Jump to content



Ομαδική αγορά monitor calibration tool #3


hayabusa

Recommended Posts

Εγω το εχω το αρχειο fotme αν θες στο φερνω οταν παμε, αλλα δεν εχω καποιον premium λογαριασμο σε καποιο site ωστε να μπορω να το ανεβασω..

Επισης θελω να πω οτι το αρχειο ειναι iso οποτε δεν ξερω τι συνεπαγεται αυτο, μηπως δεν θα εχει μενου? Η μηπως αν το παιξουμε μεσω laptop δεν υπαρχει προβλημα?

Wacko τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει paypal ο wacko και εχουμε και οι 17 μας (εγω εχω) τοτε πιστευω μπορει να γινει αρκετα γρηγορα..

Αλλα αν παει με καταθεση μεχρι να πανε στην τραπεζα 17 ατομα που δεν ξερω τι δουλειες εχει ο καθενας (εγω προσωπικα παω και αυριο το πρωι), αυτο φοβαμαι οτι μπορει να παρει αρκετο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω paypal παιδιά. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτή η διαδικασία βέβαια. Εδώ θα πρέπει να με βοηθήσετε εσείς. Το iso θα το κάνετε mount με daemon tools και έπειτα θα είναι σαν να υπάρχει μέσα στον οδηγό το αυθεντικό blu-ray. Μετά το κάνετε αναπαραγωγή με κάποιο πρόγραμμα όπως power dvd. Δεν ξέρω αν είναι εφικτό και με media player classic home cinema, kmplayer, bsplayer κτλ. Αυτό το λέω για το μενού.

Link to comment
Share on other sites

εχει ομως καποιος 70 ευρω κεφαλαιο και οι εφτα επομενοι κεφαλαιο απο 40 ευρω και πανω καθε φορα που παιρνει το μηχανημα? βεβαια θα ναι για λιγες μερες μονο οσο το χει δηλαδη και οταν το δωσει θα παρει τα λεφτα του αλλα μηπως ετσι στην πορεια οι 7 ας πουμε απ τους δεκα πουνε δεν το θελω και μπερδευτουμε παλι?

Εγω εφ'οσον δουλεψει σωστα αυτο το συστημα δεν εχω προβλημα να το κανουμε ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αρχικα η λιστα.. Νομιζω πως η νεα λιστα εχει ως εξης, διορθωστε με αν εχω κανει καποιο λαθος που νομιζω πως αυτη ειναι αλλα για σιγουρα..

Redbighunter V (Αθηνα-Πειραιας)

sofix V (Πατρα και δεν ξερω αν ερχεται καθολου κορινθο)

Daidalos V (Δαφνη)

FANISTELROOY V (Γαλατσι)

SirDiman V (Ανω Γλυφαδα-Ηρακλειο)

Jerry007 V (Χανια)

qbiefox V (Αθηνα)

tragikos V (Αθηνα)

Mpilias V (Περιστερι)

aggelopas V (vinegardens, αγνωστο)

fotme V (Μαρουσι)

panosk82 V (Νεα Ιωνια)

schumifer V (Κεντρο)

tstverikoko V (Καπου επαρχια, αγνωστο)

Mvp V (Γαλατσι)

Armageddon V (Περαμα)

Takis-Pa V (Ηλιουπολη)

Τωρα να συμφωνησουμε πρωτα πως θα γινει με τα λεφτα πως θα βαλει και που ο καθενας το μεριδιο του?

Τελος fotme ερχομαι εγω μαζι σου mate, αν κανεις αποπειρα να ρυθμισεις αμεσως την τηλεοραση σου για να βλεπω να παρω μια ιδεα, και οσο μπορω εννοειται θα βοηθησω και γω..

ωραια παμε μαζι, εμενα δεν με νοιαζει να ειμαι 1ος, προσωπικα με νοιαζει να το εχω για 2 ημερες.. θελω να καλιμπραρω με την ησυχια μου. ετσι κιαλλιως με 2μερες\ατομο βγαινει σε ενα μηνα..παντως αυτα θα τα συζητησουμε αφου βρουμε τον ευκολο τροπο πληρωμης.

Αν ο Wacko ειναι βορεια, τοτε παμε μαζι κ του πληρωνουμε το ποσο οσων δεν μπορουν να πληρωσουν no fee ηλεκτρονικα (i-banking, donation). Τα παιδια αυτα θα δὠσουν τα λεφτα στον πρὠτο που θα παραλαβει το calibrator απο εμας ή απο οποιον το παρει.

next steps:

-wacko που μενει

-τροποι ηλεκτρονικης αποπληρωμης χωρις fees, to donation δουλευει῞?

-να συμφωνησουμε για μια consolidated μεθοδο πληρωμης κ οχι φερε 3 παρε 5 δωσε 8 etcetcetcetc

Link to comment
Share on other sites

Το Paypal τσιμπάει κοντά 3%.

Σκεφτείτε λίγο αυτό που πρότεινα.

Σκεφτείτε συγκεκριμένα ότι η διαδικασία δε θα προχωρήσει με τον άλλο τρόπο μέχρι να πληρώσει και ο τελευταίος. Αν χρειαστήκαμε 5 μέρες να πούμε τι θα κάνουμε, πόσο θα μας πάρει να βάλουμε όλοι τα χρήματα?:wall:

Εναλλακτικά αν θέλουμε μέσω ebanking είμαι μέσα

Έγινε επεξεργασία από schumifer
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεσα με το 70- 70/17 καθε φορα για να μην αργησουμε αρκει να μην τυχει σε καποιον που εδωσε 50 ας πουμε να του πουν ολοι οι αλλοι το μετανοιωσανε και μεινει αυτος με το μηχανακι και το λιλι στο χερι

Link to comment
Share on other sites

αν το paypal τσιμπαει 3% μονο, τοτε θα πληρωσουμε λιγοτερο απο 0.20€ παραπανω ο καθενας! εγω το προτιμω απ το να τρεχω στην τραπεζα και να περιμενω ουρες....

και ετσι δεν θα χρειαστει καποιος να δωσει 50€ και να εχει το αγχος αν θα το παρει καποιος αλλος μετα...

70€/17ατομα=4,12€

αν το paypal παιρνει οντως 3% τοτε θα μας βγει 4,25€ το ατομα

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.