Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Τέλος το Castlevania Lords of Shadow.

Ένα πολύ καλό παιχνίδι που θα μπορούσε να είναι καλύτερο και από Darksiders. Δυστυχώς η στατική κάμερα, ο κακός χειρισμός, το ακατανόητο σενάριο και η μηδενική εμβάθυνση στον χαρακτήρα, άπειρα Boss fights και ακόμα περισσότερα qte, πολλά και μεγάλα σε διάρκεια cinematics μου χάλασαν το gameplay.

Κρίμα γιατί νέο Darksiders δεν θα βγει, και παιχνίδια σαν αυτό λείπουν πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Castlevania Lords of Shadow.

Ένα πολύ καλό παιχνίδι που θα μπορούσε να είναι καλύτερο και από Darksiders. Δυστυχώς η στατική κάμερα, ο κακός χειρισμός, το ακατανόητο σενάριο και η μηδενική εμβάθυνση στον χαρακτήρα, άπειρα Boss fights και ακόμα περισσότερα qte, πολλά και μεγάλα σε διάρκεια cinematics μου χάλασαν το gameplay.

Κρίμα γιατί νέο Darksiders δεν θα βγει, και παιχνίδια σαν αυτό λείπουν πολύ.

Πάντως το Darksiders II είναι $6, μαζί με μερικά ακόμα :) :

https://www.humblebundle.com/weekly

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Darksiders II είναι $6, μαζί με μερικά ακόμα :) :

https://www.humblebundle.com/weekly

Τα έχω τα Darksiders, αλλά είπαν ότι δεν βλέπουν να βγαίνει το 3ο μέρος της σειράς.

Τώρα ξεκίνησα το castlevania και συμφωνώ σε όλα,με μερικές λεπτομέρειες θα ήταν παιχνιδάδα!!!

Ξεκινά καλά, χειροτερεύει, ξαναφτιάχνει και πάλι από την αρχή. Αν δεν ξενερώσεις μέχρι 4-6 κεφάλαιο, θα δεις ότι είχε τα φόντα να γίνει παιχνιδάρα!

Link to comment
Share on other sites

rome total war 2 αλλά έχει σοβαρά προβλήματα με το performance το παιχνίδι είναι τραγικό με το σύστημα μου να μην παίζει νερό!!

edit βγηκε update 2 και δεν το είχα δει θα το δοκιμάσω :)

Έγινε επεξεργασία από Venisk
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα demo απο alien rage & flashback..

To alien rage είναι απτα παιχνίδια που καραγουστάρω, πολλά εφε, γυαλιστερά γραφικούλια και απολαυστικότα gunplay.

To flashback δίχως να το γνωρίζω δε πολυμάρεσε, ίσως φταίει ότι έχω παίξει το shadow complex που είναι ιδιο στυλ και εκείνο απλά ήταν φοβερό.

Τελος, έχω δανειστεί για ακόμη μια φορά playstation 3 απο φίλο και τελειώνω beyond.:worship:

Link to comment
Share on other sites

Πλατφορμα παλιου τύπου δεν είναι αυτό?

Καλό?

Ναι. Oldskool τέρμα.

10 ευρώ για τεχνολογία 1995?

Κύριε, αφες αυτον, ου γαρ οιδει τι ξεστομίζει. :p

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
Link to comment
Share on other sites

BEYOND TWO SOULS

Ε λοιπον ναι. Αυτο ειναι το παιχνιδι της γενιας. Οχι απλα GOTY.

Ειναι τεχνικα ο,τι πιο αρτια κατασκευασμενο εχουμε δει. Ξεπερασε κατα πολυ το Last of Us. Ξεσκισε οτιδηποτε εχει βγει για κονσολα στον τομεα των γραφικων και εκανε τα eye candy παιχνιδια οπως το Crysis να τρεμουν απο τον φοβο τους για την συνεχεια.

