Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Προσωπικές απόψεις:

 

Οκ, από ποιότητα συσκευασίας παρουσίασης και κατασκευής, έχω μείνει άφωνος. (αναλογικά και με τη τιμή)

 

Και ο ήχος είναι πολύ καλός, δεν περίμενα τόσο δυνατό μπάσο. Μια ιδέα έντονα στα πρίμα μου φάνηκαν και λίγο υποτονικές μέσες, χωρίς όμως να υπάρχει πρόβλημα σε φωνητικά.

 

Εξαιρετικά καλό value μπορώ να πω, ως σύνολο. Ποιότητα παρουσίασης, κατασκευής και ήχου.

 

Τα χέρια μου μυρίζουν σοκολάτα btw. :p

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την τιμή υπάρχουν κι αλλά και ίσως πιο αξιόλογα ακουστικά. Τα TTpod είναι πολύ πιο μπροστά, ποσο μάλλον αν ανεβείτε στα 50$ που υπάρχουν ακόμα περισσότερα. Παραμένουν value όπως και να έχει. :)

Πόσο πάνε τα ttpod; Headphones είναι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ.

 

4 ζευγάρια στο καλάθι, 76.25€ πρέπει να βγήκαν (με τα έξοδα αποστολής μέσα με MM Express)

 

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ.

 

Μου 'ρθαν σήμερα το πρωί. Μόλις γύρισα σπίτι και τα ξεπακετάρισα.

Πρώτη εντύπωση θετική. Λίγο στην αρχή ζορίστικα να τα εφαρμόσω

στα αυτιά μου. Τελικά τα έβαλα διαγώνια και τα 'σμπρωξα να εισχωρήσουν

βαθιά και εφάρμοσαν. Λέω να δοκιμάσω και με τα μικρότερα "σφουγγάρια".

Ήχος ωραίος, θα χρειαστώ χρόνο να διαπιστώσω το πόσο. Αυτό που με

καίει κυρίως είναι αν θα με βολέψουν περισσότερο από τα παλιά μου,

(Denon AH-C260) σε θέμα πολύωρης χρήσης.

 

Η φάση είναι πως είμαι 99% σίγουρος πως επέλεξα MM Express και

μου τα στείλαν με DHL. Πώς και γιατί δεν ξέρω, αλλά δε με χάλασε ντιπ.

Έγινε επεξεργασία από zomg
Link to comment
Share on other sites

Μου 'ρθαν σήμερα το πρωί. Μόλις γύρισα σπίτι και τα ξεπακετάρισα.

Πρώτη εντύπωση θετική. Λίγο στην αρχή ζορίστικα να τα εφαρμόσω

στα αυτιά μου. Τελικά τα έβαλα διαγώνια και τα 'σμπρωξα να εισχωρήσουν

βαθιά και εφάρμοσαν. Λέω να δοκιμάσω και με τα μικρότερα "σφουγγάρια".

Ήχος ωραίος, θα χρειαστώ χρόνο να διαπιστώσω το πόσο. Αυτό που με

καίει κυρίως είναι αν θα με βολέψουν περισσότερο από τα παλιά μου,

(Denon AH-C260) σε θέμα πολύωρης χρήσης.

 

Η φάση είναι πως είμαι 99% σίγουρος πως επέλεξα MM Express και

μου τα στείλαν με DHL. Πώς και γιατί δεν ξέρω, αλλά δε με χάλασε ντιπ.

 

τα έχω παραγγείλει από τις 3/12 και ακόμα τίποτα. Να ανησυχώ;

(καλές ακροάσεις)

 

edit: MM Express επέλεξα και εγώ.

Έγινε επεξεργασία από suboy
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι τα μπέρδεψα ακουστικά είναι!Δεν είναι handsfree, σωστά;

Έχει και με μικρόφωνο αν δεν κάνω λάθος. Αν ανεβείς στα χρήματα τα οστρυ είναι ακόμα καλύτερα. Βασικά με 50$ δεν ξέρω αν μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο! (Και δεν χρειάζονται ενίσχυση)
Link to comment
Share on other sites

τα έχω παραγγείλει από τις 3/12 και ακόμα τίποτα. Να ανησυχώ;

(καλές ακροάσεις)

 

edit: MM Express επέλεξα και εγώ.

Όχι να μην ανησυχείς (ακόμη =p )

Με MM Express θέλει 3-8 εργάσιμες.

Θεωρητικά από στιγμή σε στιγμή θα σου 'ρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την τιμή υπάρχουν κι αλλά και ίσως πιο αξιόλογα ακουστικά. Τα TTpod είναι πολύ πιο μπροστά, ποσο μάλλον αν ανεβείτε στα 50$ που υπάρχουν ακόμα περισσότερα. Παραμένουν value όπως και να έχει. :)

 

Ποια ειναι τα ttpod?

Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην ανησυχείς (ακόμη =p )

Με MM Express θέλει 3-8 εργάσιμες.

Θεωρητικά από στιγμή σε στιγμή θα σου 'ρθουν.

Ακόμα τίποτα. Μου είχαν στείλει tracking no αλλά δεν υπήρχε στην mm expires. Μιλάω μαζί τους, απαντάνε ότι το tr no είναι σωστό αλλά να το ψάξω σε άλλο site (trackyourparcel..something). Το κοιτάω και αυτό αλλά τζίφος. Ξανά Mail ότι δεν υπάρχει και αυτή τη φορά με screenshot. Απάντηση..

Hi Christos,we are sorry to hear about that. We will try to trace it here in our end.with gratitude,Juliennewww.merimobiles.com
Άντε να δούμε..
Link to comment
Share on other sites

Χτες αγόρασα και τα Sony MH1.

Σύγκριση:

 

Sony:

+ Βάρος, Μπάσο, Για τρέξιμο/γυμναστική

- Πρίμα, Ποιότητα κατασκευής, Χειριστήριο

Xiaomi

+Ποιότητα κατασκευής, Ισορροπημένος ήχος

-Χρηστικότητα, Βάρος, Καλύτερα όχι για τρέξιμο.

 

Μπορείς να έχεις και τα δύο ανάλογα την περίσταση - σπίτι Xiaomi - γυμναστήριο Sony

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ακόμα τίποτα. Μου είχαν στείλει tracking no αλλά δεν υπήρχε στην mm expires. Μιλάω μαζί τους, απαντάνε ότι το tr no είναι σωστό αλλά να το ψάξω σε άλλο site (trackyourparcel..something). Το κοιτάω και αυτό αλλά τζίφος. Ξανά Mail ότι δεν υπάρχει και αυτή τη φορά με screenshot. Απάντηση..

 

Hi Christos,we are sorry to hear about that. We will try to trace it here in our end.with gratitude,Juliennewww.merimobiles.com
Άντε να δούμε..

 

Ούτε εμένα με MMExpress

Τα αγόρασα 14/12, τους άφησα μήνυμα, στις 3/1 απάντησαν κάτι παρόμοιο και τώρα τους ξανάφησα μήνυμα. Μου φαίνεται θα ξεκινήσω case με το paypal

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα με MMExpress

Τα αγόρασα 14/12, τους άφησα μήνυμα, στις 3/1 απάντησαν κάτι παρόμοιο και τώρα τους ξανάφησα μήνυμα. Μου φαίνεται θα ξεκινήσω case με το paypal

Κάνε λίγο υπομονή. Είναι μέσα στις γιορτές. Εγώ έκανα την παραγγελία 3/12 για να φτάσουν στα χέρια μου 24/12. Και με αποστολή από Αγγλία (αυτοκόλλητα Royal Mail πάνω)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που προτείνετε να τα τσιμπήσω ( 2.1 v ) ?

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

 

ή 

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

Δεν έχει τιποτα τελωνεία ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που προτείνετε να τα τσιμπήσω ( 2.1 v ) ?

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-piston-headphones_p/meri8529.htm

 

ή 

 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-brand-new-version-inear-earphone-35mm-stereo-earphone-with-mic-control-talk-p84667.html

Δεν έχει τιποτα τελωνεία ε?

Εγώ θα σου πρότεινα από Geekbuying, έχω κάνει πάρα πολλες αγορές και ποτε δεν περασαν τελωνίο

http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

Αν θες σου στέλνω και κουπονάκι για -1$ (δλδ 18,99$)

 

Στο pandawill πάντως έχει στο happyhour το Σάββατο τα ασημί αν προλάβεις την πρώτη τιμή στα 13,99$ (το πολύ 30-60 sec περιθώριο να έχεις για αυτήν τιμή οπότε πρεπει να βιαστείς) μετά στα 16,99$ η δεύτερη ευκαιρία (αν είσαι τυχερός θα κρατήσει για 1-2 ώρες) και μετά πάλι στην αρχική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα από Geekbuying, έχω κάνει πάρα πολλες αγορές και ποτε δεν περασαν τελωνίο

http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

Αν θες σου στέλνω και κουπονάκι για -1$ (δλδ 18,99$)

 

Στο pandawill πάντως έχει στο happyhour το Σάββατο τα ασημί αν προλάβεις την πρώτη τιμή στα 13,99$ (το πολύ 30-60 sec περιθώριο να έχεις για αυτήν τιμή οπότε πρεπει να βιαστείς) μετά στα 16,99$ η δεύτερη ευκαιρία (αν είσαι τυχερός θα κρατήσει για 1-2 ώρες) και μετά πάλι στην αρχική τιμή.

Είναι τα original 2.1 έτσι ? ( geekbuying )

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.