Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

MV5BMjA3NDM4NDMyOF5BMl5BanBnXkFtZTgwMDIz
WWW.IMDB.COM

Created by Michael Caleo, Collier Young. With Blair Underwood, Pablo Schreiber, Spencer Grammer, Neal Bledsoe. Centers on Robert T. Ironside, a...

 

Pretty solid, για μένα καλύτερο από την μέτρια βαθμολογία του στο IMDB.

Επίσης μερικές γνωστές φάτσες στην ομάδα του και σαν guest stars.

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2020 at 11:41 ΜΜ, το μέλος Efialtis έγραψε:

https://www.amazon.com/Bosch-Season-6/dp/B085JP57NQ

 

Την έβγαλα μέσα σε μια μέρα.... ελπίζω να βγάλουν και 7η.

 

Πολύ καλή σειρά σχεδόν σε όλες τις σεζόν. Θα βγει και 7η η οποία θα είναι η τελευταία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

MV5BMGY4NzZlMDUtMzk2NC00OWEzLTkwMGUtYmFj
WWW.IMDB.COM

Created by Anna Winger. With Shira Haas, Amit Rahav, Jeff Wilbusch, Alex Reid. Story of a young ultra-Orthodox Jewish woman who flees her...

 

Τέσσερα επεισόδια είναι.

Ξεκινήστε τη "νωρίς",  γιατί πάει μονορούφι ! 

Εξαιρετική!  :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MV5BZjNiMzJkZDMtZDg4NC00YjQyLTg2ZGQtOGVj
WWW.IMDB.COM

Created by Jason George. With Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Stefano Cassetti, Mehmet Kurtulus. When a mysterious cosmic disaster strikes Earth, survivors on an overnight flight from Brussles race to find refuge and...

 

Καλούλα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα πριν μέρες:

SIX (2017)

MV5BMjUxNzgzMjMwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjQ2
M.IMDB.COM

Created by William Broyles Jr., David Broyles. With Barry Sloane, Kyle...

 

 

Η σειρά σαν σειρά τέτοιου είδους θεωρώ ότι αποτυπώνει με ειλικρινή μάτια την ανθρώπινη πλευρά του σύγχρονου πολέμου και τις διπλές ζωές που ζουν οι ανα το κόσμο στρατιώτες. Μαρεσε γιατί ξεφεύγει από το κλασσικό μοτίβο πεδίο μάχης - αποστολές αμερικα φακ γεα. Το πάει προς τις ανθρώπινες αδυναμίες των στρατιωτών, πώς η δουλειά τους επιδρά στη ζωή τους, την οικογένεια τους, αλλά και τους δεσμούς που δημιουργούνται μεταξύ αντρών στρατιωτών σε δύσκολες συνθήκες ( αυτός ο αδελφικός δεσμός ).

 

Η πρώτη σεζόν πολύ δυνατή, επίκεντρο είναι ο Richard Taggart ( RIP ) τον οποίο υποδύεται ο Walton Goggins ( φοβερός ηθοποιός απλά ), ενώ η δεύτερη επικεντρώνεται στους υπόλοιπους 3 της παρέας. ( Barry Sloane (BEAR) aka Cpt.Price στο τελευταίο CoD γεννημένος για τέτοιους ρόλους πολύ καλός! )

 

Επίσης μου έκανε εντύπωση το πάθος και η όρεξη όλων των πρωταγωνιστών να περάσουν πραγματική εκπαίδευση και σενάρια προπόνησης σαν πραγματικοί Αμερικανοί πεζοναύτες.

 

Μπορώ να πω ότι καταφέρνει να σε κάνει να δεθείς με τους χαρακτήρες , κάτι που τα τελευταία χρόνια έχω δει ελάχιστες σειρές να το καταφέρνουν σε τόσο ικανοποιητικό επίπεδο, όσον αφορά το είδος αυτό.

 

Κρίμα που το History είναι για φαπες και ακύρωσε τη 3η σεζόν

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Τελείωσα πριν μέρες:

SIX (2017)

MV5BMjUxNzgzMjMwNF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjQ2
M.IMDB.COM

Created by William Broyles Jr., David Broyles. With Barry Sloane, Kyle...

