Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply
Τρυπημένο ναι. Το οτι είναι απ την εφορία δεν το ξέρεις.

Και πάλι, νομίζω πως για να σου τρυπήσουν το πρώτο μπλοκάκι (παρέλαβα χτες και το παραστατικό έχει νούμερο 65) δεν προϋποθέτει οτι είσαι εντάξει με την εφορία.

Για αυτό ρώτησα, εάν έχει κόψει κανείς τιμολόγιο, εάν περνάει κανονικά στα έξοδα της εταιρίας (δλδ ένας λογιστής θα μπορεί να μας πει).

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό ρώτησα, εάν έχει κόψει κανείς τιμολόγιο, εάν περνάει κανονικά στα έξοδα της εταιρίας (δλδ ένας λογιστής θα μπορεί να μας πει).

Εγώ έκοψα τιμολόγιο. Αύριο παραλαμβάνω. Θα σε ενημερώσω όταν δώσω το τιμολόγιο στο λογιστή ( θα πρέπει να περάσει το τρίμηνο για να το ελέγξει ή μπορεί και κατευθείαν; ).

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία έχεις ως εξής...

Αρχικά είχα παραγγείλει εδώ και 2 εβδομάδες την τριπλέτα CPU-RAM-MOBO [ASUS ROG GENE V] και ενώ τα δύο πρώτα παραδόθηκαν κανονικά σε 3 εργάσιμες, το mobo καθυστερούσε από τον προμηθευτή τους..Επικοινωνώ μαζί τους τηλεφωνικά για να κάνουμε αλλαγή σε ASUS Sabertooth Ζ77 (δεν ξέρω γιατί αλλά για κάποιο λόγο το matx δεν μου χόρταινε το μάτι)...Στην σχετική επικοινωνία το τονίζω το "sabertooth ζ77" στην κυρία Σμιθ και βρίσκουμε για ποιά μητρική πρόκειται και επιβεβαιώνουμε την τιμή της (218-12%)...όλα ΟΚ...Μόλις χθες λοιπόν, μετά από καθημερινά τηλέφωνα εδώ και μια εβδομάδα, μου λένε ότι σήμερα Σάββατο παραλαμβάνω...Επειδή είχα δουλειές είχα αφήσει άλλον άνθρωπο να παραλάβει αντι εμου...Έρχεται ο κουριερ και του αφήνει μια ASUS P8Z77-V. Πλήρωσε την κανονική της τιμή βέβαια (όχι της sabertooth) αλλά δεν ήταν αυτό που ήθελα/ζήτησα...Τους έστειλα mail ζητώντας αντικατάσταση, τους τηλεφώνησα αλλά επειδή είναι Σάββατο δεν απαντάνε(?)/ακούγεται το φαξ..Είμαι 2 εβδομάδες χωρίς pc περιμένοντας μια μητρική.

Θα συνιστούσατε να την κρατήσω ; Γιατί στα review δείχνει αξιόλογη μητρική ή να περιμένω να την αλλάξουν σε αυτήν που ζήτησα με παραπάνω κόστος; Έχει νόημα; έχω έναν ήδη έναν 2600κ και 16GB kingston hyper x και με τρώει να τα κουμπώσω επάνω...

Το πρώτο σκέλος το βάζω εδω για να δείξω τι αντιμετώπισα από το κατάστημα...για το 2ο σκέλος θα ανοίξω νέο thread....

Link to comment
Share on other sites

να κηνυγήσω αλλά και γω να υπέγραφα απλά τώρα δεν θα ειχα μητρική...θα την είχα επιστρέψει άμεσα περιμένοντας από Δευτέρα να συνεννοηθώ, να παραγγείλουν την κανονική και σίγουρα θα φάμε τουλάχιστον 1 εβδομάδα ακόμα...

δεν πλήρωσα παραπάνω για κάτι που κόστιζε λιγότερο ...πλήρωσα κανονικά την αξία της P8Z77-V

Link to comment
Share on other sites

Με εμένα έχουν γίνει τρομερά πράγματα...

Αν έχετε το χρόνο διαβάστε τις τελευταίες 3 σελίδες στο insomnia εδώ και εδώ :

Καταστημα MrSmith.Γνωμες,παραλαβες ή μη! - Insomnia.gr - Σελίδα 8

Intel i7 3770k - Insomnia.gr - Σελίδα 9

Πρέπει να γράψω ολόκληρο σεντόνι για να εξηγήσω, αν θέλετε κοιτάξτε εκεί.

Υ.Σ.: Ζητώ συγνώμη που δίνω link για άλλα forum (δεν ξέρω αν επιτρέπεται αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την σωστή μητρική sabertooth από το mrsmith (ουσιαστικά εντός μιας εργάσιμη ς ημέρας). Παρέδωσα την P8Z77-V και παρέλαβα την νέα χωρίς μάλιστα πρόσθετο κόστος! Υποδειγματική αντιμετώπιση και ως τώρα έχουν ένα μεγάλο συν από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Eγω για ssd που εψαχνα εστειλα 3 email και ακομα απαντηση δεν πηρα

οποτε προτιμησα την αγορα μεταχειρησμενοu ssd απο αξιοποιστου μελους και με χαμηλοτερη τιμη :)

Το θέμα των μεταχειρισμένων είναι οι κύκλοι.Γι'αυτο κι εγώ προτιμώ τους καινούριους καο σκέφτομαι να παραγγείλω.Αυτο που δεν καταλαβαίνω κι εγώ είναι γιατί δεν απαντάνε e-mail αλλά ούτε και τηλεφωνο.Λετε να φταίει που πήρα βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

αφου στο τηλ ειναι μεχρι τις 5, εσυ τους καλουσες βράδυ? :nuke:

γυρω στις 6 τους πήρα αλλά δεν είχα δει ώρες.βασικα ο αδερφός μου είπε το τηλεφωνο γι αυτό δεν τσέκαρα και ούτε μου είπε κι αυτος τπτ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.