Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να ήταν αυτό που σε έκανε να θεωρείς το Call Of Duty WWII σαν "φοβερό"...

Το ξεκίνησα πριν 3 ημέρες όπου την δεύτερη δεν ήθελε να ξεκινήσει με τίποτε και το gameplay του είναι απαράδεκτο, για να μην αναφέρω τον χειρισμό του Tank...
Λογικά κάποια στιγμή θα το τελειώσω αλλά όχι γιατί με κέρδισε αλλά γιατί δεν μου αρέσει να αφήνω κάτι ημιτελές...

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το Rise of the tomb raider.

Αν δεν βαρεθώ, θα παίξω και τα έξτρα (croft manor+expeditions). Δεν θυμάμαι αν έχω το 100% (είχα 98% την τελευταία φορά που κοίταξα). Σίγουρα μου λείπει ένα skill (Hunter skill), το οποίο λέω να το ξεκλειδώσω, έτσι για το γαμώτο. Το κακό είναι ότι θα πρέπει να κυνηγάω αθώα ζωάκια για 2-3 ώρες μέχρι να πάρω το skill. 

Εντυπώσεις για το παιχνίδι έπονται.

Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Σε όποιον αρέσουν τα turn-based RPG, πάιξ τε το Divinity II: Original Sin

 

Πολλέεεες ώρες gameplay.

Το έχω στα υπόψιν. Κάποια στιγμή θ' αποκτηθεί και αυτό.

Τέλος (οριστικό) και για το Rise of the Tomb Raider. Απέκτησα και το τελευταίο skill, ολοκλήρωσα και το blood ties (croft manor). Ενδιαφέρον το blood ties και με ωραία ατμόσφαιρα. To nightmare θα το αφήσω, καθώς δεν βλέπω να προσφέρει κάτι διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ σταμάτησα στο 99% και στις 77 ώρες (δεν μπορώ να πάρω μερικά abilities, επειδή δεν επαρκούν τα XP όσο παίζεις και πρέπει να φαρμάρεις άλλες 70 ώρες μάλλον για να τα καταφέρεις - αν δεν σκοπεύεις να αγοράσεις κάτι από το store).

Link to comment
Share on other sites

Πολλά bugs όμως το παιχνίδι αυτό, προβληματικό combat αν και συμπαθητικό, performance issues πάρα πολλά (δεν μιλάμε για το αν έχεις το υπερμηχάνημα , την εποχή που βγήκε ήταν more than enough το μηχάνημά μου), παρόλα αυτά η τιμή του είναι αστεία και αξίζει εννοείται! Να σημειώσω ότι δεν το δοκίμασα με την GTX1070, αλλά την 770, πιστεύω ότι θα τα πάει σαφώς καλύτερα με την κάρτα αυτή στο σύστημα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω να παίξω ff από το 10 και παρά το εντελώς διαφορετικό σύστημα μάχης μου φάνηκε αρκετά διασκεδαστικό.

Σίγουρα θα ασχοληθώ μαζί του, και τρέχει στα 60-80fps @1440p

 

edit: επίσης φτάσαμε να θέλουμε 100gb για ένα παιχνίδι μόνο!

Έγινε επεξεργασία από rip_noob
Link to comment
Share on other sites

 
Το Gears of war 4 με τα expansion μου έφαγε καμιά 300αριά gb στο δίσκο.
Και τα call of duty βλέπω ότι είναι μεγάλα σε μέγεθος πλέον.
Φαντάζομαι ότι τον περισσότερο χώρο πιάνουν τα 4k βίντεο, οι έξτρα γλώσσες για αυτό και αρκετά repack είναι στο 1/3 του αρχικού μεγέθους.
Link to comment
Share on other sites

εφω παιζω dying light, μπορει καποιος να μου πει πως παταω τα πληκτρα για  να ανοιγω πορτες με lockpicks?μου σπανε συνεχεια

το βρηκα ακυρο

Έγινε επεξεργασία από kuza
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Divinity Original Sin 1. Μου άφησε καλές εντυπώσεις, είχε μεγάλη διάρκεια, στρατηγικές μάχες που η αλληλεπίδραση των στοιχείων τις έκαναν πολύ διασκεδαστικές (Hammertime!), λιγοστά bugs (Enhanced Edition). ωραίοι χάρτες με πολλή εξερεύνηση, καταπληκτικό save system.

Η ιστορία ήταν λιγάκι αδιάφορη, όπως επίσης και το loot. Το crafting ήθελε περισσότερη δουλειά.

Στα αρνητικά του το απαίσιο inventory management που δεν έμπαινε με τίποτα σε τάξη, το υποχρεωτικό co-op, η σχεδόν open world λογική του που χάλαγε την σειρά των quests. Ειδικά για το τελευταίο, αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω walkthrough σχεδόν στο δευτερο μισό του παιχνιδιού, καθώς με εκνεύριζε το γεγονός ότι δεν ήξερα τί έκανα και γιατί το έκανα. Προσπερνούσα quest ή έμπαινα σε αυτά πολύ αργά. Άσε που δεν υπάρχει διαχωρισμός στα  primary/secondary.

Πιστεύω ότι έγιναν δύο λάθη. Πρώτον έβαλαν όλα όσα τους ζήτησαν χωρίς να τα ενσωματώσουν σωστά στο παιχνίδι, και δεύτερον δεν το διόρθωσαν στην Enhanced Edition γιατί έτρεχαν για το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.