Jump to content



Recommended Posts

Eγώ αγόρασα και καπάκι πούλησα trigger black, k95! ώσπου να καταλήξω σε αυτό. Στο πρώτο δε με βόλεψαν οι μαύροι διακόπτες, στο κ95 το μικρό rest και γενικά η στριμωχτούρα του, ποιοτικότατο κατα τα άλλα. Αυτό είναι άψογο για τα γούστα μου, φτου φτου μη το ματιάξω!

Link to comment
Share on other sites

Δε φαίνεται κακό... ελπίζω ο πρόσθετος ανταγωνισμός να ρίξει λίγο και τις τιμές στα μηχανικά. Για την απουσία wrist rest δεν θα ανησυχούσα, φαίνεται αρκετά πιο χαμηλό από τα περισσότερα μηχανικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα παντως τις ιδιες τιμες εχουν με τη προηγουμενη σειρα.

Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπιστοι μιας και η Razer δεν εχει και τη καλυτερη φημη στο θεμα

quality control.

Στο Blackwidow Stealth 2013 της κοπελας μου 3-4 πληκτρα κανανε double tapping.

Αναγκαστηκα να τα βγαλω και να καθαρισω τους διακοπτες με πεπιεσμενο αερα και ισοπροπιλικη αλκοολη.

Ελπιζω να της κρατησει και να μην εχουν παθει ζημια οι διακοπτες.

Μεχρι τωρα ολα καλα αλλα εχω ξενερωσει ασχημα μηχανικο πληκτρολογιο 1 ετους να παρουσιαζει τετοια θεματα.

Κλασσικη Razer....πουλ μουρ και overpriced προιοντα και απο ποιοτητα κατω του μετριου :TD:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα παντως τις ιδιες τιμες εχουν με τη προηγουμενη σειρα.

Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπιστοι μιας και η Razer δεν εχει και τη καλυτερη φημη στο θεμα

quality control.

Στο Blackwidow Stealth 2013 της κοπελας μου 3-4 πληκτρα κανανε double tapping.

Αναγκαστηκα να τα βγαλω και να καθαρισω τους διακοπτες με πεπιεσμενο αερα και ισοπροπιλικη αλκοολη.

Ελπιζω να της κρατησει και να μην εχουν παθει ζημια οι διακοπτες.

Μεχρι τωρα ολα καλα αλλα εχω ξενερωσει ασχημα μηχανικο πληκτρολογιο 1 ετους να παρουσιαζει τετοια θεματα.

Κλασσικη Razer....πουλ μουρ και overpriced προιοντα και απο ποιοτητα κατω του μετριου :TD:

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κάτοχος προιόντων razer εδω και πολλα χρόνια (πληκτρολόγια & ποντίκια), απο τα πρώτα tarantula ως τα πιο σύγχρονα cyclosa & blackwidow θεωρώ οτι ειναι η απόλυτα υπερτιμημένη εταιρεία εξαιτίας του εξαιρετικού ομολογουμένως brand marketing και του ονοματος που έχει χτίσει στο χώρο του gaming. Με ένα διαφορετικό όνομα τα προιόντα της δεν υπήρχε περιπτωση να σταθούν ανταγωνιστικά προιόντα της CM, της Corsair ή της Ozone και πολλών άλλων ειδικα σε αυτη την κατηγορία τιμής.

Link to comment
Share on other sites

συμφορουμίτης το έχει λούσει με κοκα κόλα και καφε το blackwidow του πάντως και ακόμα δουλεύει :blink:

και γω είχα λούσει το Trigger με καπουτσίνο (είχε και κανέλα :p)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα παντως τις ιδιες τιμες εχουν με τη προηγουμενη σειρα.

Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπιστοι μιας και η Razer δεν εχει και τη καλυτερη φημη στο θεμα

quality control.

Στο Blackwidow Stealth 2013 της κοπελας μου 3-4 πληκτρα κανανε double tapping.

Αναγκαστηκα να τα βγαλω και να καθαρισω τους διακοπτες με πεπιεσμενο αερα και ισοπροπιλικη αλκοολη.

Ελπιζω να της κρατησει και να μην εχουν παθει ζημια οι διακοπτες.

Μεχρι τωρα ολα καλα αλλα εχω ξενερωσει ασχημα μηχανικο πληκτρολογιο 1 ετους να παρουσιαζει τετοια θεματα.

Κλασσικη Razer....πουλ μουρ και overpriced προιοντα και απο ποιοτητα κατω του μετριου :TD:

Ισοπροπιλική αλκοόλη που μπορώ να βρω?Έχω και εγώ το blackwidow και το Τ με έχει ταράξει σε double tapping.Εννοείται το έστειλα στην αντιπροσωπεία της Ραζερ και μου είπαν ότι το πληκτρολόγιο είναι μια χαρά και φταίνε οι drivers που έχω στο pc(no comment).Δοκίμασα με κανονικό οινόπνευμα αλλά δε κατάφερα να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Η ισοπροπυλική αλκοόλη δεν έχει σοβαρή διαφορά ως διαλύτης από την αιθανόλη. Το θέμα είναι τι βρίσκεις ευκολότερα. Όμως η απάντηση της αντιπροσωπείας είναι απαράδεκτη. Πες τους να σου πούνε τον driver που θέλουν και όταν αυτό δε λύσει το πρόβλημά σου, RMA.

Link to comment
Share on other sites

Ισοπροπιλική αλκοόλη που μπορώ να βρω?Έχω και εγώ το blackwidow και το Τ με έχει ταράξει σε double tapping.Εννοείται το έστειλα στην αντιπροσωπεία της Ραζερ και μου είπαν ότι το πληκτρολόγιο είναι μια χαρά και φταίνε οι drivers που έχω στο pc(no comment).Δοκίμασα με κανονικό οινόπνευμα αλλά δε κατάφερα να το διορθώσω.

