι μολις πουλιθικε πριν μερικες μερες..... (300 euro)

Thanks για το compliment :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbdanis [Χθες, στις 23:33]

Τι λέτε για το κουτί να το πάρω ??? Έχω τροφοδοτικό 375w το παίρνει ????

http://www.e-shop.gr/sql/show_per.phtml?id=PER.700262

Καλο ειναι αλλα το FIREBALL fan βγαλτο γιατι ειναι βλακια.

Τωρα αν μιλας για λαμπα καθοδικη οταν λεσ "σωληνα¨ σου λεω οτι ειναι πανευκολο αφου ενα ρευμα (τετραπινο) θελει και μια συνδεσι στα βυσματακια του inverter .

Εξαλου εχει και οδηγιες αλλα προσεχε μην ειναι στο χαρτονι της συσκευασιας και το σκισεις στο ανοιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο δίσκος είναι λίγο...ξεκρέμαστος θα έλεγα!

( LOL , δεν είναι εκεί η κανονική θέση του φυσικά )

[ αα , από όλο το καλωδιο-σόι , λείπουν 2 S-ATA Cables , ένα Fan Connector , και τα άλλα 2 IDE Cables [ λόγω ότι δόθηκε ο παλιός PCI IDE Controller , και περιμένω τον νέο ] ]

post-324-1416070878,8263_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

CD & DVD Recorders.

Σκληροί δίσκοι παντού όπως βλέπεις...

’σε να πάνε...

Καλά τον λέω ΑΣΥΜΑΖΕΥΤΟ!

Σκέψου ότι σε κανά 10ήμερο θα μπούνε 4 Maxtor SATA 250GB & ο Promise SATA RAID Controller ( RAID 0 , 1 , 5 )

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να είναι 2 Plextor PX-708A & 2 PlexWriter Premium , αλλά λόγω ότι το Premium πήγε για RMA ( είχε μια πτώση... ) , και το 708A το έβαλα σε ένα άλλο PC μου στην Αθήνα , εδώ μπήκαν τα 2 Replacement Drives , εν αναμονή των PlexWriter Premium & Plextor PX-712A.

post-324-1416070878,882_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συνδεμένα όλα τα drives επειδή:

Τώρα τον έχω στήσει πρόχειρα ( βλ. μέσα έχω την box ψύκτρα του XP 3000+ ) [ αύριο μπαίνει μια SLK-900U ]

Επίσης δεν έχω τον PCI IDE Controller ( αύριο δηλ. θα είναι συνδεμένα 4 IDE Drives , ο δίσκος , και τα 3 Optical Drives )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.