Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

7 minutes ago, tragikos said:

@inetus3r πως; Υπήρχε δυνατότητα online;

 

Μέσα από το ASF (θυμίζω ότι χρησιμοποιεί την βιβλιοθήκη SteamKit2) !

 

Μέσα από command-line:

asf.exe --client "redeem ACCOUNT <STEAM_KEY>"

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το chat όμως.

 

EDIT: Η (παραπάνω) εντολή προϋποθέτει την εκκίνηση του ASF με την παράμετρο "--server", δηλ. 

asf.exe --server

 

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Σωστά και τα δύο. Μέχρι πρότινος δεν υπήρχε η δυνατότητα ενεργοποίησης κλειδιών χωρίς εγκατεστημένο το Steam ή τη χρήση άλλων εργαλείων. Ακόμη και τώρα, δεν έχουν προλάβει να ενημερώσουν τις οδηγίες και γράφουν ότι χρειάζεται ο Steam client. Επίσης, από τη μουρμούρα που διάβαζα το απόγευμα φαίνεται ότι ακόμη δε δουλεύει στο mobile site, χρειάζεται το desktop.

 

Αλλά επιτέλους έκαναν την αρχή...

Έγινε επεξεργασία από acct
link
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Efialtis said:

Σόρρυ αλλά γιατί είναι σημαντικό αυτό;

Χρειάζεσαι την εγκατάσταση του client έτσι και αλλιώς για να παίζεις τα παιχνίδια σου.

 

Είναι κοινό μυστικό ότι μπορείς να παίξεις παιγνίδια χωρίς τον client, ειδικά single-player (SP) campaigns, offline mode κτλ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! 

 

Έχω ένα πρόβλημα με το Steam, το έχω από τότε που έχω πάρει τον υπολογιστή και το έχω κατεβάσει... Κάτι λιγότερο από 3 μήνες.

Ορισμένες φόρες (τις περισσότερες) δεν ανοίγει... Έχω δοκιμάσει πολλές φόρες να το κάνω απεγκατάσταση και το ξαναεγκαταστήσω αλλά το πρόβλημα λύνεται προσωρινά.

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, hello said:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!! 

 

Έχω ένα πρόβλημα με το Steam, το έχω από τότε που έχω πάρει τον υπολογιστή και το έχω κατεβάσει... Κάτι λιγότερο από 3 μήνες.

Ορισμένες φόρες (τις περισσότερες) δεν ανοίγει... Έχω δοκιμάσει πολλές φόρες να το κάνω απεγκατάσταση και το ξαναεγκαταστήσω αλλά το πρόβλημα λύνεται προσωρινά.

Τι να κάνω?


Καλησπέρα και καλώς ήρθες!

Δοκίμασε να το βγάλεις να μην ξεκινάει με το startup των windows και να το ανοίγεις manually εσύ αφού έχει ανοίξει ο υπολογιστής.
Μπορεί να κολλάει κάπως και να ανοίγεται διπλές φορές σαν process.
Επίσης δες όταν το τρέχεις, αν εμφανίζεται σαν process στο task manager (και να είσαι υπομονετικός, μην το πατάς πολλές φορές).

Link to comment
Share on other sites

@devaggos Σε ευχαριστώ για  την απάντηση... Πως θα αλλάξω τις ρυθμίσεις για να το ανοίγω εγώ? Γιατί κάθε φορά που ανοίγει ο υπολογιστής μου γράφει (update steaming)

Να κάνω απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hello said:

@devaggos Σε ευχαριστώ για  την απάντηση... Πως θα αλλάξω τις ρυθμίσεις για να το ανοίγω εγώ? Γιατί κάθε φορά που ανοίγει ο υπολογιστής μου γράφει (update steaming)

Να κάνω απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση?

 

Steam -> Settings -> Interface -> Run Steam when my computer starts (αφαίρεσέ το).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
12 hours ago, tragikos said:

Τι γίνεται με τις μετατροπές από άλλο νόμισμα;

 

Δεν ξέρω αν γίνεται και με ποιο conversion rate.

 

Η συναλλαγή έγινε μέσα στην ευρωζώνη. Αν μάθω κάτι άλλο, θα ενημερώσω εδώ !

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πουλήσω στο μαρκετ κάτι cards / items απο παιχνίδια ( ψιλοπραγματα αξιας 0.15/αντικείμενο ) και δε με αφήνει. Γράφει κάτι για αγορά μεταξύ 30-ενα έτος. Αν αγοράσω κάποιο παιχνίδι ότι τιμή και να έχει μέσω του steam θα ξεκλειδώσει ο περιορισμός αυτός; Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο παιχνίδι που ειχα πάρει απο το κατάστημα του steam  καθεαυτό ήταν το ροκετ λιγκ. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δαπανήσει λεφτά από τον λογαριασμό σου μέσα στον τελευταίο χρόνο, σου κλειδώνει την πρόσβαση στην αγορά. Αν αγοράσεις οποιοδήποτε παιχνίδι, μετά από 30 μέρες θα μπορείς να πουλήσεις τα μικροπράγματα που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SpirosKGR said:

Θέλω να πουλήσω στο μαρκετ κάτι cards / items απο παιχνίδια ( ψιλοπραγματα αξιας 0.15/αντικείμενο ) και δε με αφήνει. Γράφει κάτι για αγορά μεταξύ 30-ενα έτος. Αν αγοράσω κάποιο παιχνίδι ότι τιμή και να έχει μέσω του steam θα ξεκλειδώσει ο περιορισμός αυτός; Η αλήθεια είναι ότι το τελευταίο παιχνίδι που ειχα πάρει απο το κατάστημα του steam  καθεαυτό ήταν το ροκετ λιγκ. 

Πρέπει να αγοράσεις κάτι και να περιμένεις 30 μέρες, για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις το market. Επίσης πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το steam guard.

 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.