Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από JOHNX2

Για οσους ρωτισουν για την αποδοση της ενσωματομενης υδροψυξης, να πω οτι ειναι υπερβολικα αποδοτικη.. 43 ΜΑΧ πιανει ο επεξεργαστης ο οποιος λςιτουργει 24/7 στα 3600ΜΗz...

Το 43 max ειναι αποτελεσμα στρεσαρισματος με ποιο προγραμμα?

Και με τι θερμοκρασια δωματιου αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNX2

Για οσους ρωτισουν για την αποδοση της ενσωματομενης υδροψυξης, να πω οτι ειναι υπερβολικα αποδοτικη.. 43 ΜΑΧ πιανει ο επεξεργαστης ο οποιος λςιτουργει 24/7 στα 3600ΜΗz...

Αρχική απάντηση από eleven

Το 43 max ειναι αποτελεσμα στρεσαρισματος με ποιο προγραμμα?

Και με τι θερμοκρασια δωματιου αυτο ?

Και εγώ έχω αρκετές αμφιβολίες, αμφιβάλλω για την αποδοτικότητα της συγκεκριμένης υδρόψυξης....

Johnx2 έχεις Ss με ένα orthos 9priority Live+cpu-z?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος καλή φάση τότε, ειλικρινά δε το περίμενα να αποδίδει τέτοια υδρόψυξη τόσο καλά. Καλοδούλευτη, υποθέτω τάση 1,45 που λες στην υπογραφή έτσι?Επίσης, έχεις διπλό/μόνο ψυγείο?

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που σε ρωταω ειναι οτι εχω αμφιβολιες (οπως και ο ergotelis)

για την αποδοση του συγκεκριμενου συστηματος υδροψυξης Δεν μπορω να δεχτω με τιποτα οτι το συγκεκριμενο μπλοκ μπορει να κρατησει σε τοσο χαλημες θερμοκρασιες εναν 6600 με 1.45ν @3600 Εχω δει στο νετ πολλα review αλλα και εχω δοκιμασει τον τελευταιο καιρο αρκετα μπλοκ ολα αποδεδειγμενα καλυτερης αποδοσης απο το συγκεκριμενο αλλα και πολυ καλυτερης αποδοσης αντλιες και ψυγεια και κανενας συνδυασμος δεν ειχε τετοια αποδοση ουτε κατα διανοια

Σιγουρα οι 20 βαθμοι που ειναι σχετικα χαμηλη θερμοκρασια και τα 2μιν μονο διαρκειας

του τεστ δικαιολογουν ενα μερη την χαμηλη θερμοκρασια αλλα και παλι μου ειναι δυσκολο να το εξηγησω

Και για να μην παρεξηγηθω δεν αμφιβαλω για τα λεγομενα σου απλα προσπαθω να καταλαβω τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Mιχάλη, και πάλι αν το δεις σαν το κλασσικό ΔΤ είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό 25 βαθμοί είναι λίγοι σχετικά, δλδ αν δε κάνω λάθος, με τη δικιά μου υδρόψυξη κάπου εκεί πρέπει να έπιανε με παρόμοιες συνθήκες που είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNX2 [Σήμερα, στις 12:45]

Να και το δικο μου ολοκαινουργιο KANDALF.

Απο σημαζεμα θελει σιγουρα πολυ αλλα δε βαριεσαι... ο επεξεργαστης πανω απο 42-43 δεν παει...

2005157362359790800_rs.jpg

2005174032892448775_rs.jpg

2005170087055355896_rs.jpg

2001215486073140569_rs.jpg

Υπέροχος υπολογιστής και απίθανη υδρόψυξη.

Αν θέλεις δείξε μας και foto από το ψυγείο σου.

Πιστεύω ότι οι 42-43 είναι σε κοινή καθημερινή χρήση και όχι load.

Και πάλι όμως η υδρόψυξη που έχεις είναι πολύ καλή, αφού μπορείς στα 3600 να τρέξεις δύο λεπτά Orthos με 40 βαθμούς στον πυρήνα, ότι θερμοκρασία δωματίου και να είχες.

Μήπως όμως έκανες λάθος για τους 20 βαθμούς στο δωμάτιο?

Link to comment
Share on other sites

ΝΟμίζω ότι για το θέμα των θερμοκρασιών του JOHNX2 έχουμε ξανααναφερθεί στο παρελθόν και πιστεύω ότι ο άνθρωπος προφανώς έχει πέσει σε "κρύο" κομμάτι κάτι που δικαιολογώ κι εγώ με τον δικό μου επεξεργαστή(που βεβαίως δεν είναι 6600), που με το ίδιο set up υδρόψυξης(απλά άλλαξα επεξεργαστή) έπεσα 12 με 13 βαθμούς....

Από την άλλη αδυνατώ να πιστέψω ότι δεν δίνει σωστά σήματα ο επεξεργαστής, μια και που υπάρχουν αρκετά "κρύα" κομμάτια στο φόρουμ, δεν μπορεί όλοι να μην λειτουργούν σωστά...