Εμφανεστατα βελτιωμενο επισης στον τομεα του gameplay. Παραμενει γνησιο QTE αλλα οι σκηνες δρασης ειναι πραγματικα ΠΟΛΛΕΣ σε σχεση με το Heavy Rain. Η ενταση κλιμακωνεται σωστα και απο την μεση και μετα του παιχνιδιου καθεσαι στην ακρη του καναπε στην τσιτα. Ειναι το πιο "Action" QTE που εχω παιξει ποτε.

Ηχος υπεροχος. Απιστευτο soundtrack, ωραιο surround, ποιοτητα αναλογη. Σε καλο ηχοσυστημα το επιπεδο ξεπερναει ταινια...

Η ιστορια διαλεγει την οδο της alt-κουλτουρας. Δεν εχει χρονικη συνοχη. Συμπληρωνεις ενα παζλ αναμνησεων και απο ενηλικη γινεσαι παιδακι..και απο παιδακι, εφηβη... Καθως συμπληρωνεται το παζλ νιωθεις οικειος, αλλα στην αρχη χανεσαι λιγο στο περιπλοκο σεναριο, που μεχρι το τελος εχει τοσες πτυχες και τοσες παραλληλες ιστοριες, που αν το χασεις λιγο, παρακατω ψαχνεσαι. Ευτυχως ομως σου κραταει την προσοχη και με το παραπανω. Δεν ξεκολλας απο την οθονη.

Αυτο το παιχνιδι μου θυμισε γιατι ειναι καλο που υπαρχουν κονσολες. Στα 2/3 του, το ορκιζομαι, το στομα μου ηταν ανοιχτο. Δεν εχω δει τετοιο Art Design και τετοιο γραφικο αποτελεσμα, ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ game για PC. Η βροχη, τα δακρυα, το αιμα...Τα παντα ειναι υπεροχα. Αγγιζουν τον φωτορεαλισμο.

Επαιξα 10 ωρες. Ενα playthrough. Και το παιχνιδι χρειαζεται τουλαχιστον 3 για να δεις ολες τις πιθανες εκβασεις. Αρα μιλαμε για πανω απο 30 ωρες ενος αψογου παιχνιδιου. Αν αυτο δεν αξιζει 10, δεν αξιζει κανενα αλλο. I'm sold. Για τετοια παιχνιδια ζω.

Sony και τα μυαλα στα μπλεντερ. Αλλη μια αποκλειστικοτητα τους ξεβρακωνει ολους...:hi:

Link to comment
Share on other sites

sorry για το double post αλλά βγήκαν review για το beyond και όπως φαίνεται μάλλον η Sony δεν πληρωνει καλα τα δημοσιογραφακια...

όταν στο PES δίνουν 9 και στο zombi u 4,στο gta v 10 και στο wind waker 10 που με λίγο γυάλισμα ζητάνε 50€ μάλλον κάτι παίζεται έδω, ίσως το θάβουν γιατί δεν θέλουν να προωθήσουν το 'κινηματογραφικό' είδος.Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το I Am Alive.

Πολύ δυνατό survival, με φοβερή ατμόσφαιρα που σε κράταγε σε αγωνία και θύμιζε μίξη Silent Hill και Alan Wake, αληθοφανείς μάχες που ποτέ δεν ήσουν σίγουρος για την έκβασή τους, και ένα καλό σενάριο και κόσμος ο οποίος έμεινε ανεκμετάλλευτος.

Πολλά προβλήματα χειρισμού, bugs, framerate drops ακόμα και με vsync, και το σπουδαιότερο το camera stuttering όπου έκανε το παιχνίδι unplayable.

Δυστυχώς το τέλος είναι απότομο και δείχνει σαν να "έκοψαν" από το παιχνίδι μερικά κεφάλαια, εξού και ο λίγος χρόνος για να το τερματίσω, μόλις 6 ώρες.

Δηλαδή περιμένουν να πληρώσουμε 15€ για ένα κακογραμμένο port, με πολλά προβλήματα και πετσοκομμένη διάρκεια και τέλος?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.