Jump to content



Recommended Posts

Normal Malachai Down [BHC] - Naked Run - Groundslam only!
https://www.twitch.tv/ultrexxx/v/108050440

 

πολυ intense το fight και γενικα ολο το run! GG!

 

το ξεκινησα σαν χαβαλε...και μετα streamara μονο απο Α4: https://www.twitch.tv/ultrexxx/v/108024218

Έγινε επεξεργασία από hondo1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται το 2.5.1 αυτη την βδομαδα...

 

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1799628

 

Εχω μπει για τα καλα παλι στο παιχνιδι...level 90 Breach Softcore:D...σκεφτομαι και για αγορα supporter pack..τα tabs δεν φτανουν με τιποτα, λολ..:hehe:

 

Ερωτηση για τους παλαιμαχους...αξιζει η επενδυση σε taste of hate flask για ice shot build? Εχει 2.5 Ex...:amen:

 

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Balantakos/characters οριστε και το λινκ για το gear...

Έγινε επεξεργασία από LocoDiceGR
Link to comment
Share on other sites

2.5.1 Patch Notes

  • Added fifteen new Divination Cards.
  • Added 3D art for the following items: Tulborn, Tulfall, Uul-Netol's Kiss, Uul-Netol's Embrace.
  • A slider has been added to the Divination Stash Tab, which allows players to set the size of shown divination cards.
  • Item notes have been updated to show the price graphically, and be more readable.
  • Tul no longer takes reduced damage while doing her Projectile Barrage skill.
  • The Crystal Ice Spires in the Tul encounter now have less life.
  • The snowstorm skill used by the Tul Breach monsters now provides less damage avoidance to the monsters inside of it.
  • Frost Blades used by the Tul monsters now does less damage at higher levels.
  • This is intended to bring Tul more in line with Xoph and Esh. Where it is not a necessity they are all equal in difficulty we wanted Tul to be brought more in line with the other bosses of her level.
  • Chayula Breaches are now more common in Mid (20% increase) & High (30% increase) Tier Maps.
    Improved the performance of the Arohongui, Moon's Presence ascendancy passive skill when placing totems near multiple monsters.
  • Blade Vortex's "More Damage per Blade" modifier has been changed to apply only to spell damage instead of all damage types. This will remove a double-dipping effect that should not have been occurring.
  • Fixed an interaction with weapon swapping and Abberath's Hooves, where players would step with every weapon swap, allowing much more frequent use of Abberath's Fury.
  • Fixed a bug where completing the prophecy "A Gracious Master" with Leo can cause the wrong prophecy to disappear from the prophecy page.
  • Rare monsters from the Esh breaches should no longer prevent players from gaining souls.
  • Fixed an issue with Shaper's Touch where accuracy was not applying to off hand weapons.
  • Fixed a bug where the life regeneration on Voll's Vision bypassed restrictions from map mods.
  • Fixed a bug with The Red Nightmare where the block chance granted by All Resistance would only apply if you had another form of block.
  • Fixed various targeting and namelocking issues, with some skills, while interacting with items.
  • Fixed a bug where Tul would become idle while taunted by a Decoy Totem.
  • Fixed a bug which contributed to players being incorrectly disconnected for performing too many actions.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wtf?! 10 acts - 1 playthrough! 
 

 

https://www.pathofexile.com/oriath

 

http://www.gamepedia.com/news/1417-path-of-exile-act-5-the-fall-of-oriath-brings

 

February 14: The Fall of Oriath Announcement. 
February 16: Legacy League/Content Update 2.6.0 full details. 
March 3: Legacy League Starts. 
Late April/Early May: The Fall of Oriath Beta begins. 
June-July 2017: The Fall of Oriath full release.

 

Έγινε επεξεργασία από hondo1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αναμένοντας το expansion στο Grim Dawn, έκανα ένα ντου χθες στο D3 όπου τα πράγματα είναι ακριβώς ίδια όπως τα είχα αφήσει πέρσυ τον Φλεβάρη.

 

Στο PoE, έχω να παίξω από Beta (lol), τα πράγματα ακόμα θέλουν λιώσιμο? Σύντομα (αν γίνεται), μπορείτε να μου πείτε τι αλλαγές υπάρχουν από την Beta?

