Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Πήρα και εγώ τα δικά μου μαζί με ένα Mi3. Τα δοκιμάζω τώρα πάνω στην x-fi και είναι ότι καλύτερο σε ψείρες που πλησιάζει τα κανονικά ακουστικά. Ίδιες φωτό με παραπάνω.

Υ.Γ. δεν παλεύονται από το xiaomishop. Από την αποθήκη σε EU και παράδοση μέσα σε 2 εργάσιμες. Ελλάδα να είχα παραγγείλει πάραπανω θα έκανε να έρθει. Τα έξοδα αποστολής ήταν λίγο πιο ακριβά αλλά άξιζε τον κόπο.

Έγινε επεξεργασία από vagsk
Link to comment
Share on other sites

Έχει γεμίσει ο τόπος fake ρε παιδιά, πραγματικά είναι αποτρεπτικός παράγοντας, δε βγάζω άκρη στο ebay.

Τώρα έχουν κυκλοφορήσει και μαύρα/άσπρα pistons, είναι άραγε αυθεντικά; Παραθέτω και και μερικές πληροφορίες για το πώς ξεχωρίζεις τα fake απο τα original αλλά όταν αγοράζει on-line είναι εύκολο να ξεγελαστείς...

LL

περισσότερα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθείς 2 απλούς κανόνες δύσκολα θα πέσεις σε fake

1. Μην αγοράζεις φθηνότερα από την τιμή που πουλάει η ίδια η Xiaomi, κανένας δεν κάνει εμπόριο για να χάσει λεφτά...

2. Υπάρχουν πολλοί που τα έχουν πάρει, προτιμάμε τα δοκιμασμένα-γνωστά καταστήματα που πουλάνε γνήσια.

Link to comment
Share on other sites

Φθηνά δεν το αγόρασα. Είναι στα ίδια χρήματα που το είχε και το merimobiles.

Το θετικό είναι ότι το site και καλά δίνει buyer's protection με money back αν το αντικείμενο δεν είναι αυτό της περιγραφής. Θα δούμε ...

Wholesale Product Snapshot Product name is 2014 new upgrade iF product design award original Xiaomi Piston Earphone for Xiaomi series/Android phones and iOS devices

Ήρθε σήμερα και αυτή η παραγγελία. Υπάρχουν κακά και καλά νέα. Τα κακά νέα είναι ότι ΔΕΝ είναι η IF edition ενώ στα καλά νέα δεδομένης της περίπτωσης είναι ότι πρόκειται για xiaomi original την έκδοση 2.0. Αυτά που είχα λάβει από xiaomishop μοιάζουν να είναι 2.1 και να έχουν κάπως καλύτερη απόδοση στα μπάσα. Αυτά που ήρθαν τώρα είναι ίδια με αυτά σε αυτό εδώ το videάκι.

από τα specs έχουν 12Ω και 3mW αντί αυτών από xiaomishop που έχουν 16Ω και 5mW. Επίσης έχουν εκείνο το δαχτυλίδι στο λαστιχάκι στο τέλος της απόλιξης που καταλήγει στο ακουστικό ενώ αυτά απο xiaomishop στο ίδιο σημείο αναφέρουν L και R.

Link to comment
Share on other sites

επειδη στις 29 φευγω διακοπες και χρειαζομαι ακουστικα, υπαρχει καποιο μαγαζι να τα παρω και να ερθουν ΣΙΓΟΥΡΑ μεσα σε 10 μερες χωρις υπερογκα μεταφορικα? Κατι απο Ευρωπη πχ?

Link to comment
Share on other sites

Άντε επιτέλους μετά από έναν ολόκληρο μήνα στο περίμενε μου ήρθαν χτες.

Λίγο που τα σύγκρινα με τα mh1 έχουν πιο επιθετικό μπάσο τα sony σε σχέση με αυτά αλλά τελικά θα μείνω με αυτά γιατί με βολεύει το μήκος του καλωδίου, το σχήμα, που δεν κάνει καθόλου θόρυβο όταν ακουμπάει στα ρούχα και δεν σου βγαίνουν από το αυτί τόσο εύκολα και το ότι έχουν ίδιο μήκος καλωδίου και από τις δυο πλευρές.

Αυτό το κόλημα της sony να βάζει μεγαλύτερο μήκος στο δεξί ακουστικό ακόμα δεν το έχω καταλάβει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείτε να μου πείτε από που μπορώ να αγοράσω 100% γνήσια Xiaomi Pistons IF edition; Διότι στο xiaomiworld δεν έχουν απόθεμα: Piston,xiaomi , iF Design,Earphone

Ευχαριστώ!

Εκτός άμα δεν έχουν διαφορά αυτά στο Merimobiles (πέραν της συσκευασίας και μόνο) οπότε τα χτυπάω!

