Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Πολύ όμορφο το Aerocool DS (αυτό δεν είναι; ). Σκέφτομαι να αφήσω όλα τα full tower και τα παπατζιλίκια και να πάω σε κάτι τέτοιο...

To DS cube ή Dead Silence Cube ειναι, σωστα.

Πολλοι εχουμε ηδη ακολουθησει το δρομο του SFF, ομως να εισαι προσεκτικος στην επιλογη του κουτιου.

Πολλα απο αυτης της κατηγοριας κουτια ειναι πολυ περιορισμενα σε airflow οποτε αν δεν σκεφτεσαι watercooling σαν την ομορφη υλοποιηση του carrion, προετοιμασου για αλλες θερμοκρασιες απο αυτες που εχεις συνηθισει στο full tower. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το Aerocool DS (αυτό δεν είναι; ). Σκέφτομαι να αφήσω όλα τα full tower και τα παπατζιλίκια και να πάω σε κάτι τέτοιο...

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/aerocool-dead-silence-erws-keraynovolos-129809.html

Δες το εδώ που το έχω φωτογραφίσει

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο τι να λέμε

Τα ίδια έλεγα και εγώ όταν το "ζαχάρωνα", και το καλό είναι ότι συνεχίζω να τα λέω και τώρα που το βλέπω πάνω στο γραφείο μου. Και εγώ από full tower το γύρισα στον "κοντοστούπη".

Να επισημάνω τα λόγια του [MENTION=11813]javaneze:[/MENTION] ότι έχει απόλυτο δίκιο. Θέλει λίγο προσοχή γιατί θα σε περιορίσει σε επιλογές hardware και ψύξης. Πχ εμένα δεν με άφησε να διαλέξω την πρώτη επιλογή που είχα για psu. Ήθελα να πάω σε superflower αλλά έφαγα άκυρο.

Τώρα προσπαθώ να βρω ποιο καθαριστικό να χρησιμοποιώ για την "soft touch" επιφάνεια του γιατί σίγουρα με τον καιρό το άσπρο θα λερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Χαρίτο πόσο πήγε το μαλλί γιατί μόνο ένας Αμερικανός έκανε αντίστοιχη δουλειά (Βασίλης και αυτός - Bill Owen :hehe:) και ζήταγε τα μαλλιοκέφαλά του κ με τρομερή περίοδο αναμονής.

Link to comment
Share on other sites

φιλε 100 ευρω αλλα εγινε τρομερη δουλέια πατουρα στις βασεις για να μπουν τα λαμακια των μεντεσεδων και χωρις τρυπες για τις βιδες εγινε φρεζα στο plexi

Χαλάλι του τα 100€...έκανε τρομερή δουλειά το παλικάρι.

Και απο το να έδινες 60-70€ και να σου έκαναν καμιά μ@λ@κι@ (που αργότερα θα έπρεπε να πληρώσεις άλλα τόσα για να το διορθώσεις) τότε να σκέφτεσαι οτι σου βγήκε τζάμπα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα προσπαθώ να βρω ποιο καθαριστικό να χρησιμοποιώ για την "soft touch" επιφάνεια του γιατί σίγουρα με τον καιρό το άσπρο θα λερώσει.

:T:

CifCreamWhiteSurfaceCleaner250ml-450x450_tcm114-294323.jpg

Στο psu τι ακυρο εφαγες; Λογω μηκους;

Παρε και 2 απλα μοντς να σε μπριζωσω λιγο :)

Ενα για το ψυγειο οποτε ξαναστησεις το loop.

Και ενα αισθητικο απλο μεν, ποσο ομορφο ομως, και μονο με αυτοκολλητα, ουτε μπογια ουτε σπρέι ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάλι του τα 100€...έκανε τρομερή δουλειά το παλικάρι.

Και απο το να έδινες 60-70€ και να σου έκαναν καμιά μ@λ@κι@ (που αργότερα θα έπρεπε να πληρώσεις άλλα τόσα για να το διορθώσεις) τότε να σκέφτεσαι οτι σου βγήκε τζάμπα

οχι πραγματικα με τη δουλεια που εγινε χαλαλι

Link to comment
Share on other sites

:T:

CifCreamWhiteSurfaceCleaner250ml-450x450_tcm114-294323.jpg

Στο psu τι ακυρο εφαγες; Λογω μηκους;

Παρε και 2 απλα μοντς να σε μπριζωσω λιγο :)

Ενα για το ψυγειο οποτε ξαναστησεις το loop.

Και ενα αισθητικο απλο μεν, ποσο ομορφο ομως, και μονο με αυτοκολλητα, ουτε μπογια ουτε σπρέι ουτε τιποτα.

Θα κάνω σίγουρα δοκιμή με το cif. Ελπίζω να κάνει δουλεία. :T:

Με το psu ήταν το μήκος που μου έβαλε δύσκολα. Να είναι καλό, αθόρυβο, κοντό, και να μην κάνει μια περιουσία.

Ωραία τα mods από το ocn. Το παρακολουθώ σαν forum και τα είχα χαζέψει. Δυστυχώς για να μπει το ψυγείο πάνω από τα λαμάκια στην οροφή, πρέπει να είναι λεπτό (30mm). Να ξαναστήσω το loop τώρα δεν θα το αντέξω!! Λέω όμως αφού ξεκίνησα τα πάρε δώσε με την aerocool (ποιος το περίμενε!) να δω και τι απόδοση έχουν τα DS fans...

Το 2ο mod απλά τα σπάει. Παράθυρο από την δεξιά μεριά και 2 αυτοκόλλητα, η ομορφιά της απλότητας!

Link to comment
Share on other sites

Με την [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] για οδηγο, επελεξα το νεο μου κουτακι ωστε να φιλοξενήσει το νεο μου setup!

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Κουταρα!!!

Να σου πω [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] οτι η τροφοδοσία στους δισκους μπροστα, ειναι με power s-ata cable και οχι 4 πινο molex οπως στο review που σου εστειλαν! Μαλλον θα ηταν ετσι το δειγμα! Εκτος εαν διαβασαν το review σου και συμμορφώθηκαν....Παντως στα κουτια τα σπας, λιγο nvidia παραπανω θα σε ηθελα και θα ήσουν τοπ οφ δε τοπ! :p

[MENTION=20975]Κarmen1983[/MENTION] αγορασα ενα 20αρη ανεμιστήρα aerocool για την οροφη αλλα δεν κανει στις τρυπες που εχει για να βιδώσει! :p Why ?

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους μετα απο πολυ καιρο μαζεμα λεφτων ετοιμο το plexiglass o κ.JUPITER (Σπυριδωνάκος Βασίλειος) εκανε τρομερη δουλεια.

Πανεμορφο πραγματικα! :T:

Στα VRMs εχεις βαλει ανεμιστηρια για ram?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.