Jump to content



πολυεργαλείο τύπου dremel-βοηθήστε με να διαλέξω


Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Γυαλιά να πάρεις και για τα υπόλοιπα αν δεν μας πεις τι θες να κάνεις, πως να προτείνουμε αξεσουάρ; :)

Εχω 7 πιστευω δεν χρειαζομαι αλλα :p

Επειδη ειμαι λιγο διχασμενη πρωσοπικοτητα υπαρχει πουθενα καμια λιστα για να δω εγω τι χρειαζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 7 πιστευω δεν χρειαζομαι αλλα :p

Επειδη ειμαι λιγο διχασμενη πρωσοπικοτητα υπαρχει πουθενα καμια λιστα για να δω εγω τι χρειαζομαι?

http://www.dremeleurope.com/media_all/download/catalogues/2011/catalogue_el-gr.pdf

Link to comment
Share on other sites

Για μόντες σε pc Πάρε το 300άρι. Κάνει μια χαρά την δουλειά του.

Αυτά που θα σου στοιχίσουν περισσότερο είναι τα εξαρτήματα

Τροχός για μέταλλο αυτός

SC409 - Αξεσουάρ Εργαλείων | Skroutz.gr

Ενα SpeedClic απαραίτητα αν δεν θες να παιδεύεσαι με το λαλακισμένο τσοκ του dremel

ToolsPro.gr | Επαγγελματικά εργαλεία στις καλύτερες τιμές της αγοράς!

Από εκεί και πέρα ανάλογα την εργασία που θα κάνεις παίρνεις και άλλα εξαρτήματα.

300αρι ftw, τα κανει οοοοολα και συμφερει

απλα προσοχη στις πτωσεις γιατι στραβωνει ευκολα το αξονακι τους...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Γυαλιά δε μπορώ να βάλω επειδή φοράω και κανονικά για τη στραβομάρα. Τι άλλο μπορώ να πάρω για να μη βγάλω τα ματάκια μου;

Θεωρώ αρκετά τυχερό τον εαυτό μου που δεν τα έχω βγάλει ήδη!

Link to comment
Share on other sites

link<---- κατι τετοια χρησιμοποιω πανω απο τα γυαλια. Δε ξερω αν θα βλεπεις καθαρα. Υποτυπωδης προστασια αλλα για τα ρινισματα τα εχω μαζι με μια μασκα-φιλτρο για τη σκονη

και μια μπαντανα στο προσωπο. Αν εχεις μυωπια παντως, ουτως ή αλλως σκυβεις κοντα στα σημεια κοπης.

Παροτι ειχα την εντυπωση οτι το Dremel 300 ηταν καλυτερο απο το φτηνο do-it του Alex Pak, αλλαξα γνωμη.

Παραυτα αποφασισα να χρησιμοποιω δισκους κοπης dremel και με τα δυο. Προσωπικα θα ηθελα να ακουσω για το Black 'n Decker RT650 (ή RTX στο αμερικα;).

"Υποτιθεται" εχει μεγαλυτερη ροπη, τομεας στον οποιο ουτε το 300 με εντυπωσιασε.

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Α για νας βάλω εγώ σε νεούς δρόμους:

Το dremel είναι καλό , αλλά μόνο για δουλειές στο χέρι.

ΑΝ φτάνεις μέχρι εκεί , όλα καλά,

Αν όμως στη σκέψη σου υπάρχει το ενδεχόμενο για άλλες δουλειές ακριβείας το όνομα είναι ένα:

PROXXON

Δες για να κάνει όρεξη:

PROXXON

PROXXON - BFB 2000

PROXXON - KT 150

PROXXON - FBS 240/E

Για τον Lakisss

PROXXON - BSL 220/E

toolstore.gr

toolstore.gr

230V PROXXON, DREMEL - TOOLSTORE

Το ξέρω είναι ακριβότερα αν και όχι πολύ, αλλά είναι ΕΡΓΑΛΕΪΑ !!

ΑΝ μπείτε να δείτε όλη την γκάμα των εργαλείων.... τι να πώ ...παθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδια καλησπερα, εγω εχω μια αλλη σημαντικη ερωτηση. Μπορω να αγορασω dremel απο USA και να το χρησιμοποιω Ελλαδα και Βουλγαρια? Κυριως Ελλαδα. Θελω να πω, θα εχω καποιο προβλημα με την παροχη ρευματος?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21359]VehendaR[/MENTION]

Οι ονομαστικές τάσεις του δικτύου είναι:

United States A, B (IEC 60906-2) 120 V 60 Hz

Greece C, F 230 V 50 Hz

Bulgaria C, F 220 V 50 Hz

Αν είναι χωρίς μετατροπέα, Μ/Σ, η τέλος πάντων πρόβλεψη για 230 VAC θα έχεις θέμα!

Βέβαια τίποτε σημαντικότερο από την προμήθεια ενός μετασχηματιστή απομόνωσης 230 Vac >>> 120 Vac .

Παίζει και ένα μικρό θέμα με την συχνότητα,, αλλά αυτό δεν θα σε απασχολήσει πολύ , εκτός και αν θέλεις να του "πιείς το αίμα"!

Για ρώτα εκεί που είσαι τι παίζει με ένα καλό μετατροπέα?

Καλή συνέχεια!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια το eshop μολις το εβγαλε στο crazy sundays

EINHELL BMG 135 KIT ME + 4419177 - -

Mε πιο καλης ποιοτητας εξαρτηματα ειναι καλο και σε τιμη αρκετα ελκυστική.

Πάρα πολύ καλή τιμή !

Μου φαίνεται οτι θα πάρω και εγώ ένα.;)

Link to comment
Share on other sites

Bavaria by Einhell.

Ηδη η Einhell ειναι μια κινεζοεταιρια με εδρα την Γερμανια για να προσδιδει κυρος στην ολη κατασταση. Εδω μιλαμε για την Bavaria και οχι για την Einhell.

Εχω το κανονικο Dremel, οταν το πηρα εδωσα πολλα περισσοτερα απο 30-40€. Πραγματικα δεν καταλαβαινω τι ακριβως εχει καλυτερο το ακριβο Dremel απο τα φτηνοτερα που κυκλοφορουν. Ενα περιστροφικο εργαλειο ειναι, ενα μοτερ καρβουνατο ουσιαστικα. Σημερα θεωρω καλα μηχανηματα αυτα που εχει το Lidl τα Parkside. Αυτο απο το e-shop θα το αγοραζα.

Έγινε επεξεργασία από orck
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.