Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

[MENTION=31307]l3ft3ris[/MENTION]

Η σήτα που λες δεν θα παίξει καλά , πρώτον γιατί είναι πολύ πυκνή και δεύτερο γιατί πολύ γρήγορα θα γεμίσει σκόνη!

Υπάρχει καλύτερη λύση!

Θέλει λίγο δουλειά και λίγο ψάξιμο στους περιπτεράδες της γειτονιάς σου! :)

Θα τους ζητήσεις να σου χαρίσουν μερικές βάσεις από αναπτήρες!

Και μετά δες εδώ, τι τις έκανα εγώ !

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/cooler-master-atcs-840-modding-78196-2.html

Το σχετικό πρόβλημα της διευθέτησης της ροής του αέρα είναι στη σελίδα 2, από το post 25 και κάτω .

Με αυτό το τρόπο (κόβοντας την τρύπα που λες και τοποθετώντας από μέσα σαν γρίλια αυτά βαμμένα, θα έχεις και καλό οπτικό αποτέλεσμα (κάλυψη) και -σαν δωράκι:)- την πολύ καλή διευθέτηση της ροής του αέρα κατ' ευθείαν πάνω στις κάρτες σου! :D

Καλή συνέχεια! ! ! :T:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15018]Seafalco[/MENTION] Καλησπέρα! Το είχα σκεφτεί αυτό με την σκόνη που αναφέρεις, όπως επίσης ότι μετά την βαφή θα στένευαν κι άλλο οι οπές της σήτας. Θα δοκιμάσω να κάνω και αυτό με την θήκη από αναπτήρες, καλό φαίνεται. Σε ευχαριστώ.:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από το μπεντσοτραπεζο που μόλις έφτιαξα.

Η όλη κατασκευή στοίχισε 16 ευρώ,αφού βέβαια υπήρχαν η λαμαρινένια βάση για την μητρική και οι διακόπτες start restart από ένα παλιό κουτί,και η θήκη για τους σκληρούς από το Τ600 που περίσσευε. Οι διαστάσεις είναι 34Χ34cm.Μπορεί να πάρει πολλές βελτιώσεις για πρόσθετους ανεμιστήρες,πράγμα το οποίο προς το παρόν δεν χρειάσθηκα.

Στις φωτο φιγουράρει το παλιό 775 συστηματάκι μου. Ελπίζω να αρέσει.Στο μέλλον θα φιλοξενήσει και το υπάρχον σύστημα της υπογραφής μου.

DSCN2225.jpg

DSCN2223.jpg

DSCN2220.jpg

DSCN2218.jpg

DSCN2216.jpg

DSCN2206.jpg

DSCN2201.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ημέρα καλλιτεχνίας σήμερα.... Διαπιστώνοντας ότι οι θερμοκρασίες είχαν 10 βαθμούς διαφορά από το κλείσιμο του αέρα που εισέρχεται από τους 2 ανεμιστήρες στο εμπρός μέρος του κουτιού, αποφάσισα να ανοίξω μία θυρίδα και το αποτέλεσμα στην θερμοκρασία ήταν ικανοποιητικό. 10 λεπτά prime και οι θερμοκρασίες από 61 έως 65 σε αντίθεση με πριν που είχα 73 έως 78. Σε επόμενη φάση θα προσθέσω κάποια σήτα με μεγάλα ανοίγματα και θα την βάψω στα χρώματα του Taz.

fOOCWt7.jpg?1

sYWEg7D.jpg?2

kkbFnT3.jpg?3

Link to comment
Share on other sites

ας είχα και καλή φωτογραφική να δείς πως θα φαίνεται καλύτερα, γενικά δεν ήθελα κάτι που θα μου φωτίζει και το δωμάτιο, απλά να φαίνεται το κουτί μέσα ήθελα. σχετικά με της λάμπες που αναφέρεις είχα και δεν πρόκειται να ξαναπάρω γιατί 2 φορές που αγόρασα και της 2 φορές χάλασε ο μετασχηματιστής.

Αυτό που έχω βάλει είναι ledοταινία 12v που είναι περιμετρικά απο το πίσω μέρος μέχρι πάνω, είναι πάνω απο 1.5 μέτρα όπως το υπολογίζω.

Link to comment
Share on other sites

^^Από ότι βλέπω από το φάρδος της κοπής , τις καμπυλότητές της και το αποτέλεσμα (:T:) , πρέπει να έχει γίνει με στρογγυλό πριονάκι πάνω σε Fret saw (σέγα ξυλοκοπτικής) με μπόλικη προσοχή και υπομονή! :D

Link to comment
Share on other sites

^^Από ότι βλέπω από το φάρδος της κοπής , τις καμπυλότητές της και το αποτέλεσμα (:T:) , πρέπει να έχει γίνει με στρογγυλό πριονάκι πάνω σε Fret saw (σέγα ξυλοκοπτικής) με μπόλικη προσοχή και υπομονή! :D

Έτσι όπως τα είπες μου θύμησες τον Sherlock Holmes και στεναχωρέθηκα τώρα , ποιος περιμένει 2 χρόνια για την συνέχεια

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεγάλο προσόν αλλα απο μέσα σου σε τρώει σιγά σιγά :help1:

ποτέ μέχρι τώρα δεν έχω κρατήσει την υπομονή μου σε ότι και να πήγα να κάνω (W/C, sleeving, moding, πατέντες σε μηχανάκια κ.α.) πάντα να το κάνω να δώ το αποτέλεσμα (όχι να τελειώσει αλλα να δώ πως γίνεται)

και το PC που είναι στην εικόνα είπα θα το κάνω σε καμία εβδομάδα αλλα τελείωσε σε 10 ώρες, ούτε τσιγάρο έκανα ...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=23742]jkanaks[/MENTION] Καλημέρα! Κόπηκε με εργαλείο τύπου dremel με μύτη κώνο φρεζάτη περίπου 3mm. Κοπτικό υψηλής ταχύτητας 3,2 mm (118) Ήθελε λίγο προσοχή στα σημεία που είχε λεπτές γραμμές και γι' αυτό το έκανα και από τις δύο πλευρές. Μετά το έτριψα λίγο με ένα γυαλόχαρτο νερού 1200 για να πάρω λίγο σε κάποια σημεία την αγριάδα που είχε. Περίπου ένα μισάωρο διέθεσα για να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31307]l3ft3ris[/MENTION]

Ωραίος! ! ! :T:

Αυτή είναι η δεύτερη εναλλακτική!

Μπράβο!

Γιατί για να κάνεις το "ανθρώπινο" router, και μάλιστα σε μισή ώρα (!)..

...θέλει χέρι "βράχο" ! !

:clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άτομο με cm storm stryker πέραν του adpanos ? Άν ναι ρίξτε μου λίνκ σε φότος.

Τι ακριβώς ψάχνεις;

Ορίστε ένα

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/deikste-to-kouti-sas-2737-480.html#post1063438134

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.