Jump to content



xiaomi pistons ομαδική αγορά


Recommended Posts

Γράφω κάτι λίγο οφ τόπικ μιας και έχω δοκιμάσει και εν τέλη πετάξει αρκετά λεφτά σε ακουστικά / hands free κλπ και απο εδώ και γενικά.

Εδώ και 3 βδομάδες έχω πάρει ένα ζευγάρι απο αυτά..

Δεν είναι φθηνά, αλλά έχω πετάξει σίγουρα παραπάνω λεφτά τα τελευταία 2-3 χρόνια δεξιά και αριστερά σε "δοκίμασε αυτό έχει 10€ σιγά".

Και η ποιότητα η κατασκευή η εφαρμογή και ο ήχος είναι απο άλλο βιβλίο. Χώρια εγγυήσεις και ιστορίες της μάρκας.

Υπάρχουν και άλλες ανάλογες φυσικά, απλά λεω την εμπειρία μου.

Αν θέλετε καντε νεο νήμα με ψείρες και ακουστικά. Υπάρχουν κινέζικες ψείρες με 50$ που σκοτώνουν ότι βρουν μπροστά τους κυριολεκτικά (~). Και φορητά ενισχυτακια που παίζουν μέχρι μαγνητοστατικα.. Έχουν αρχίσει μεγάλη επίθεση και σε αυτό το μέτωπο οι κινέζοι.. Τα πιστονια είναι μια χαρά για τα λεφτά τους. Σίγουρα το επώνυμο έχει άλλη αίγλη και ειδικά η σουρ είναι κορυφαία στις ψείρες..

Link to comment
Share on other sites

Piston,xiaomi , iF Design

Έχει και ασημένια λέει!! Μαϊμουδιάρης; Ή θα στείλει, αλλά θα είναι τα καφέ τελικα;

Μαλλον θα ειναι τα απλα. Λεει οτι πηραν βραβειο iF, δεν λεει οτι πουλαει τα iF.

Βλεποντας τις φωτο, μηπως εβγαλαν και λευκα με ασημι μεταλο;

Λιγο μπερδεμενο...λεει "updated version Brown". Το λευκο οχι;

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν πιστευω οτι ειναι τα if. Δεν με πολυνοιαζει να πω την αληθεια. Αλλα επειδη σε καφε δεν μου αρεσουν και με τα ασημι ενθουσιαστικα, αναρωτιομουν αν οντως βγαινουν σε τετοιο χρωμα ή ειναι μπανανες

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomiworld είναι αξιόπιστο; Να τα παρω εκείνα τα ασημένια ή θα είναι μούφες/υποδεέστερα;

Αξιόπιστο είναι αλλά εκτός από brown όλα (σε ασημένια-άσπρα) είναι out of stock.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια εσεις που τα εχετε, ειναι ανετα ακουστικα; δε με νοιαζει τοσο η ποιοτητα του ηχου οσο το να εφαρμοζουν σωστα και να ειναι ανετα.

μια χαρά άνετα είναι, αν δεν εφαρμόζουν σωστά, σηκώνεις τη θηκούλα τους από το κουτί και διαλέγεις:

post-6176-1416078846,6411_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά άνετα είναι, αν δεν εφαρμόζουν σωστά, σηκώνεις τη θηκούλα τους από το κουτί και διαλέγεις:

Απλα ειχα τα a-jays και ενω αν τα εφαρμοζες σωστα ακουγες καθαρο ηχο, μετα απο κανα 20 λεπτο αρχιζαν να ειναι ενοχλητικα με ενα ελαφρυ πονο.

Αν πας για τρεξιμο, μενουνε σταθερα η βγαινουν συνεχεια;

Link to comment
Share on other sites

Απλα ειχα τα a-jays και ενω αν τα εφαρμοζες σωστα ακουγες καθαρο ηχο, μετα απο κανα 20 λεπτο αρχιζαν να ειναι ενοχλητικα με ενα ελαφρυ πονο.

Αν πας για τρεξιμο, μενουνε σταθερα η βγαινουν συνεχεια;

Ακουστικά δεν έχω προσπαθήσει να "σφηνώσω" ποτέ, για να με πονέσουν.

Αλλά ούτε κι έτρεξα πρόσφατα για να μου φύγουν. Νιώθω πως είναι οκ. Άλλωστε βλέπεις στη φωτό, έχεις άλλες 3 επιλογές!! Πόσο περίεργο αυτί να έχεις;;;

Είναι θέμα αυτιού. Πάρε τα κι αν δεν σου κάνουν τα δίνεις! Δεν θα τα δώσεις 13-15€ που σου κόστισαν, ένα 8-10άρι ίσως φύγουν.. καλά ακουστικά είναι! Αν δεν είσαι σίγουρος στη τελική πήγαινε πάρε από εδώ κάποια.. μα και στο μαγαζί δε νομίζω πως σε αφήνουν να τα δοκιμάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικά δεν έχω προσπαθήσει να "σφηνώσω" ποτέ, για να με πονέσουν.

Αλλά ούτε κι έτρεξα πρόσφατα για να μου φύγουν. Νιώθω πως είναι οκ. Άλλωστε βλέπεις στη φωτό, έχεις άλλες 3 επιλογές!! Πόσο περίεργο αυτί να έχεις;;;

Είναι θέμα αυτιού. Πάρε τα κι αν δεν σου κάνουν τα δίνεις! Δεν θα τα δώσεις 13-15€ που σου κόστισαν, ένα 8-10άρι ίσως φύγουν.. καλά ακουστικά είναι! Αν δεν είσαι σίγουρος στη τελική πήγαινε πάρε από εδώ κάποια.. μα και στο μαγαζί δε νομίζω πως σε αφήνουν να τα δοκιμάσεις!

To κουραζω τοσο πολυ γιατι εχω δοκιμασει τα τελευταια χρονια 3-4 ακουστικα και δυστηχως τα apple ειναι μακραν πιο βολικα. Και τι θεμα ειναι οτι πηρα το oneplusone και ολα αυτα που εχω δεν κανουν. Οποτε ελεγα μηπως και βολευτω με τα xiaomi.

Μαλλον θα τα παρω και βλεπουμε, η τιμη τους ειναι τρομερη ετσι κι αλλιως. Ευχαριστω για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Guys,

1. Είναι safe να παραγγείλω 4-5 ζευγάρια από Αμερική ή θα περάσουν κανά τελωνείο και θα με σκήσουν;

Εναλλαχτικά:

2. Στο παραπάνω link λέει πως είναι διαθέσιμα στο Europe Warehouse. Αν τα πάρω από εκεί όλα κομπλέ;

Πως μπορώ να διαλέξω να τα στείλουν από Europe Warehouse; Όταν θα κάνω την παραγγελία θα μου το

βγάλει ως option ή αυτόματα θα το νιώσει το σύστημα όταν/άμα δηλώσω πως είμαι Ελλάδα; Σε αυτή την

περίπτωση να υποθέσω πως θα κάνουν να 'ρθουν νωρίτερα από 2 βδομάδες (τόσο δεν είναι) σε σχέση με

Αμερική; Οι τιμές οι ευρωπαϊκές θα είναι ίδιες με τις αντίστοιχες αμερικάνικες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.