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι πολύ πιο streamlined τα πράγματα. Farming όπως σε όλα τα παιχνίδια του είδους, εννοείται. Είναι πολλά τα skills που είναι viable και κάθε φορά έχεις και μερικά Builds of the Season. Λιώσιμο δε θέλει ιδιαίτερα, ανεβαίνεις γρήγορα μέχρι το 85-86 σχετικά άνετα, μετά το 78 σαφώς πιο αργά. Αν δεν έχει παίξει καθόλου απ το beta, έχουν αλλάξει αρκετά πράγματα και έχει προστεθεί το Labyrinth και μέσω αυτού κάποια έξτρα Ascendancy points για να σπέρνεις περισσότερο.

 

Δε θα το μετανιώσεις, το D3 είναι εντελώς βαρετό από άποψης υπόβαθρου talent trees κτλ. Όχι πως στο PoE κάνεις ότι θες, αλλά αν θες, μπορείς να κάνεις ότι θέλεις, χωρίς να είναι optimum προφανώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ konnos. Το θέμα ήταν πως στο beta (μιλάμε για 2013 Φεβρουάριο, 4 χρόνια πριν) ήθελε πολύ χρόνο και λιώσιμο, πράγμα που δεν είχα τότε κι αν μην τι άλλο δεν έχω ούτε τώρα.  Γι' αυτό και το είχα παρατήσει, ασχολήθηκα συχνά πυκνά με το D3 και το έχω κι αυτό παρατημένο πλέον.

Τον περασμένο Οκτώβριο βρήκα το Grim Dawn που για μένα είναι ακριβώς αυτό που θέλω κι από άποψη gameplay κι από άποψη χρόνου.

 

Στο PoE έχω από τότε, μία Ranger 69 level, Standard League, δεν ήμουν ποτέ fan των Seasons/Ladders. Είχα τερματίσει το σενάριο στην τότε beta, λογικά θα έχουν προσθέσει κι άλλα.

Ήταν η φάση που είχαν προσθέσει custom maps για farming. Εκεί ήταν που σταμάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω/έπαιζα μόνο Leagues. Φρεσκαδούρα. Δε με τράβηξε ποτέ να συνεχίσω χαρακτήρα στο standard league. Καλά για maps, θέλει πολύ farming. Είναι ολόκληρο παιχνίδι από μόνο του, για πλούσιους (in-game πλούσιους).

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2017 at 11:27 AM, psygreg said:

Σ' ευχαριστώ konnos. Το θέμα ήταν πως στο beta (μιλάμε για 2013 Φεβρουάριο, 4 χρόνια πριν) ήθελε πολύ χρόνο και λιώσιμο, πράγμα που δεν είχα τότε κι αν μην τι άλλο δεν έχω ούτε τώρα.  Γι' αυτό και το είχα παρατήσει, ασχολήθηκα συχνά πυκνά με το D3 και το έχω κι αυτό παρατημένο πλέον.

Τον περασμένο Οκτώβριο βρήκα το Grim Dawn που για μένα είναι ακριβώς αυτό που θέλω κι από άποψη gameplay κι από άποψη χρόνου.

 

Στο PoE έχω από τότε, μία Ranger 69 level, Standard League, δεν ήμουν ποτέ fan των Seasons/Ladders. Είχα τερματίσει το σενάριο στην τότε beta, λογικά θα έχουν προσθέσει κι άλλα.

Ήταν η φάση που είχαν προσθέσει custom maps για farming. Εκεί ήταν που σταμάτησα.

 

On 3/2/2017 at 11:43 AM, psygreg said:

δεν πιστεύω να έχουν βάλει σε transactions τίποτε game-change items?

In-game πλούσιους από άποψη drops εννοείς?

