Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Guys,

1. Είναι safe να παραγγείλω 4-5 ζευγάρια από Αμερική ή θα περάσουν κανά τελωνείο και θα με σκήσουν;

Εναλλαχτικά:

2. Στο παραπάνω link λέει πως είναι διαθέσιμα στο Europe Warehouse. Αν τα πάρω από εκεί όλα κομπλέ;

Πως μπορώ να διαλέξω να τα στείλουν από Europe Warehouse; Όταν θα κάνω την παραγγελία θα μου το

βγάλει ως option ή αυτόματα θα το νιώσει το σύστημα όταν/άμα δηλώσω πως είμαι Ελλάδα; Σε αυτή την

περίπτωση να υποθέσω πως θα κάνουν να 'ρθουν νωρίτερα από 2 βδομάδες (τόσο δεν είναι) σε σχέση με

Αμερική; Οι τιμές οι ευρωπαϊκές θα είναι ίδιες με τις αντίστοιχες αμερικάνικες;

Ευχαριστώ

Αν δεις εδώ, σου λέει ότι ως τρόπο αποστολής ζητάς MM Express (3-8 εργάσιμες) ή DHL (1-2 εργάσιμες). Για 5 ζευγάρια, θέλουν 14$ η πρώτη, και 30$ η δεύτερη, απ'ότι είδα. Η τιμή ανά τεμάχιο δεν αλλάζει ανάλογα με την αποθήκη.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο marymobiles δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά φαίνεται πως η σελίδα τους δεν είναι ότι πιο safe,

καθώς μετά από 2 εβδομάδες από την παραγγελία,

χρησιμοποιήθηκε η κάρτα μου από άλλο site - travel με χρέωση 4 ευρώ.

Με πήραν από την τράπεζα και μου το είπαν και μου αλλάζουν την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο marymobiles δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά φαίνεται πως η σελίδα τους δεν είναι ότι πιο safe,

καθώς μετά από 2 εβδομάδες από την παραγγελία,

χρησιμοποιήθηκε η κάρτα μου από άλλο site - travel με χρέωση 4 ευρώ.

Με πήραν από την τράπεζα και μου το είπαν και μου αλλάζουν την κάρτα.

Να ρωτήσω γιατί έβαλες κάρτα και όχι PayPal;

Τα μόνο eshop που έχει δει τα στοιχεία της κάρτας μου είναι το Amazon και το batlenet όλοι οι άλλοι αν δεν έχουν PayPal δεν αγοράζω ειδικά από αυτά τα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί έβαλες κάρτα και όχι PayPal;

Τα μόνο eshop που έχει δει τα στοιχεία της κάρτας μου είναι το Amazon και το batlenet όλοι οι άλλοι αν δεν έχουν PayPal δεν αγοράζω ειδικά από αυτά τα κινεζομάγαζα.

Δεν έχω PayPal ενεργό εδώ και καιρό. Αλλά θα το κάνω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά δεν υποτίθεται πως είναι free; Άμα πάρω 1-2 ζευγάρια θα είναι free;

Για να τα φέρεις από την ευρωπαϊκή αποθήκη θα πληρώσεις μεταφορικά. Δωρεάν μόνο το απλό ταχυδρομείο από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα! Με λίγα παραπάνω χρήματα έχουν βγει κινέζικα ακουστικά που είναι πολύ πιο μπροστά όμως.. ;) για hands free και καθημερινή χρήση είναι πολύ τίμια!

edit: μόλις πήρα και ένα κομμάτι όμως από αυτά! :p

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Έχω λυσσάξει τόσες μέρες γιατί τα είχα δει στο Xiaomi wolrd αλλά κανείς δεν είπε τπτ και φοβήθηκα αν είναι οριτζιναλέλελε ή μαϊμούδενε.

Θα τα χτυπήσω πάραυτα

Αν έχεις και τα χρυσά πάρε τα όστρυ που έχω βάλει στις "προσφορές". Είναι πολύ καλά και έχουν 50$. Αξίζουν πολλαπλάσια. Έχω πάρει 3 ζευγάρια ψείρες και αυτά τα περιμένω πιο ανυπόμονα απόλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και τα χρυσά πάρε τα όστρυ που έχω βάλει στις "προσφορές". Είναι πολύ καλά και έχουν 50$. Αξίζουν πολλαπλάσια. Έχω πάρει 3 ζευγάρια ψείρες και αυτά τα περιμένω πιο ανυπόμονα απόλα! :)

Σκέτα ακουστικά είπαμε; ψείρες;

Στα ίδια χρήματα υπάρχουν κανονικά που να αξίζουν περισσότερο;

Links plc, μην σου πω αν είναι τόσο καλά να κάνεις και θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτα ακουστικά είπαμε; ψείρες;

Στα ίδια χρήματα υπάρχουν κανονικά που να αξίζουν περισσότερο;

Links plc, μην σου πω αν είναι τόσο καλά να κάνεις και θέμα.

Υπάρχουν 2-3 ακουστικά ψείρες πάντα που είναι ξεπούλημα για τις δυνατότητες τους. Τα ostry kc06a που έβαλα στις προσφορές τα αγοράζετε είτε από penonaudio: OSTRY KC06A είτε από massdrop για μερικές μέρες ακόμα: https://www.massdrop.com/buy/ostry-kc06a-inner-ear-earphones

Θέλει εγγραφή το massdrop και έχουν 50$+8$ στην πόρτα σας. Αν διαβάσετε θα δείτε ότι μιλάνε με τα καλύτερα λόγια για ήχο V shaped κτλ. Θα δείτε επίσης πως στο σύνολό τους οι περισσότεροι έχουν 5-6 από την "νέα παρτίδα" κινέζικων ακουστικών και πως αξίζουν (στα νήματα head-fi κτλ). Φυσικά και υπάρχει και το κατάλληλο ακουστικό για το κατάλληλο άκουσμα και το κατάλληλο αφτί (@Papakitou για σένα λέω!! :hehe: )

Όσοι θέλετε να το ψάξετε παραπάνω και πιστεύετε πως αξίζει, υπάρχει ο υπερ-φορητός ενισχυτής topping NX1 ο οποίος και δύναμη έχει και αντοχή και είναι και πολύ οικονομικός ~30€. Εφόσον υπάρχει συμμετοχή φυσικά και να ανοίξουμε νέο νήμα με όλα αυτά τα κινεζο-θαύματα! :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά το Merimobiles τα στέλνει απο EU warehouse σε 6 εργάσιμες ή το λένε για τα μάτια του κόσμου;

Edit: Είχα να μπω καιρό στη σελίδα και πλέον δε τα έχουν EU Warehouse. Παλιά που τα είχαν, τα έλαβε κανείς από Ευρώπη;

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.