Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

σα να παίζουμε βρείτε τις διαφορές,

attachment.php?attachmentid=55147&stc=1&d=1363022557

απλά τέλειο αποτέλεσμα και δε ξέρω, έρχεται τόσο φυσικά στο μάτι που το κάνεις να φένεται ευκολο και αυτή είναι η μεγάλη μαγκια, θα το ονομάσω "το Παστίτσιο paradox adox dox dox ox" (έχει και echo) , οταν το κάνει η μάνα είναι τέλειο και φένεται και εύκολο απο πάνω, όταν πάει να το κάνει ο rookie στο τέλος πάλι σουβλάκια παραγγέλνει.

post-23742-1416077138,514_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

.......λοιπόν ο Κοπρίτης είπε να αφήσει τις σοβαρές δουλειές και να πιάσει τους καλλωπισμούς:toomuchne

1) Αγορά καινούργιου side panel από Coolermaster parts shop και κατασκεύη full-plexi window το οποίο είναι κομμένο στα όρια για να είναι όσο το δυνατόν πιο μεγάλο και να δείχνει το κουτί σαν να είναι ανοικτό:)

2) Εγκατάσταση 2 white led stripes περιμετρικά του plexi window τα οποία ελέγχονται από button που εγκατατάθηκε στον πάτο του κουτιού ώστε να είναι και εύκολα προσβάσιμο και εντελώς αόρατο.

Νομίζω ότι το αποτέλεσμα της δουλειάς του Κοπρίτη είναι εξαιρετικό μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια και το κουτί είναι ακριβώς όπως το είχα στο μυαλό μου !!!

ΚΟΠΡΙΤΗΣ FTW :clap::clap::clap:

ENJOY........

Ας ποστάρω και τις τελευταίες αλλαγές που έχω κάνει αν και δεν είναι οι τελευταίες....

1) Αλλαγή της Prolimatech Mega Shadow με την Phanteks PH-TC14PE

2) Αλλαγή της Asus GTX 580 DCU II με την Evga GTX 680 Classified 4 GB

3) Αλλαγή των ανεμιστήρων καιι από Coolermaster πήγα σε Prolimatech Vortex Led τους οποίους και συστήνω

4) Αλλαγή του Scythe Fan controler με αυτόν της Reveen

post-14368-1416077138,5628_thumb.jpg

post-14368-1416077138,6553_thumb.jpg

post-14368-1416077138,7403_thumb.jpg

post-14368-1416077138,8099_thumb.jpg

post-14368-1416077138,8532_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mr Κοπρίτη, μια λεπτομέρεια, που αν δεν είχα το ίδιο κουτί και τον ίδιο ανεμιστήρα δεν θα το έβλεπα...:no:

ένα αυτοκόλητο άσπρο, μπλέ ή μαύρο στο πίσω coolermaster ανεμιστήρα να φύγει το γυαλιστερό που κάνει στο κέντρο.εμένα ακόμα έτσι είναι. αν βγάλεις στείλε μου ένα ταχυδρομικώς..:jump:

Έγινε επεξεργασία από jordanis
Link to comment
Share on other sites

Χαζευα τα κουτακια και ειπα να ανεβασω και το δικο μου (ειναι λιγο χαλια η καμερα αλλα κατι φαινεται:) )

Ελπιζω να σας αρεσει!

Sent from my Samsung Galaxy S2

post-19451-1416077145,686_thumb.jpg

post-19451-1416077145,9012_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από XortoMagiko
Link to comment
Share on other sites

ας δουμε κι ενα λιτο HAFακι 922 με ελαχιστες μετατροπες αυτη τη φορα...

βαφη κατα το μοτιβο αμερικανικων muscle cars δεκαετιας 60 & 70

απλα με μεταλλικο μπλε ματ χρωμα και το μοντελο του haf στο πλαι

HAF922-SS-5_zpse4f9fdff.jpg

ενα απλο πλαινο βιδωτο παραθυρο στο sidepanel

HAF922-SS-2_zps6263cb7d.jpg

μαυρη ματ ηλεκτροστατικη βαφη στο εσωτερικο

μαυρα pci slot covers και μπλε ανοδιωμενα thumbscrews

και σκουρο μπλε MDPC sleeve για τα καλωδια του κουτιου.

HAF922-SS-7_zps21172e6e.jpg

η καλυπτρα τροφοδοτικου και push pull μονου ψυγειου ειναι φτιαγμενη απευθειας απο μαυρο ματ plexiglass

HAF922-SS-8_zps3aa63195.jpg

Οι πολυπλοκες γραμμες των πλαστικων του 922 πιστευω οτι ανεδειξαν αρκετα ομορφα το ματ μεταλλικο χρωμα

HAF922-SS-4_zpsabe93d1a.jpg

το εργοστασιακο logo της CM αντικατασταθηκε απο plexi με το logo του μοντελου του κουτιου

και τα ποδαρακια μετακομισαν στις γωνιες του κουτιου για καλυτερη σταθεροτητα

ενω απεκτησαν και σιαμαια αδερφακια για εξτρα υψος

για λογους εμφανισης αλλα και εξτρα αποστασης απο το εδαφος χαριν του μονου ψυγειου στο πατωμα...