Link to comment
Share on other sites

2005106540682126951_rs.jpg

αυτο ειναι και το ψυγειο της υδροψυξης..

ειναι 3πλο με 3τρεις 12δες ανεμιστηρες 1800 ΣΤΡΟΦΩΝ

το δωματιο εχει 20 βαθμους ακριβως. μετρημενοι με ηλεκτρονικο θερμομετρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNX2 [Σήμερα, στις 00:02]

Ασε Μαριε... εδω μεσα πρεπει να κατεβασουμε και τα χχχχχχχχχ για να μασ πιστεψουνε...

ergoteli μη μου πεις οτι θελεις και FOTO ΤΟΥ ψυγειου με το CPU-Z ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ...

Ενταξει φιλε μην κανεις ετσι :flower:

Δεν εγινε και τπτ ;)

Και εμενα μου φανηκαν πολυ χαμηλες θερμοκρασιες σου .....

Αλλα μολις ειδα το ψυγειο σου :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNX2

Ασε Μαριε... εδω μεσα πρεπει να κατεβασουμε και τα χχχχχχχχχ για να μασ πιστεψουνε...

Οκ μη κάνεις έτσι! Σκας μύτη με μια υδρόψυξη της ΤΤ με 43 βαθμούς ζόρικο load, δε το βλέπω κάθε μέρα αυτό!:p Δεν ήξερα ότι διαθέτεις την ειδική έκδοση του ’ρμορ με το 3πλο μεγάλο ψυγείο, νόμιζα ότι θα ήτανε κανά μονό! Και όσο για το ότι δε σε πιστεύω, δεν είναι κακό να κάνουμε λάθη λόγω απειρίας, πιστεύω θυμάσαι την ιστορία με τα 4050ghz με τόσο λίγη τάση που δε ξέρω τι γίνανε! ;) Αν μου είχες δώσει την εντύπωση πως είσαι έμπειρος δε θα σου έλεγα τπτ, το πολύ πολύ θα ρωτούσα τι/πως για να πάρουμε καμιά ιδέα!

Αρχική απάντηση από JOHNX2

ergoteli μη μου πεις οτι θελεις και FOTO ΤΟΥ ψυγειου με το CPU-Z ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ...

το orthos ξέχασες ακόμη, να τρέχει με Priority 9! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε δεν τρεχει τιποτα απλα πλακα εκανα... ασε εκεινη η CPU παει να ταν κιαλη...

οπως παει και εκεινη η STRIKER που ειχα... τωρα βεβεα εχω παλι μια απο τα ιδια ακριβως και παλευω να βρω μεχρι ποσο αντεχουν

ειδη εχω πιασει με αυτον τον Ε6600 τα 3825ΜΗz με 1.5437... πως το βλεπεις θα παει κιαλο?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις.

1.Αν θυμάσαι ακριβώς πόσο ρεύμα δίνεις για τα 3600 απο Bios και πόσο είναι πραγματικά μέσα στα Win απο Asus probe,

2. Θερμοκρασία Idle.

Aυτά.

Ο δικός μου με 1,44 στα windows idle ----> ~32 custom υδρόψυξη και 3πλό ψυγείο κυψελωτό, Αντλία 1700L/h, θερμοκρασία δωματίου 22 βαθμούς.

Συνεπώς +10 βαθμούς απο θερμοκρασία δωματίου .

post-3721-1416073044,7728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα φιλε στα 3600ΜΗz εχω το CPU VOLT στο BIOS AYTO... δεν πειραζω κατι στην ταση του επεξεργαστη αλλα ουτε και στις τασεις της μιτρικης μεχρι τα 3600MHz (το μονο που ανεβαζω ουσιαστικα ειναι το FSB)

στο volt monitor μεσα απο το bios παντος στα 3600ΜΗz λεει 1.47 volt και μεσα στα windows 1.48 volt.

στα 3825MHz του δεινω εγω χειροκινιτα 1.5437 volt

32-33 ειναι IDLE.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

:blink:

:OT:

To N73 είναι, μάλλον, το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή στο θέμα φωτογραφία. H ίδια η Νοkia έδωσε το βάρος σε αυτό το κομμάτι (γι'αυτό άλλωστε τραβάει καλύτερες photo κι από το Ν93 κι άλλα μεγαλύτερα μοντέλα).

Link to comment
Share on other sites

JOHNX2

Πολυ καλές οι θερμοκρασίες σου αλλά αν θες να δεις πραγματικό load πρέπει να τρέξεις το orthos πάνω από 15 λεπτά. (και με 5 priority καλά είναι).

Οσο για το κουτί... μου άρεσε πολύ το σύστημα του ψυγείου......μέσα θέλει κάποιο συμμάζεμα.

Dvd drive δεν έχεις η δεν φαίνεται?

Αντε δώσε θερμοκρασιες όπως σου ειπα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.