Το farming ok, αυτό είναι ούτως ή άλλως και το νόημα αυτών των games :p

Ειναι τοσο streightforward τα πραγματα πλεον που ουσιαστικα ειναι σαν D3. Δωστου μια ευκαιρια, ειναι γελιο πλεον να κανεις builds και να παιξεις, χωρις να ξερεις ολη την εγκυκλοπαιδεια και χωρις να κανεις ultrafarming κλπ...για 90+lvl Οκ λογικο να θελει λιγο λιωσιμο-grind παραπανω αλλα γενικα δεν εχει καμια σχεση με την beta! End game Maps ειναι επισης ευκολο να παιζεις λογω του Ατλα που εχουν βαλει. Ειναι πιο easy να παιξεις PoE παρα GrimDawn...μονο απο αυτο πρεπει να το δοκιμασεις :)


Εχουν αλλαξει παρα μα παρα πολλα πραγματα, πολυ content αρκετα expansions... τωρα στo expansion το καλοκαιρι ερχονται μεγαλες αλλαγες, οπως χωρις να πρεπει να παιξεις ξανα και ξανα το ιδιο απο την αρχη, απλα με αλλη δυσκολια...Θα ειναι 10 acts με ενα playthrough!

Ξεχνα τα standard leagues, και παιζε κατευθειαν εκει που εχει κοσμο. Τωρα ειναι το legacy league στην προκειμενη. Δεν στο λεω επειδη ειναι ladder κλπ , απλα επειδη οταν εχεις κοσμο ειναι καλυτερα απο το να ειναι dead σε ενα online game, οπως και οτι στα standard δεν σε παιρνει απο αποψης οτι εκει ειναι συνηθως ατομα με τρελη οικονομια και currency κατι που εσυ δεν διαθετεις σε αυτη την περιπτωση...οποτε πας σε challenge-season league.

οχι, παραμενει ενα απο τα καλυτερα μοντελα f2p games  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 ώρες την Παρασκευή να φτιάξω το Inventory μου και τα passives και έπαιξα 1 ωρίτσα

 

Προφανώς τα έκανα μαντάρα μιας κι έχουν αλλάξει τόοοοοσα πράγματα (απόλυτα λογικό), έπαιφτα σαν νουμπάς (κι αυτό λογικό όταν λείπω τόσα χρόνια) και δεν μπορούσα να καθαρίσω 64άρια mobs χαχαχ

 

Εντάξει δεν λέω καλό χρυσό παιχνίδι αλλά για να ξαναχωθώ, πρέπει να αφιερώσω πολύ περισσότερο χρόνο, που δυστυχώς δεν τον έχω.

Πάντως είναι σίγουρα top 5 hack/slash

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τι γίνεται τι παίζετε αυτόν τον καιρό;

 

Εγώ ξεκίνησα με ssf (softcore) lighting arrow και μετά κανονικό legacy league, CoC barrage (με fireball/arctic breath/arc). Επίσης σιγά σιγά ανεβάζω και ένα frostbolt με έναν φίλο που παίζει πιο casually.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Δοκιμασε minionmancer αν δεν έχεις παίξει. Επίσης spark. Εντάξει πολύ spam το spark, αλλά σκίζει.

Στο essence έκανα SRS το οποίο στην παρούσα φάση είναι by far το πιο δυνατό build μου!

 

Spark έκανα πέρισυ στο talisman (και τότε βασικά ήταν πιο δύνατο).

 

Απλά είμαι περιεργός τι παίζουν και άλλοι!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεθαυω το thread, επειδη θελω να ξεκινησω το game και εχω 2-3 αποριες για να μην τα κανω μανταρα και χασω το χρονο μου ασκοπα και ξαναξεκιναω απο την αρχη.

 

1) Εχει σημασια ο server που διαλεγεις στην αρχη για να μπορεις να παιζεις με αλλους? Αν ναι εσεις σε ποιο server ειστε?

 

2) Ποσο κρατανε οι ladder seasons και αυτη τη στιγμη σε ποιο σημειο ειμαστε στην τρεχουσα?

 

3) Ποια builds προτεινετε για καποιον που εχει 0 items? Ειδα σε ενα βιντεακι ενα tornado arrow build πχ και μου αρεσε γιατι στο D2 η multizon ηταν απο τα αγαπημενα μου builds, αλλα μετα ειδα για καποια mandatory gear κλπ και καταλαβα οτι μαλλον δε θα παιζεται με 0 items. 

Και ο WW barba μου αρεσε παλια, μεχρι να τον δοκιμασω στο D3 που δε σκοτωνε ουτε μυγα :D Εδω ειναι εφικτος κανενας τετοιος marauder?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.