HAF922-SS-6_zps1cba0f1d.jpg

λιγο πριν την παραδοση του βαφτηκαν λευκα τα χαραγκτα λογοτυπα στα πλαστικα clips ασφαλισης των 5,25

αλλα φωτο δεν προλαβα να τραβηξω...:tomato:

Αλεξη καλοριζικο και συντομα και με τα νερακια του μεσα

και σε ευχαριστω για την εμπιστοσυνη και την προτιμηση σου!

;)

Απίθανο απλά!

Link to comment
Share on other sites

Αψογο το haf! Μια ερώτηση... Τις καλύπτρες του τροφοδοτικού πως τις στηρίζετε; Έχω βάλει και εγώ στο δικό μου αλλά δεν μου αρέσει έτσι όπως την έχω στηρίξει με την διπλής όψεως

Για παράδειγμα στο haf εδώ με τι το στηρίζεις από μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Οι τρόποι είναι διάφοροι, αλλά συνήθως πάμε με δοκιμασμένες λύσεις που εξασφαλίζουν στιβαρότητα και επισκεψιμότητα.

Για να πάρεις μια ιδέα δες εδώ το κορίτσι μας:

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/deikste-to-kouti-sas-2737-477.html#post1063433213

(post 9540)

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Και το καινούργιο μικρό μέλος στην οικογένεια το οποίο είναι υπο κατασκευή ακόμα πάνω στο μεγάλο.

Προσωρινά εκεί κάθετε μέχρι να του βρώ θέση και τελειώσω με μεταφορές δίσκων κλπ.

post-10170-1416077180,3706_thumb.jpg

post-10170-1416077180,4172_thumb.jpg

post-10170-1416077180,4656_thumb.jpg

post-10170-1416077180,5114_thumb.jpg

post-10170-1416077180,5694_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και το καινούργιο μικρό μέλος στην οικογένεια το οποίο είναι υπο κατασκευή ακόμα πάνω στο μεγάλο.

Προσωρινά εκεί κάθετε μέχρι να του βρώ θέση και τελειώσω με μεταφορές δίσκων κλπ.

αυτο το μικρό κουτάκι θα στεγάσει μια μέρα το gaming pc μου....το λατρεύω....:inlove:

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρό update ως προς την εμφάνιση με αλλαγή των μπλε fans σε κόκκινους και προσθήκη κόκκινου φωτισμού για να ταιριάξει με την ASRock Z77 Fatal1ty Professional :)

zouewwftg62jdlogyric384.jpg

z2njah1zftxnp0xfibqdp0r.jpg

juyfboaafz61r0frioa3ifo.jpg

Και το μέσα . - δεν γέρνει τίποτα απλώς η κάμερα του HTC One S δεν ειναι καλή σε φωτογραφίες εσωτερικου χώρου

wvbyovgm6q2cnoentgleu5m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο. Αφού το πας θεματικά, οι μνήμες θέλουν άλλαγμα

με κόκκινες (στη θέση σου θα έπαιρνα δύο 8αρια modules) και να αλλάξεις

το αυτοκόλλητο του τροφοδοτικού με ένα αντίστοιχο κόκκινο.

Ρίξε μια ματιά εδώ: Custom PSU sticker Thread

Στην ίδια φάση βρίσκομαι και γω.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο. Αφού το πας θεματικά, οι μνήμες θέλουν άλλαγμα

με κόκκινες (στη θέση σου θα έπαιρνα δύο 8αρια modules) και να αλλάξεις

το αυτοκόλλητο του τροφοδοτικού με ένα αντίστοιχο κόκκινο.

Ρίξε μια ματιά εδώ: Custom PSU sticker Thread

Στην ίδια φάση βρίσκομαι και γω.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :) , οι μνήμες είναι στα σχέδια να αλλαχθούν , επίσης πολύ καλή η ιδέα για το αυτοκολλητάκι στο τροφοδοτικό ( σκέφτομαι να το αλλάξω με κάποιο άλλο ώστε αργότερα να μπορώ άνετα να "κουμπώσω" 2η GTX 670 ; ή είναι αρκετό ; )

Ξέχασα να βάλω και μία με φως δωματιου :p πάλι θολά τα δείχνει η κάμερα

tfhigcm883s92iv0w88mhz6.jpg ευχαριστώ τον venex για το αυτοκόλλητο ( και σορρυ που άργησα να του στείλω τα χρήματα αλλά μαθητης 3η λυκείου με το ζόρι βρίσκουμε χρόνο :p )

Α και μία μικρή βοήθεια συμβουλή έχω κάτι αυτοκολλητάκια intel , corsair κλπ 4 συνολικά ( τα κλασσικά όπως αυτό http://communities.intel.com/servlet/JiveServlet/showImage/2-163457-229780/intel-core-i7-sandy.jpg ) και σκέφτομαι να τα βάλω στο κουτί

Έχω κάνει ένα σχεδιάγραμμα που σκέφτομαι να τα τοποθετήσω-κολλήσω αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω που θα δέσει πιο καλά

2 είναι οι πιθανές θέσεις

650dc.png

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.