Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Πριν από κανά μήνα μου είχε προτείνει ο [MENTION=4482]LevelOne[/MENTION] να δω το Death Note. Γιαπωνέζικο anime. Στην αρχή ομολογώ πως ήμουν κάπως επιφυλακτικός, μιας και δεν είχα τις καλύτερες σχέσεις με αυτό το είδος σειράς (π.χ. σιχαινόμουν το One Piece), αλλά με τράβηξε από την αρχή το σενάριο.

Επειδή τα πολλά λόγια είναι φτώχια, η σειρά προτείνεται ανεπιφύλακτα, με τα μπούνια, με τις πάντες και τα πάντα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Και μην μπείτε στο τριπάκι να συγκρίνετε την ειδεχθή ομώνυμη ταινία που βγάλανε κάποτε... Το anime τα σπάει. Δεν εχω ματαδεί τέτοιο σενάριο, τετοια εξυπνάδα και τετοιο WTF factor.

Link to comment
Share on other sites

Και μην μπείτε στο τριπάκι να συγκρίνετε την ειδεχθή ομώνυμη ταινία που βγάλανε κάποτε... Το anime τα σπάει. Δεν εχω ματαδεί τέτοιο σενάριο, τετοια εξυπνάδα και τετοιο WTF factor.

Εγώ περίμενα περισσότερα από το τέλος, αλλά όντως η σειρά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Είδα το Deadwood, είναι 3 σεζόν, σαν σύνολο ήταν μέτρια, σε αυτό βέβαια μέτρησε το ότι τελειώνει απότομα, έπρεπε να υπάρχει και τέταρτη σεζόν ή τουλάχιστον να έκαναν καλύτερο σχεδιασμό και να τελείωνε στις 3 αλλά με καλύτερο τέλος, η πρώτη και η δεύτερη σεζόν ήταν πολύ καλές, στην τρίτη μερικά επεισόδια/σκηνές θα μπορούσαν να λείπουν, στα θετικά η όλοι ατμόσφαιρα πιστεύω ότι ήταν πολύ καλή μεταφορά western και μερικοί διάλογοι ήταν έπος.

Death Note και Hellsing είναι τα 2 anime που προτείνω σε οποιονδήποτε δεν έχει ασχοληθεί καθόλου με το είδος.

Όταν προτείνουμε anime, πάντα το πρώτο που αναφέρουμε είναι το full metal alchemist και μετά οποιοδηποτε άλλο.

:p

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

Πω αυτος ο dexter καθε Δευτερα σε βαζει στο τρυπακι να κοιμηθεις μια βδομαδα και να ξυπνησεις παλι Δευτερα για να δεις το επομενο επεισοδιο! Απο τις λιγες σειρες που στεναχωριεμαι οταν τελειωνει ο κυκλος!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα φοβερό επεισόδιο από Dexter. άλλο ένα μένει πριν κλείσει ο κύκλος;

Θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη όλη η σεζόν, είχαν φανταστικό θέμα αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκαν καθόλου, πραγματικά με τέτοιον serial killer περίμενα πολλά περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.