Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Είναι τα original 2.1 έτσι ? ( geekbuying )

ευχαριστώ πολύ

θεωρητικά ναι είναι τα 2.1 γιατί τους είχα ρωτήσει γιατί τα αγόρασα και εγώ πριν 2 βδομάδες. Αν θες ρίξε ένα γρήγορο πμ στο geekbuying από εδώ για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα αγοράσω από merimobiles

 

ποιο από τα 3 πρώτα συμφέρει να βάλω ?

 

http://prntscr.com/5s0mey

 

*Δε μου φτάναν τα φράγκα και έβαλα το 2ο που λέει αεροπορικώς. Με ταχυδρομείο λογικά θα έρθει ε?

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα από Geekbuying, έχω κάνει πάρα πολλες αγορές και ποτε δεν περασαν τελωνίο

http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

Αν θες σου στέλνω και κουπονάκι για -1$ (δλδ 18,99$)

Στο pandawill πάντως έχει στο happyhour το Σάββατο τα ασημί αν προλάβεις την πρώτη τιμή στα 13,99$ (το πολύ 30-60 sec περιθώριο να έχεις για αυτήν τιμή οπότε πρεπει να βιαστείς) μετά στα 16,99$ η δεύτερη ευκαιρία (αν είσαι τυχερός θα κρατήσει για 1-2 ώρες) και μετά πάλι στην αρχική τιμή.

Πώς δουλεύει το happy hour του panda?

Edit: άκυρο, το λέει μια χαρά στο site τους (και στα ελληνικά :hehe: )

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

Πώς δουλεύει το happy hour του panda?

 

Λοιπόν υπάρχει αντίστροφη μέτρηση για το κάθε προιόν που βάζουν σε αυτό.

 

Οταν τελειώνει η αντίστροφη μέτρηση για έναν αριθμό προϊόντων (πχ 10-20) είναι η τιμή που αναγράφεται στο Happy Hour και μετά για τα διπλάσια προϊόντα (πχ 20-40 κομμάτια) το second change που είναι πάλι πολύ καλή τιμή σε σχέση με την αρχική.

Το πόσα προϊόντα θα βάλουν εξαρτάται από το απόθεμα τους πάντα. Απλά όπως ανάφερα η καλή τιμή ισχύει από 30-60 δευτερόλεπτα (σε αυτά ίσως και λιγότερο) καθώς υπάρχουν πολλά κοράκια :p Μετά η δεύτερη ευκαιρία ανάλογα πάντα την ζήτηση διαρκεί από λίγα λεπτά μέχρι και μερικές ώρες.

 

Πως θα αυξήσεις τις πιθανότητες να προλάβεις κάτι.

1) Στο τελευταίο λεπτά ανά δεκαπέντε δευτερόλεπτα πατά F5 για να είσαι χρονισμένος στην έναρξη από το πρώτο δευτερόλεπτο. Συνήθως βλέπουμε με 15-20 δευτερόλεπτα πισω λόγω πολλών παραγόντων που ίσως κάποιος άλλος μπορεί να εξηγήσει καλύτερα. Με αυτόν τον τρόπο συγχρονίζεσαι απόλυτα. Δες πόσα δευτερόλεπτα κάνει ακριβώς η ανανέωση της σελίδας ώστε την τελευταία φορά που θα πατήσεις F5 να σου εμφανιστεί η προσφορά στο πρώτο δευτερόλεπτο που βγήκε.

πχ η ανανέωση κάνει 5 δευτερόλεπτα όταν πάς από τα τελευταία 4sec στα 3sec πατάς τότε για να σου βγάλει κατευθείαν το Link για την αγορά σε αυτήν την τιμή μετά την ολοκλήρωση της ανανέωσης.

2) Είσαι ήδη συνδεδεμένος στο λογαριασμό σου στο pandawil πάντα, και καλό είναι να υπάρχει η αυτόματη συμπλήρωση στη paypal τουλάχιστον από το email σου για να μην χάσεις χρόνο.

3) Μόλις το βάλεις στο καλάθι χωρίς καθυστέρηση κάνεις κατευθείαν checkout, βάλε paypal κωδικό δες τυπικά γρήγορα ότι δεν υπάρχει τίποτα περίεργο και ότι έχεις προλάβει την τιμή και κάνε κατευθείαν πληρωμή. 

 

Απλά το βήμα 1 είναι σημαντικό γιατί πολλές φορές υπάρχουν άτομα που ταυτόχρονα πετυχαίνουν το τελευταίο κομμάτι, και θα το πάρει αυτός που το έβαλε πρώτος στο καλάθι του άσχετα με το αν πλήρωσαν ταυτόχρονα. Ο άλλος θα το χρεωθεί στην δεύτερη τιμή αυτόματα. Αυτό μου το είπαν έτσι (σχετικά με την προτεραιότητα) από το livechat. Οπότε ας πούμε ισχύει.

