Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Gravity_Poster.jpg

 

 

 

Δεν περίμενα να εξελιχθεί με αυτό το τρόπο,  ξεκίνησε με καλύτερες προσδοκίες αλλά σε περπατημένες οδούς και κατέληξε σε χαμηλότερη ικανοποίηση μεν 

αλλά πιο συμβολικό / διαφορετικό χαρακτήρα δε,  απο αυτό που περίμενα.

Μου άρεσαν τα πλάνα της , κάποια γραφικά κυρίως για την αναπαράσταση φαινομένων , ο ρόλος του Κλούνει, το νόημα της  και η μουσική.

Δεν μου άρεσε έτσι όπως εξελίχθηκε , νομίζω ότι φλάταρε λίγο, σε μερικά σημεία θα μπορούσε να αφήσει λίγο το συμβολισμό και να γίνει πιο πρακτική/ουσιαστική/δραστήρια.

 

Μέτρια απο μένα , νομίζω οτι οι λάτρεις διαστήματος θα την έχουν δει ήδη ή θα την δουν κάποια στιγμή.

 

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tomorrow war και kiss my ass... 3.5 με το ζόρι. Ο Αρνι των 90ς και ο Σλάι των 90ς τους ξεπαστρευαν με ένα όπλο και μονοι τους...

 

Επίσης ειδα και το Equilibrium. Μόνο σε μένα φάνηκε φολα; 5 επειδη ηταν του 2000κατι και ισως τοτε να μου φαινοταν αλλιως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tomorrow war, ok ενα 5 με το ζορι, θα μπορουσε να ηταν καλυτερο, σαν ιδεα δεν ηταν κακη, αλλά εχει πολλά αλλά...

 

Blood Red Sky στο netflix, οκ, καλα το πηγαινε αλλα στο τελος το γ!@#$ και ψοφησε..ελεος... 5 με το ζορι.

 

Jolt, παλι καλα που ηταν μονο 90 λεπτα... δε θα αντεχα παραπανω...Kate κοριτσι μου γιατι!..... 5 λεμε....

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MV5BMDAxMmQ0NTAtNDllNC00ZjE2LTlkNjUtMmEx
WWW.IMDB.COM

They Want Me Dead: Directed by Taylor Sheridan. With Angelina Jolie, Finn Little, Jon Bernthal, Aidan Gillen. A teenage murder witness finds himself pursued by twin assassins in the Montana...

 

Καλή περιπέτεια, ειδικά από τη μέση και μετά ανεβάζει στροφές.

 

Ένα 6,5/10 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γαλλία - Ισπανία : X 

 

Το ευρωπαικο σινεμα στα καλυτερα του. 

 

MV5BN2M5MzE4NTMtMDNmOC00ZDQyLTkwYjUtZWY5
M.IMDB.COM

Verirrte Kugel: Directed by Guillaume Pierret. With Alban Lenoir, Nicolas Duvauchelle...

 

 

MV5BZmMzYjg4ZmQtMjc2Yy00ZWQ4LWE0M2ItMzNm
M.IMDB.COM

Bajocero (Unter Null): Directed by Lluís Quílez. With Javier Gutiérrez, Karra Elejalde, Luis Callejo, Andrés...

 

Link to comment
Share on other sites

MV5BMjc3MDIyMjgzNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMzUx
WWW.IMDB.COM

Live by Night: Directed by Ben Affleck. With Ben Affleck, Elle Fanning, Remo Girone, Brendan Gleeson. A group of Boston-bred gangsters set up shop in balmy Florida during the Prohibition era, facing off...

 

 

Καλή ταινία εποχής, ένα 7/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 10:51 PM, honda22 said:
MV5BNGQ2MGQ1ZGQtOTY4MS00ZDA5LWE5YmUtMGE0
WWW.IMDB.COM

Killer's Bodyguard 2: Directed by Patrick Hughes. With Ryan Reynolds, Stewart Alexander, Samuel L. Jackson, Tsuwayuki Saotome. The bodyguard Michael Bryce continues his friendship...

 

 

Βλέπεται 6.5

 

Χειρότερο του πρώτου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

MV5BNGM3YzdlOWYtNjViZS00MTE2LWE1MWUtZmE2
WWW.IMDB.COM

The Suicide Squad: Directed by James Gunn. With Michael Rooker, Viola Davis, John Ostrander, Joel Kinnaman. Supervillains Harley Quinn, Bloodsport, Peacemaker and a collection of nutty cons at...

 

Σπαστικός John Cena. Δεν ξέρω αν ήταν καλύτερη ή χειρότερη από την πρώτη. Μάλλον λίγο καλύτερη αυτή.

Δεν βάζω βαθμό.

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:
MV5BNGM3YzdlOWYtNjViZS00MTE2LWE1MWUtZmE2
WWW.IMDB.COM

The Suicide Squad: Directed by James Gunn. With Michael Rooker, Viola Davis, John Ostrander, Joel Kinnaman. Supervillains Harley Quinn, Bloodsport, Peacemaker and a collection of nutty cons at...

 

Σπαστικός John Cena. Δεν ξέρω αν ήταν καλύτερη ή χειρότερη από την πρώτη. Μάλλον λίγο καλύτερη αυτή.

Δεν βάζω βαθμό.

Σκέψου ότι γύρισαν και δική του spin-off σειρά :)

edit: Για να μην ψάχνετε

MV5BNzA3ZGNkODMtNWZjMy00YmU0LTkyZDItNzUw
WWW.IMDB.COM

Peacemaker: Created by James Gunn. With Steve Agee, Danielle Brooks, John Cena, Christopher Heyerdahl. The origin of the DC superhero so dedicated to world peace that he is prepared to use...

 

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Pig, δε καταλαβαινω γιατι τοσος χαμος, περασε και δεν ακουμπησε. 6

Jungle Cruise, 7.5 ειμαι φαν και των 2 τι να κανω. Ωραια και η ταινια παντως ειχε χαβαλε.

Space Jam2, δεν αντεξα πανω απο 10 λεπτα.. I'm too old for this shit. O γιος μου με κοροιδευε μου λεει βγαλτο ειναι μπουρδα.

Fast and Furious 9. Omg ταινιαρα, ανασταινονται οι νεκροι, ταξιδια στο διαστημα, ο Vin Diesel δε βλεπεται, ουαου. 5 απλα επειδη μου θυμισε τα παλια.

Midnight in the Switchgrass. Ο Bruce willis παιζει 5 λεπτα στην ταινια, και η megan fox ειναι τραγικη. Καλη ιδεα αλλα κακη εκτελεση. 5 με το ζορι.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

MV5BN2IzMTUyMDUtZGJmZC00YWMzLWFhMGMtZjQw
WWW.IMDB.COM

Stillwater - Gegen jeden Verdacht: Directed by Tom McCarthy. With Matt Damon, Camille Cottin, Abigail Breslin, Lilou Siauvaud. A father travels from Oklahoma to France to help his estranged daughter...

 

 

Δεμένη και στιβαρή ταινία που σε κρατάει από το πρώτο εως το τελευταίο λεπτό.

Ο Μatt Damon δίνει την ερμηνεία της ζωης του. Συγκλονιστικός!

 

Καιρό είχα να δω μια πραγματικά καλή ταινία, με καταπληκτικές ερμηνείες και δεμένο σενάριο, χωρίς φανφάρες και πασαλείμματα.

 

Βαθμός 8/10

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.