Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Κάνε λίγο οικονομία στο λάστιχο αδερφέ! Ζορίζεις την αντλία σου! ;)

Μαζεμένος γενικά. Αν κοντύνεις και τους σωλήνες θα 'σαι ωραίος ;)

Καλό το Silverstone; Ψήνομαι άγρια για το επόμενο PC μου! :D (σε ένα χρόνο και κάτι... κλαψ... :( )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 13:18]

Κάνε λίγο οικονομία στο λάστιχο αδερφέ! Ζορίζεις την αντλία σου! ;)

Μαζεμένος γενικά. Αν κοντύνεις και τους σωλήνες θα 'σαι ωραίος ;)

Καλό το Silverstone; Ψήνομαι άγρια για το επόμενο PC μου! :D (σε ένα χρόνο και κάτι... κλαψ... :( )

+1 και από μένα.... Πολύ ωραίο απλά τα "πλοκάμια από το χταπόδι" να κοντύνεις.....

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά...

Οι σωλήνες είναι ίσα ίσα ώστε να μην τσακίζονται...

Βέβαια κάποια στιγμή μάλλον θα πάει κάτω η αντλία μαζί με 3πλο ψυγείο και θα μπει cage SilverStone πάνω για τους σκληρούς..

Το μόνο πλοκάμι είναι αυτό που πάει vga-ψυγείο κι αυτό γιατί αλλιώς τσάκιζε συν ότι έτσι έχω λίγο περιθώριο να τραβάω το ψυγείο...

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Καλό το Silverstone; Ψήνομαι άγρια για το επόμενο PC μου! :D (σε ένα χρόνο και κάτι... κλαψ... :( )

Ένα θα πω...Είχα αμφιβολίες ότι θα κλαίω τα $$ μέχρι που ήρθε και το έπιασα στα χέρια μου...:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkman16 [Σήμερα, στις 17:17]

Σας βαζω δυο νεες foto απο το pc μου

http://img341.imageshack.us/img341/175/bhmp7.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/1737/578781so9.jpg

To 831 είναι αυτό φίλε;; Για πες εντυπώσεις γιατί σκέφτομαι να το πάρω κι εγώ!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkman16 [Σήμερα, στις 17:17]

Σας βαζω δυο νεες foto απο το pc μου

http://img341.imageshack.us/img341/175/bhmp7.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/1737/578781so9.jpg

Yo!!! :banging: Μ'αρέσεις φίλε... πολύ industrial.... Συνδύασες και τα χρώματα από ρεύματα, fans και Η/W μια χαρά... τα πορτοκαλί δε fans κάνουν την διαφορά.... απο σκόνη όμως πως πάς που το έχεις κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkman16

Σας βαζω δυο νεες foto απο το pc μου

http://img341.imageshack.us/img341/175/bhmp7.jpg

http://img300.imageshack.us/img300/1737/578781so9.jpg

Πολυ τερας.Δες λίγο την ροη του αερα γιατι βλέπω όλους τους ανεμηστήρες σου να βγαζουν αερα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου προτεινα να αλλαξεις τον προσανατολισμο της ψυκτρας του επεξεργαστη. Τωρα ρουφαει ζεστο αερα απο την καρτα γραφικων και τον φτυνει κατω στο κουτι (εκει που ο αερας ειναι πιο ψυχρος). Αν τον αλλαξεις 180 μοιρες τοτε θα ρουφαει κρυο αερα απο τον πατο και θα τον πεταει πανω (εκει που μαζευεται ο ζεστος αερας και θα φευγει απο την πανω τρυπα. Ακομα καλυτερα θα ηταν να τον γυρισεις 90 μοιρες αριστερα ωστε να τραβαει αερα απο το μπροστα μερος και να τον φτυνει στο πισω μερος οπου και θα φευγει γρηγορα εξω απο το πισω φουρφουρι.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!! :D :D :D :D

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ

ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ:

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΔΕΕΤΕ ΣΤΟ PC ΜΕ USB ΜΕ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ ΠΟΥ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ WINAMP H ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ;;;;;

:jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cabrinha [Χθες, στις 20:15]

Φιλε θα σου προτεινα να αλλαξεις τον προσανατολισμο της ψυκτρας του επεξεργαστη. Τωρα ρουφαει ζεστο αερα απο την καρτα γραφικων και τον φτυνει κατω στο κουτι (εκει που ο αερας ειναι πιο ψυχρος). Αν τον αλλαξεις 180 μοιρες τοτε θα ρουφαει κρυο αερα απο τον πατο και θα τον πεταει πανω (εκει που μαζευεται ο ζεστος αερας και θα φευγει απο την πανω τρυπα. Ακομα καλυτερα θα ηταν να τον γυρισεις 90 μοιρες αριστερα ωστε να τραβαει αερα απο το μπροστα μερος και να τον φτυνει στο πισω μερος οπου και θα φευγει γρηγορα εξω απο το πισω φουρφουρι.

Man το pc ειναι σε style BTX η καρτα γραφικοω κοιτα προς τα πανω πανω απο την καρτα υπαρχει το τροφοδοικο οπου βγαζει τον ζεστο αερα της καρτα εξω την ψυκτρα την εβαλα ετσι γιατη μου αρεσε αυτο το στηλ γιατι ειχα δει μια αλλη ψυκτρα στο ιδιο κουτι με αυτο το style

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkman16

Man το pc ειναι σε style BTX η καρτα γραφικοω κοιτα προς τα πανω πανω απο την καρτα υπαρχει το τροφοδοικο οπου βγαζει τον ζεστο αερα της καρτα εξω την ψυκτρα την εβαλα ετσι γιατη μου αρεσε αυτο το στηλ γιατι ειχα δει μια αλλη ψυκτρα στο ιδιο κουτι με αυτο το style

Η καρτα γραφικων ρουφαει αερα απο τον ιδιο χωρο που τραβα και το τροφοδοτικο. Ο αερας περναει μεσα απο καρτα και psu και μεταφερετε εξω.

Η κατω πλευρα της καρτας ομως παραγει και αυτη θερμοτητα η οποια δεν οδηγειται αμεσα εξω. Ετσι οπως ειναι λοιπον η ψυκτρα του επεξεργαστη ρουφαει αυτο τον αερα προς τα κατω. Αν ομως η ψυκτρα γυρισει 90μοιρες αριστερα τοτε ο ζεστος αερας της καρτας θα ανεβαινει προς τα πανω και θα φευγει ενω ο επεξεργαστης θα ρουφα απο μπροστα αερα και θα τον φτυνει αμεσα πισω και εξω απο το κουτι.

Αφου σου αρεσει ετσι ομως παω πασο. Ουτως ή αλλως η διαφορα μπορει να ειναι και αμελητεα αναμεσα στα δυο setup.

Link to comment
Share on other sites

Το thread καθάρισε από τα περιττά posts.

Θα παρακαλέσω όποιον βρίσκει κάτι στραβό, απλά να κάνει αναφορά.

Ευχαριστώ.

seram, ανυπομονούμε να δούμε την μόντα σου :)

(Μόνο μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις. Και η ερώτησή σου μπορεί να γίνει thread στην κατάλληλη κατηγορία;))

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το ταπεινό το δικό μου... Έχω γράψει στη φωτό τι έχει κιόλας μέσα και που είναι το κάθε τι και πως κτλ. Αν και για όλους σας μάλλον δεν χρειάζεται.

Το κουτί μένει πάντα ανοιχτό δυστυχώς γιατί αν το κλείσω παίρνει φωτιά και τα 3 ανεμιστιρια βάζουν αέρα μέσα ενώ το άλλο πάνω από την cpu παίρνει (τώρα αν κάνει δουλειά δεν νομίζω αλλα για το θερμόμετρο που έχει το έβαλα...). Όλα είναι σε πολύ λίγες στροφές και ευτυχώς δεν ακούγονται!

p1160003lp5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.