 

Εγώ πέτυχα με τα παραπάνω 4 φορές σερί σε happyHour. τα δευτερόλεπτα είναι οριακά ελάχιστα ειδικά σε τέτοια προϊόντα.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ήρθαν και σε μένα τα pistonia :p

από merimobiles.com η αγορά με airmail Subtotal:€16.68 Shipping:€0.87 Grand Total:€17.55 

 

ΠΑΡΑΓΓΕΛΊΑ : 13th Jan 2015 shipped 15th Jan

ΠΑΡΑΛΑΒΗ : 9th Feb 2015


Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι ή ού, ορίτζιναλ, μαϊμού ή πιθηκος; τί λέτε;

 

Προσφορά για 10ώρες περίπου ακόμη στα 8,20€ με μεταφορικά

 

http://www.aliexpress.com/item/in-ear-headphones-in-ear-Earphones-XIAOMI-Piston-Headphone-Headset-Earbud-with-Mic-for-MI2-MI2S/32228687653.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα μουφα. Καταρχήν δεν λέει την μάρκα αλλά "for".

Επίσης Σπύρο αν δεν κάνω λάθος τα v1 έβγαιναν και ασημί έτσι όπως είναι στις φωτό. Τα v2 ασήμι που βγήκαν πριν κάνα εξάμηνο και δεν "λένε"κάτι σε σχέση με τα νέα σου TTpod έχουν άσπρες λεπτομέριες. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ακουστικά στο κινητό και πας να τα βγάλεις για να τα φορέσεις στο λαπτοπ.. και σου μένει στο χέρι.. well done pistons.. κ πολύ κράτησαν.. λογικά με κόλλα θα κρατήσουν μέχρι να έρθουν τα άλλα.. 

 

3xoe8JR.png

Link to comment
Share on other sites

ακουστικά στο κινητό και πας να τα βγάλεις για να τα φορέσεις στο λαπτοπ.. και σου μένει στο χέρι.. well done pistons.. κ πολύ κράτησαν.. λογικά με κόλλα θα κρατήσουν μέχρι να έρθουν τα άλλα.. 

 

 

Εε και εσύ από κάπου έπρεπε να κόψουν για να βγουν φθηνά :p

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Up στο θέμα:

 

Παιδιά θέλω να πάρω 2-3 ζευγάρια για να κάνω δώρο τώρα στα Χριστούγεννα (lol :p) για το Πασχα σε φίλους και συγγενείς που γιορτάζουν, αν ενδιαφέρει κανέναν να ψαχτούμε για ομαδική παραγγελία μπας και πετύχουμε καλύτερη τιμή.

 

Στόχος (εφικτός αν μαζευτούμε πιστεύω) να βγει το κομμάτι από 15$ και κάτω.  Αν υπάρχει ενδιαφέρον και από άλλα άτομα νομίζω αξίζει να προσπαθήσουμε.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζεις του φίλου σου που ήταν και ετοιμοπαραδοτα και τα έβαλες αγγελία για λογαριασμό του πριν καμιά δεκαριά μέρες για 30 ευρώ το τμχ. Φίλοι είστε θα στα δώσει όσο τα πήρε πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζεις του φίλου σου που ήταν και ετοιμοπαραδοτα και τα έβαλες αγγελία για λογαριασμό του πριν καμιά δεκαριά μέρες για 30 ευρώ το τμχ. Φίλοι είστε θα στα δώσει όσο τα πήρε πιστεύω

 

Πολύ απλό, γιατί δεν τα έδινε έτσι οπότε λανθασμένα πιστεύεις. Εξυπηρέτηση του έκανα απλά και το έβαλα όσο ήθελε, τα έδωσε και τέλος. Δεύτερον τα ψάχνω για δώρα οπότε θέλω να μου βγουν όσο πιο φθηνά γίνεται, αν είναι κατακριτέο αυτό συγγνώμη.

Αν δεν έχεις κάποιο άλλο σχόλιο επί του θέματος και σταμάτησε η ανάκριση νομίζω μπορούμε να συνεχίσουμε. :)

 

Από πλευράς μου 3 ζευγάρια θα πάρω. 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Για 10 κομμάτια μέχρι τώρα η καλύτερη προσφορά που υπήρχε ήταν από το Geekbuying. 16$/κομμάτι.

http://prntscr.com/6l1n7e

Αν μαζευτεί κόσμος θα ζητήσω αντιπρόταση στα 15$/κομμάτι τουλάχιστον. Για αρχή πιστεύω καλά πάει...

Link to comment
Share on other sites

θα έρθουν στο σπίτι του κάθε ενδιαφερόμενου κατευθείαν ή θα τα μαζέψει κάποιος και θα τα αποστείλει αυτός? 

Διότι αν γίνει το δεύτερο τους επαρχιώτες δεν τους συμφέρει. 
Πιθανό ενδιαφέρον για ένα κομμάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λειπω αυτες τις μερες οποτε μπαινω οποτε μπορω, θα τους ρωτησω αν γινεται να σταλθουν ανα περιοχη (αν οχι ανα σπιτι). Θα ρωτησω κ σε αλλα μαγαζια ξανα για να το πιεσω λιγο περισσοτερο. Τωρα για τα λεφτα θα το δουμε πως θα γινει, ας μαζευτουμε πρωτα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.