Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Σε σχέση με το fifa 97 είχαν γίνει προσπάθειες όντως να φανεί οτι ο παίχτης έχει ενεργό ρόλο στο game και δεν κρατάει απλά ένα game pad βάζοντας γκόλ απο όπου ναναι όπως ναναι & όποτε ναναι . Προσπάθησαν να το σουλουπώσουν το 98ρι αρκετά ( τα είχα και τα 2 στο psx ) Για κακη τους τύχη ομως αρχισε να γίνεται γνωστό το International Superstar Soccer Pro 98 (αργοτερα που επικράτησε γνωστο ως iss pro evo 1+2 klp ) το οποίο πήγαινε το gameplay σε αλλο επίπεδο με τα 1-2 τις προωθημένες πάσες τις στημένες φάσεις τις κοφτές τον χειρισμό κλπ κλπ και το οποίο σε σχέση με τις αρλούμπες της ΕΑ που πουλούσε εκεινο το διάστημα ηταν σαν να συγκρίνεις τον ταμτάκο στο ναυτικό με το Shawshank Redemption ,,παρόλο που δεν ειχε τα official names klp της fifa ο κόσμος το προτιμούσε για μονομαχίες και parties. : )

Ήμουν 10 χρονών. Δε με ένοιαζαν αυτά! :p

Link to comment
Share on other sites

To Fifa 98 ηταν τοτε πολυ καλο για PC, τα επομενα FIFA ηταν χειροτερα σε πολλους τομεις και αναπωλουσα το '98 μεχρι που εγκατελειψα τελειως την σειρα για χαρη του PES...

Link to comment
Share on other sites

FTL

Έχω ξεκλειδώσει μόλις 2 έξτρα διαστημόπλοια, τρομάζω να σκεφτώ το τι χρειάζεται για τα υπόλοιπα.

Τελικά είναι εθιστικό το άτιμο χωρίς να το πάρεις χαμπάρι. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

FTL

Έχω ξεκλειδώσει μόλις 2 έξτρα διαστημόπλοια, τρομάζω να σκεφτώ το τι χρειάζεται για τα υπόλοιπα.

Τελικά είναι εθιστικό το άτιμο χωρίς να το πάρεις χαμπάρι. :tomato:

playtime: 62 hours and counting...

Link to comment
Share on other sites

Το Bioshock 2 μας την έκανε με το άθλιο game for windows οπότε το αφήνω για του χρόνου που θα έχει κλείσει. Οπότε coming up next: Dead Island.

[MENTION=22279]acct[/MENTION] δεν θα κερδίσεις το FTL με τίποτα οπότε έχω 2 λέξεις για σένα: Christmas Sale

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κι αν δεν είχαν παλιότερα, έχουν τώρα. Από τη στιμγή που καταργείται, μέχρι να αφαιρεθεί από όσα παιχνίδια το χρησιμοποιούν, είναι απλά ακόμη ένα επίπεδο DRM που δεν προσφέρει τίποτα. Χώρια που μερικές φορές δεν είναι καν διαθέσιμο, οπότε αν το παιχνίδι δεν υποστηρίζει offline profiles, απλά δεν παίζεις.

Κρίμα τα achievements που είχα κάνει εκεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Για γνήσιες εκδόσεις δεν ξέρω άλλα σίγουρα για πειρατικές μπορείς να το αφαιρέσεις εντελώς.

drm-500x476.png

292008191_dQWUA-L-2.jpg

ΥΓ1. Το 1ο είναι από Cyanide and Happiness, αλλά δεν βρίσκω το πρωτότυπο.

ΥΓ2. Έχω κι άλλα από xkcd και oatmeal, αλλά είπα να μη σπαμάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Για oatmeal δείτε το απευθείας:

I tried to watch Game of Thrones and this is what happened - The Oatmeal

Τo xkcd έχει άπειρα για το θέμα, αλλά ένα καλό (έχει και πετυχημένο τίτλο):

steal_this_comic.png

Και βέβαια, λίγος αυτοσαρκασμός για να μην ξεχνιόμαστε:

music_drm.png

Link to comment
Share on other sites

Για oatmeal δείτε το απευθείας:

I tried to watch Game of Thrones and this is what happened - The Oatmeal

Τo xkcd έχει άπειρα για το θέμα, αλλά ένα καλό (έχει και πετυχημένο τίτλο):

steal_this_comic.png

Και βέβαια, λίγος αυτοσαρκασμός για να μην ξεχνιόμαστε:

music_drm.png

You-Wouldnt-Download-A-Car.jpg

ontopic: torchlight και Fallout: new vegas

Link to comment
Share on other sites

τελείωσα witcher 1...μάλλον τα έκανα όλα και το παιχνίδι το λάτρεψα.Ισως φταίει το ότι δεν έχει το άπειρο looting όπως αλλα rpg's πχ elder scrolls ώστε να ψάχνεις μια ώρα πιο είναι το καλύτερο σπαθί που έχει ο μαγαζάτορας.Κάνενα απτά 2 βασικά σπαθιά δε τα άλλαξα καθόλη τη διάρκεια του παιχνίδιου.Γενικά δυσκολευτηκα αρκετές φορές γιατί πολλές φορές δεν είχα τα συστατικά να φτιάξω το swallow potion aka health potion και αναγκαστηκά έτρωγα κάνα καρπουζάκι-ξηρό καρπό και περίμενα μέχρι να γεμίσω λίγο.Να φανταστείτε καμιά 10 φορές κατάφερα και το έφτιαξα το παραπάνω potion...μάλλον κάτι έκανα λάθος. :p

Eπίσης τα chain moves που ξεκλειδώνεις μετά και τα executions αρχίζουν και θυμίζουν τον Lei απτό tekken.:p Aλλά είναι πολύ όμορφα.

Ο κόσμος πάρα πολύ πιστευτός και όμορφος.

Και το στόρυ εξελίσετται πάρα πολύ ωραία.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.