Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

Αυτο καταλαβα και εγω απο λιγο ψαξιμο... Ελεγα μηπως υπαρχει καποιο workaround αλλα μπα... Το αστειο ειναι πως ο ιδιος μου μοιρασε κανονικα την library του. Εγω δε μπορω τη δικη μου. Και δεν εχω κανει δεκα ατομα share σιγουρα. .  . Μετραει τα ιδια ατομα σα διαφορετικα; Μαγεια λεμε! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Απορια. 

 

Εχω το πορταλ αγορασμενο απο παλια και το πορταλ 2 στη wishlist. Βλεπω οτι επεσε στα 5 ευρω και λεω να το παρω. Μπαινω στη σελιδα του, σκρολαρω, οντως 5 ευρω, με 8.5 παιρνεις 2 αντιτυπα κλπ. Πιο κατω εχει το bundle πορταλ 1+2 με 3.74 επειδη εχω ηδη το πρωτο. Και φυσικα πατησα εκει και το πηρα 3.74. Παιζει αυτο ή  ειναι bug?

Έγινε επεξεργασία από chrooooo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες μου ηρθε ενημερωση με alert οτι εκανα αγορα στο steam. Εγω ημουν στο γραφειο και φυσικα μονο αγορα στο στιμ δεν εκανα εκεινη την ωρα...

Με πιανει ενας κρυος ιδρωτας μπαινω στο mail να δω καποιο confirmation για αγορα...Τιποτα..

 

Ετσι οπως ειχα σορταρει τα mails με το steam σαν sender ειδα οτι στις 17/11/2015 ειχα παρει ενα παιχνιδι και μαζι με αυτο ειχα δωσει ενα ποσο για one year subscription.

RFACTOR 2.

 

Οκ δεν ειναι τρομερο προβλημα αλλα θα ηθελα να αποφασισω εγω αν θα ανανεωσω ή οχι.

Λιγο που εψαξα δεν βρηκα καπου αυτην την επιλογη. (Δλδ την οχι αυτοματη ανανεωση)

Ξερετε που ειναι αυτο το option plz?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Χθες μου ηρθε ενημερωση με alert οτι εκανα αγορα στο steam. Εγω ημουν στο γραφειο και φυσικα μονο αγορα στο στιμ δεν εκανα εκεινη την ωρα...

Με πιανει ενας κρυος ιδρωτας μπαινω στο mail να δω καποιο confirmation για αγορα...Τιποτα..

 

Ετσι οπως ειχα σορταρει τα mails με το steam σαν sender ειδα οτι στις 17/11/2015 ειχα παρει ενα παιχνιδι και μαζι με αυτο ειχα δωσει ενα ποσο για one year subscription.

RFACTOR 2.

 

Οκ δεν ειναι τρομερο προβλημα αλλα θα ηθελα να αποφασισω εγω αν θα ανανεωσω ή οχι.

Λιγο που εψαξα δεν βρηκα καπου αυτην την επιλογη. (Δλδ την οχι αυτοματη ανανεωση)

Ξερετε που ειναι αυτο το option plz?

Ειχες μετα κανει αγορα για lifetime sub στο rf2?

Link to comment
Share on other sites

Κανεις τα εξης βηματα:

 

Settings - Account - πανω δεξια πατας το View Account details - στην ενοτητα "STORE & PURCHASE HISTORY" θα δεις μια επιλογη "Manage subscriptions (1)" (το 1 δειχνει οτι εχεις καποιο subscription) - Πατας το Manage subscriptions (1) και μετα κανεις edit

 

rf2sub.jpg

 

και τελος cancel my subscription.

 

rf2sub2.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπλακ φράιντει σήμερα, και με έπιασε καταναλωτική μανία. Θέλω να αγοράσω το football manager, το οποίο έχει 55€ στο στιμ. Έψαξα λίγο, και βρήκα αυτό εδώ το σάιτ που το έχει στα 25€ (μου είχε προτείνει και ο @acct παλιότερα κάποια που κάνουν συγκρίσεις, αλλά αδυνατούσα να βρω το σχετικό ποστ)

 

Αγοράζω άφοβα; Υπάρχει κάτι άλλο να προτείνετε; Γιατί 55€ για ένα παιχνίδι δε δίνω, να πω την αμαρτία μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα ξαναρωτήσει και εγώ εδώ και αγόρασα δίχως πρόβλημα 1-2 φορές. Επίσης και το http://www.cdkeys.com/deals είναι καλό αλλά σήμερα γίνεται πανικός και έχει 40-50 λεπτά ουρά για να σε βάλει στο site. Το οποίο έχει και κουπόνι -10% σε ότι πάρεις με κωδικό CDKEYSBLACK10. Γενικά έχει παρόμοιες τιμές με το instant αλλά με κάποιες διαφορές, οπότε τα τσεκάρω και τα δύο  πάντα πριν πάρω κάτι. Και το πιο σημαντικό απόλα είναι ότι σε σχέση με άλλους resellers όπως τα kinguin και g2a, αυτά τα 2 δεν έχουν κανένα fee στην τελική τιμή που πληρώνεις, ότι βλέπεις τόσο πληρώνεις.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και απο HRK αλλα με paypal και εχει ενα μικρο fee. Βεβαια ειχα παρει στα 4.88€ με +1 game δωρο την GOTY του shadow of mordor. Περιμενω για το ποτε θα το δινουν τελειως δωρεαν :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.