Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Παραγγελία από Pandawill στις 17/9, αποστολή στις 18/9 και παραλαβή στις 31/10 - 44 μέρες.

Όποιος θέλει μπορεί να δει την παρουσίαση και το unboxing των Xiaomi Piston από τους TechItSerious. Στην περιγραφή και στα σχόλια του βίντεο, έχω γράψει και ένα mini review.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από Pandawill στις 17/9, αποστολή στις 18/9 και παραλαβή στις 31/10 - 44 μέρες.

Όποιος θέλει μπορεί να δει την παρουσίαση και το unboxing των Xiaomi Piston από τους TechItSerious. Στην περιγραφή και στα σχόλια του βίντεο, έχω γράψει και ένα mini review.

Στη δικιά σου περίπτωση ήρθαν σε 31 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@spyrus , αμα θές δοκίμασε λίγο την ενταση του μικροφώνου οταν χωρις να το εχεις κοντά στο στομα (σε φυσικη θέση οταν περπατας) και επισης σε καπου με ησυχια να τσεκαρεις αν κάνει παρασιτα. Εγω το εχω στο oneplus και σαν μικροφωνο δε με εχει εντυπωσιασει. Μουσικη κομπλέ, αλλα πρεπει να το κουμπωσεις στο αυτι. Δεν ειναι για πολυ ώρα.

Link to comment
Share on other sites

 πρεπει να το κουμπωσεις στο αυτι. Δεν ειναι για πολυ ώρα.

 

είναι στον άνθρωπο αυτό. Με in-ear είμαι μια χαρά μετά από πολλές ώρες (π.χ. Αθήνα-Κεφαλονιά με ΚΤΕΛ ~7 ώρες), ή ακόμη κοιμάμαι με τα πιστόνια στα αυτιά. Τα over the ear & on ear με κουράζουν περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomishop.com/103-original-xiaomi-piston-earphone-headphone-headset-2nd.html

 

παιδιά έχει παραγγείλει κανείς από εδώ? τα έχουν 12,5ευρώ

 

είναι αξιόπιστο?

 

Edit: Ακυρο είναι 5 ευρώ τα έξοδα αποστολής

 

Αυτό στα 16,5? http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

 

Βασικά που παίζει η τιμή του γιατί δεν το παρακολουθούσα καθόλου...

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

@spyrus , αμα θές δοκίμασε λίγο την ενταση του μικροφώνου οταν χωρις να το εχεις κοντά στο στομα (σε φυσικη θέση οταν περπατας) και επισης σε καπου με ησυχια να τσεκαρεις αν κάνει παρασιτα. Εγω το εχω στο oneplus και σαν μικροφωνο δε με εχει εντυπωσιασει. Μουσικη κομπλέ, αλλα πρεπει να το κουμπωσεις στο αυτι. Δεν ειναι για πολυ ώρα.

Από ότι δοκίμασα πρέπει να είναι λίγο πιο κοντά από τη φυσική θέση, όταν είσαι σε μέρος με φασαρία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγοράστηκαν από το PandaWill στην τιμή των 0.35$  :D  B)  ;)  :rolleyes:  :happy:

 

Τώρα αναμένουμε.....

 

Τα @@ πήραμε, ενώ η αγορά επιβεβαιώθηκε από πωλητή τους με ticket, σήμερα μου στέλνει ένας άλλος ότι έγινεε λάθος και δεν μπορώ να το πάρω στα 0,35$ τα οποία και πλήρωσα γιατί η αρχική του αξία είναι μικρότερη των 50$. 

 

Αυτό οφείλετε σε ένα κουπονάκι που είχε βγεί και άλλαξαν τους όρους για την χρησιμοποίηση του αφού έληξε (και η αγορά είχε γίνει ήδη).

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Από ότι δοκίμασα πρέπει να είναι λίγο πιο κοντά από τη φυσική θέση, όταν είσαι σε μέρος με φασαρία.

 

Μπορεις να δοκιμασεις σε χώρο με υσηχία, να ηχογραφήσεις χωρίς να μιλάς. Εμένα κάνει παράσιτα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.xiaomishop.com/103-original-xiaomi-piston-earphone-headphone-headset-2nd.html

 

παιδιά έχει παραγγείλει κανείς από εδώ? τα έχουν 12,5ευρώ

 

είναι αξιόπιστο?

 

Edit: Ακυρο είναι 5 ευρώ τα έξοδα αποστολής

 

Αυτό στα 16,5? http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Piston-Earphone-Headphone-Headset-2nd-with-Remote---Mic-for-iPhone-iPod-Android-Device---Gold-330681.html

 

Βασικά που παίζει η τιμή του γιατί δεν το παρακολουθούσα καθόλου...

 

Έχω παραγγείλει από xiaomishop. Αν αγοράσεις από EU warehouse μέσα σε 2 εργάσιμες το έχεις στην πόρτα σου. Με DHL νομίζω έρχεται.

Αξιόπιστο site για original xiaomi θεωρείται.

Link to comment
Share on other sites

Από eu warehouse, δεν υποτίθεται ότι τα παραλαμβάνει μέσα σε 48 ώρες;

Και θυμάμαι ήταν με ACS courier

Έκανα μια επίσκεψη στο site (merimobiles) φαίνεται να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Παλιά ήταν eu warehouse (στην Ελλάδα) και πρόσφεραν αποστολή με ACS (πανάκριβο ήταν) και παράδοση την επόμενη ή σε 48.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω παραγγείλει από xiaomishop. Αν αγοράσεις από EU warehouse μέσα σε 2 εργάσιμες το έχεις στην πόρτα σου. Με DHL νομίζω έρχεται.

Αξιόπιστο site για original xiaomi θεωρείται.

 

τα μεταφορικά μου βγαίνουν στα 15 ευρώ... Αν είναι έτσι περιμένω και ένα μήνα :p

Εκανα τίποτα λάθος?

 

Edit: Οκ 5 ευρώ είναι, αν πάρεις κάτι πιο ακριβό ίσως αξίζει...

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα με φίλους 5 κομμάτια με την επιλογή [singapore post 9-18 Business Days**Recommended** $4.99] και κίνησαν από Κίνα (δεν υπήρχαν στην EU τότε που βάζαμε παραγγελία).

 

Το Shipping έγινε στις 27 Νοεμβρίου και έφτασαν εδώ εχθές. Δεν τα παρέλαβα ακόμα λόγω δουλειών.

 

Συνολικά 13 μέρες έκαναν να φτάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτήν την τιμή υπάρχουν κι αλλά και ίσως πιο αξιόλογα ακουστικά. Τα TTpod είναι πολύ πιο μπροστά, ποσο μάλλον αν ανεβείτε στα 50$ που υπάρχουν ακόμα περισσότερα. Παραμένουν value όπως και να έχει. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.