Έγινε επεξεργασία από drade
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πλεόν να βρεις πουθενά IF edition αλλά αν δεν σε ενδιαφέρει η εμφάνιση και το σακούλι κοίτα τα pistons brown 2.1. Σε θέμα ποιότητας ήχου πρέπει να είναι τα ίδια.

Προτείνω xiaomiworld ή merimobiles. Από xiaomiworld είναι αρκετά γρήγοροι πάντως στις παραδόσεις. 2 εργάσιμες με courrier και china air post μέσα σε 10-15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πλεόν να βρεις πουθενά IF edition αλλά αν δεν σε ενδιαφέρει η εμφάνιση και το σακούλι κοίτα τα pistons brown 2.1. Σε θέμα ποιότητας ήχου πρέπει να είναι τα ίδια.

Προτείνω xiaomiworld ή merimobiles. Από xiaomiworld είναι αρκετά γρήγοροι πάντως στις παραδόσεις. 2 εργάσιμες με courrier και china air post μέσα σε 10-15 μέρες.

Η εμφάνιση δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ και το σακκούλι καθόλου αλλά κατά τα άλλα είναι ίδιας απόδοσης και ποιότητας;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ στο merimobiles είναι 10 ευρώ πιο κάτω απο το xiaomiworld και με δωρεάν ταχυδρομικά, να είναι άραγε η ίδια version;

Το ελπίζω γιατί τα παρήγγειλα εχθές από Merimobiles :confused:

5$ διαφορά έχουν αν και δεν ξέρω τι πληρώνεις στα μεταφορικά με το xiaomiworld.

Έγινε επεξεργασία από drade
Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω γιατί τα παρήγγειλα εχθές από Merimobiles :confused:

5$ διαφορά έχουν αν και δεν ξέρω τι πληρώνεις στα μεταφορικά με το xiaomiworld.

Βλέπω αξιοσέβαστη διαφορά μεταξύ των δύο (26 vs 14 euros)

attachment.php?attachmentid=63334&stc=1&d=1406825381

63336d1406825535-xiaomi-pistons-omadiki-agora-merimobiles.jpg

post-23742-1416078637,4726_thumb.jpg

post-23742-1416078638,1921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με το merimobiles αλλά από το xiaomishop και παραγγελία από EU warehouse είχα παράδοση σε 2 εργάσιμες και από china air post μια δεύτερη παραγγελία με earphones πάλι μέσα σε 8-10 εργάσιμες τα είχα στα χέρια μου. Η συσκευασία επίσης πολύ προσεγμένη.

Όταν παραλάβετε δείτε specs και κυρίως τα Ω και το τα mW. Αν είναι 12 και 3 αντιστοίχως τότε πέσατε στην παλιά έκδοση. Η νέα είναι στα 16 και 5 αντιστοίχως και έχει τουλάχιστον πολύ ανώτερη ποιότητα σε μπάσα.

Link to comment
Share on other sites

Από merimobiles τα αγόρασα στις 8/6/2014 στα ίδια χρήματα. Είναι η νέα έκδοση και σε 18 μέρες ήταν στην πόρτα μου.

Αν θες, στείλε τους και ένα μήνυμα όσο αφορά τις εκδόσεις να σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι γίνεται με το merimobiles αλλά από το xiaomishop και παραγγελία από EU warehouse είχα παράδοση σε 2 εργάσιμες και από china air post μια δεύτερη παραγγελία με earphones πάλι μέσα σε 8-10 εργάσιμες τα είχα στα χέρια μου. Η συσκευασία επίσης πολύ προσεγμένη.

Όταν παραλάβετε δείτε specs και κυρίως τα Ω και το τα mW. Αν είναι 12 και 3 αντιστοίχως τότε πέσατε στην παλιά έκδοση. Η νέα είναι στα 16 και 5 αντιστοίχως και έχει τουλάχιστον πολύ ανώτερη ποιότητα σε μπάσα.

Μάλλον στην παλιά έχουμε πέσει δε δικαιολογείται διαφορετικά η τιμή, θα τσεκάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στην παλιά έχουμε πέσει δε δικαιολογείται διαφορετικά η τιμή, θα τσεκάρουμε.

Πιο πάνω γράφεις ότι η παραγγελία του xiaomishop γίνεται από αποθήκη που βρίσκεται στην Ευρωπαϊκή Ένωση, ίσως από εκεί να προκύπτει το μεγαλύτερο μέρος της διαφοράς δηλαδή η έλλειψη τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Στο merimobiles είναι προσφορά και ξέρουμε ότι είναι τα 2.1(latest ver)

Γιατί μιλάτε για τελωνείο σε ένα προϊόν αξίας 14ε δεν μπορώ να το καταλάβω...

Αξίζει την διαφορά μονο η γρήγορη παράδοση σε ένα τόσο φτηνό (και δευτερεύον) αντικείμενο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.