 

 

Η σειρά σαν σειρά τέτοιου είδους θεωρώ ότι αποτυπώνει με ειλικρινή μάτια την ανθρώπινη πλευρά του σύγχρονου πολέμου και τις διπλές ζωές που ζουν οι ανα το κόσμο στρατιώτες. Μαρεσε γιατί ξεφεύγει από το κλασσικό μοτίβο πεδίο μάχης - αποστολές αμερικα φακ γεα. Το πάει προς τις ανθρώπινες αδυναμίες των στρατιωτών, πώς η δουλειά τους επιδρά στη ζωή τους, την οικογένεια τους, αλλά και τους δεσμούς που δημιουργούνται μεταξύ αντρών στρατιωτών σε δύσκολες συνθήκες ( αυτός ο αδελφικός δεσμός ).

 

Η πρώτη σεζόν πολύ δυνατή, επίκεντρο είναι ο Richard Taggart ( RIP ) τον οποίο υποδύεται ο Walton Goggins ( φοβερός ηθοποιός απλά ), ενώ η δεύτερη επικεντρώνεται στους υπόλοιπους 3 της παρέας. ( Barry Sloane (BEAR) aka Cpt.Price στο τελευταίο CoD γεννημένος για τέτοιους ρόλους πολύ καλός! )

 

Επίσης μου έκανε εντύπωση το πάθος και η όρεξη όλων των πρωταγωνιστών να περάσουν πραγματική εκπαίδευση και σενάρια προπόνησης σαν πραγματικοί Αμερικανοί πεζοναύτες.

 

Μπορώ να πω ότι καταφέρνει να σε κάνει να δεθείς με τους χαρακτήρες , κάτι που τα τελευταία χρόνια έχω δει ελάχιστες σειρές να το καταφέρνουν σε τόσο ικανοποιητικό επίπεδο, όσον αφορά το είδος αυτό.

 

Κρίμα που το History είναι για φαπες και ακύρωσε τη 3η σεζόν

 

Εγω το αρχισα πριν 3 μερες, εχω δει τη μιση πρωτη σεζον, και δεν συγκινουμαι και ιδιαιτερα..

Και μου αρεσουν τετοιου ειδους σειρες.. Δεν ξερω, δεν μου "περναει" αυτο που μου περασε το homeland πχ...

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω δεν το έχω δει πάντως μαρεσει που κρατάει ισορροπία το SIX. Δε τη θεωρώ "στρατοκα@λη" σειρά αλλά το αντίθετο. Επίκεντρο είναι οι χαρακτήρες αυτοί και το backstory τους / η επίδραση της δουλειάς στις σχέσεις/οικογένεια τους κτλπ. Πολλοί ας πούμε ξενέρωσαν με τη 2η σεζόν επειδή επικεντρώνεται σε ακριβώς αυτό το πράγμα ή τους χάλασε μια συγκεκριμένη ηθοποιός που υποδύεται μια πράκτορα της CIA. Κάτι που δε συμφωνώ. Και οι 2 σεζόν είναι πολύ καλές και ωραίο μου φάνηκε που είχαν διαφορετική προσέγγιση στη 2η. Κρίμα που δε συνεχίστηκε καθώς το καστ είχε πολύ καλούς χαρακτήρες να στηριχθεί για τουλάχιστον άλλη μία σεζόν σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Δε ξέρω δεν το έχω δει πάντως μαρεσει που κρατάει ισορροπία το SIX. Δε τη θεωρώ "στρατοκα@λη" σειρά αλλά το αντίθετο. Επίκεντρο είναι οι χαρακτήρες αυτοί και το backstory τους / η επίδραση της δουλειάς στις σχέσεις/οικογένεια τους κτλπ. Πολλοί ας πούμε ξενέρωσαν με τη 2η σεζόν επειδή επικεντρώνεται σε ακριβώς αυτό το πράγμα ή τους χάλασε μια συγκεκριμένη ηθοποιός που υποδύεται μια πράκτορα της CIA. Κάτι που δε συμφωνώ. Και οι 2 σεζόν είναι πολύ καλές και ωραίο μου φάνηκε που είχαν διαφορετική προσέγγιση στη 2η. Κρίμα που δε συνεχίστηκε καθώς το καστ είχε πολύ καλούς χαρακτήρες να στηριχθεί για τουλάχιστον άλλη μία σεζόν σίγουρα

Δες Homeland χτες

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.