Σε καταστημα ηλεκτρονικων θα πας και θα βρεις σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Η ισοπροπυλική αλκοόλη δεν έχει σοβαρή διαφορά ως διαλύτης από την αιθανόλη. Το θέμα είναι τι βρίσκεις ευκολότερα. Όμως η απάντηση της αντιπροσωπείας είναι απαράδεκτη. Πες τους να σου πούνε τον driver που θέλουν και όταν αυτό δε λύσει το πρόβλημά σου, RMA.

κατά λέξη μου είπαν ότι το πληκτρολόγιο είναι πλήρης λειτουργικό , να δοκιμάσω να κάνω φορμάτ η να περιμένω το Synapse 3 γιατί το 2 είναι γενικά προβληματικό.Συγγνώμη αλλά δε θέλω να χάσω άλλον ένα μήνα περιμένοντας την απαράδεκτη αντιπροσωπεία της Razer να μου πει διάφορα παραμύθια για το τι φταίει και αντιμετωπίζω double tapping (εδώ μου είπαν ότι φταίει ο τρόπος που πατάω το key επειδή είναι πολύ ευαίσθητο).Τέλος πάντων.Με οινόπνευμα και μπόλικο αέρα το double tap εξαφανίστηκε από το Ρ,τώρα παλεύω να φύγει και από το Τ.Αυτό που παρατηρώ είναι ότι με το που βάλω οινόπνευμα , το πρόβλημα φεύγει για 2-3 μέρες,και μετά επανέρχεται. Ίσως καθιερώσω το να βάζω οινόπνευμα κάθε λίγο και λιγάκι.Dunno.

Link to comment
Share on other sites

κατά λέξη μου είπαν ότι το πληκτρολόγιο είναι πλήρης λειτουργικό , να δοκιμάσω να κάνω φορμάτ η να περιμένω το Synapse 3 γιατί το 2 είναι γενικά προβληματικό.Συγγνώμη αλλά δε θέλω να χάσω άλλον ένα μήνα περιμένοντας την απαράδεκτη αντιπροσωπεία της Razer να μου πει διάφορα παραμύθια για το τι φταίει και αντιμετωπίζω double tapping (εδώ μου είπαν ότι φταίει ο τρόπος που πατάω το key επειδή είναι πολύ ευαίσθητο).Τέλος πάντων.Με οινόπνευμα και μπόλικο αέρα το double tap εξαφανίστηκε από το Ρ,τώρα παλεύω να φύγει και από το Τ.Αυτό που παρατηρώ είναι ότι με το που βάλω οινόπνευμα , το πρόβλημα φεύγει για 2-3 μέρες,και μετά επανέρχεται. Ίσως καθιερώσω το να βάζω οινόπνευμα κάθε λίγο και λιγάκι.Dunno.

H αληθεια ειναι πως το Synapse 2.0 εχει πολλα προβληματα και ορισμενοι με προβληματα double tapping το απεγκατεστησαν και το προβλημα εξαφανιστηκε.

Στη δικια μου περιπτωση ομως τα πραγματα ηταν διαφορετικα και ηταν καθαρα θεμα διακοπτων, μιας και το δοκιμασα χωρις καμια αλλαγη.

Γνωμη μου ειναι να ριξεις και ενα καλο φυσημα μεσα στον διακοπτη πριν ριξεις αλκοολη για να διωξεις οσο γινεται περισσοτερα σκουπιδια που τυχον εχουν μαζευτει και κανουν τη ζημια.

Με προσοχη ομως μην προκαλεσεις μεγαλυτερο προβλημα.

Βεβαια ολα αυτα ειναι αλχημειες, σε οτι μηχανικο και να εχει περασει απο το χερι μου ποτε μα ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα.

Απο οτι διαβαζω το double tapping ειναι "προνομιο" της Razer.

Link to comment
Share on other sites

gorilako έχουμε κανένα νέο για cm με rgb διακόπτες στην ελλάδα?

edit1:

(επειδή άρχισα να βλέπω ήδη παρουσιάσεις κ40 με rgb απ έξω και λογικά πρέπει να έρθουν και από εδώ σιγά σιγά) το κ40 είναι rgb αλλά δεν έχει μηχανικούς αλλά κανονικά πλήκτρα άρα λάθος δικό μου. βέβαια η ερώτηση παραμένει τι γίνεται με τους rgb και εάν θα δούμε κανένα νέο μοντέλο στην ελλάδα

Έγινε επεξεργασία από paularas
woops...
Link to comment
Share on other sites

gorilako έχουμε κανένα νέο για cm με rgb διακόπτες στην ελλάδα?

edit1:

(επειδή άρχισα να βλέπω ήδη παρουσιάσεις κ40 με rgb απ έξω και λογικά πρέπει να έρθουν και από εδώ σιγά σιγά) το κ40 είναι rgb αλλά δεν έχει μηχανικούς αλλά κανονικά πλήκτρα άρα λάθος δικό μου. βέβαια η ερώτηση παραμένει τι γίνεται με τους rgb και εάν θα δούμε κανένα νέο μοντέλο στην ελλάδα

Ναι φυσικά! Corsair Raptor K40 Gaming Keyboard, USB, UK (CH-9000051-UK) Preisvergleich | Geizhals EU :p

Corsair είναι τα K40:fun:

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις απο που στελνει η Razer της παραγγελίες απο το δικό της online store? Σκεφτομαι να παραγγειλω το νεο keyboard αλλά φοβάμαι μη και κανει κανα αστειο και το στειλει απο Αμερική και φαμε κανα ωραιότατο τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.