Jump to content




DJD

Recommended Posts

Καλά η tv που είχε μέσα ο θάλαμος στο νοσοκομείο ήταν ενοικιαζομενη :-P έρχεται ένας μπάρμπας χθες μου λέει την τηλεόραση την θες? Γιατί λέω ποιος θα την πάρει? Μου λέει νοικιαζεται? Από ποιον ρωτω? Μου λέει από μένα :-P πόσο? 10ε την βδομάδα. Καλά λέω παρτην δεν την θέλω

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι tv ειναι ενοικιαζομενες.

Ε κλαιν μια 2 μερες μαξ θα κατσεις.

Προσωπικα που ειχα κανει εγινε με τοπικη.

Τελειωνουν φευγουν και περιμενω να ερθει καροτσακι φορειο κατι.

Ερχετε ο χειρουργος

"Ακομα εδω εισαι εσυ?"

"Ε δεν θα με πανε?"

"Τι να σε πανε ρε τι σε καναμε αντε σηκω και περπατα"

(βαζοντας τα γελια και οι δυο μας)

Καθαριοτητα,αλλαγες(πηγαινα καθε μερα στο Κεντρο Υγειας Θερμης) συχνα και θα ξεμπερδεψεις γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά η tv που είχε μέσα ο θάλαμος στο νοσοκομείο ήταν ενοικιαζομενη :-P έρχεται ένας μπάρμπας χθες μου λέει την τηλεόραση την θες? Γιατί λέω ποιος θα την πάρει? Μου λέει νοικιαζεται? Από ποιον ρωτω? Μου λέει από μένα :-P πόσο? 10ε την βδομάδα. Καλά λέω παρτην δεν την θέλω

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Αυτό έπρεπε να το ποστάρεις στο θέμα της χρεοκοπίας. Ο τύπος σε 6 μήνες(πολλούς έβαλα?) έχει βγάλει τα έξοδα της τηλεόρασης και από εκεί και πέρα καθαρό κέρδος. Δεδομένου ότι μια TV έχει 2 χρόνια εγγύηση μιλάμε ότι το νοσοκομείο τις νοικιάζει με 4πλο και βάλε κόστος σε σχέση με αν τις αγόραζε και σε περίπτωση που χάλαγαν μετά την περίοδο της εγγύησης τις πέταγε στην ανακύκλωση.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ηλιόλουστη γιορτινή Κυριακή χαμένη για να εξυπηρετηθεί ο Έλληνας καταναλωτής, ο οποίος ακόμα χουζουρεύει στο ζεστό του κρεββατάκι. Καλημέρα σας!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έπρεπε να το ποστάρεις στο θέμα της χρεοκοπίας. Ο τύπος σε 6 μήνες(πολλούς έβαλα?) έχει βγάλει τα έξοδα της τηλεόρασης και από εκεί και πέρα καθαρό κέρδος. Δεδομένου ότι μια TV έχει 2 χρόνια εγγύηση μιλάμε ότι το νοσοκομείο τις νοικιάζει με 4πλο και βάλε κόστος σε σχέση με αν τις αγόραζε και σε περίπτωση που χάλαγαν μετά την περίοδο της εγγύησης τις πέταγε στην ανακύκλωση.

Το νοσοκομείο δεν νοικιάζει τίποτα, που σημαίνει πως εμείς σαν φορολογούμενοι δεν πληρώνουμε κάτι από αυτό.

Είναι καθαρά ιδιωτικό το όλο σκηνικό με πελάτη τον ασθενή. Θέλεις, έχει καλώς, δεν θέλεις, θα θέλει κάποιος άλλος.

Με δεδομένο πως μία τηλεόραση 20αρα LCD, έχει γύρω στα 120€, τότε σε 12 εβδομάδες (3 μήνες) έχεις κάνει απόσβεση και από εκεί και πέρα βγάζεις καθαρό κέρδος.

Άραγε αποδείξεις κόβει;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα την κύστη την είχατε κλείσει με ραμμα η το είχατε αφήσει να επουλωθει μόνο του? Τι προτείνεται?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Αναλογα το μεγαθος της τομης.Κανονικα ΔΕΝ πρεπει να μπαινουν ραμματα.

Προσωπικα επειδη ηταν μικρο το σκαψιμο εμεινε ανοιχτο. So far all good.

Σε φιλο που εφαγε

χοντρο σκαψιμο τον ραψανε και σε ενα χρονο παλι ετρεχε.

Φετος που τον εγχειρησαν παλι με ολικη του το αφησαν ανοιχτο.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το φαγητό, του στρατού μου φαινόταν Μαμαλάκης :-P. Τουλάχιστον έχει tv, αγία γραφή νομίζω και ίδιωτικο μπανακι.

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Το ψωμί είναι από Σέρρες και Χαλκιδική. Το γάλα από Κιλκίς(Λύκας), το κρέας από σύνορα Σερρών-Δράμας(φάρμα καπλανίδη), ζαρζαβατικά από Ημαθία-Πέλλα, τα κοτόπουλα από Γιάννενα, την παρασκευή του φαγητού την ετοιμάζει ο Χούτος Catering, δηλαδή τι άλλο θέλετε να είστε ευχαριστημένοι; :p

Link to comment
Share on other sites

Το ψωμί είναι από Σέρρες και Χαλκιδική. Το γάλα από Κιλκίς(Λύκας), το κρέας από σύνορα Σερρών-Δράμας(φάρμα καπλανίδη), ζαρζαβατικά από Ημαθία-Πέλλα, τα κοτόπουλα από Γιάννενα, την παρασκευή του φαγητού την ετοιμάζει ο Χούτος Catering, δηλαδή τι άλλο θέλετε να είστε ευχαριστημένοι; :p

Δεν θα χαιρόμουν με αυτό :p Ένα googlarisma θα σου λύσει την απορία.

Link to comment
Share on other sites

Το νοσοκομείο δεν νοικιάζει τίποτα, που σημαίνει πως εμείς σαν φορολογούμενοι δεν πληρώνουμε κάτι από αυτό.

Είναι καθαρά ιδιωτικό το όλο σκηνικό με πελάτη τον ασθενή. Θέλεις, έχει καλώς, δεν θέλεις, θα θέλει κάποιος άλλος.

Με δεδομένο πως μία τηλεόραση 20αρα LCD, έχει γύρω στα 120€, τότε σε 12 εβδομάδες (3 μήνες) έχεις κάνει απόσβεση και από εκεί και πέρα βγάζεις καθαρό κέρδος.

Άραγε αποδείξεις κόβει;

Αυτό έπρεπε να το ποστάρεις στο θέμα της χρεοκοπίας. Ο τύπος σε 6 μήνες(πολλούς έβαλα?) έχει βγάλει τα έξοδα της τηλεόρασης και από εκεί και πέρα καθαρό κέρδος. Δεδομένου ότι μια TV έχει 2 χρόνια εγγύηση μιλάμε ότι το νοσοκομείο τις νοικιάζει με 4πλο και βάλε κόστος σε σχέση με αν τις αγόραζε και σε περίπτωση που χάλαγαν μετά την περίοδο της εγγύησης τις πέταγε στην ανακύκλωση.

Δεν ισχύει η εγγύηση για επαγγελματική χρίση

ΟΑΕΕ

Νοίκι

ΔΕΗ

ΟΤΕ,

Όχημα με τα έξοδα του.

Τέλος επιτηδεύματος

Προσωπική ενασχόληση χωρίς ωράριο

Νταβατζιλίκια στους διαφόρους των νοσοκομείων

κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.