Jump to content



Euro Truck Simulator 2


alkgeopa

Recommended Posts

Σ'ωραίοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :T:

Τα άλλα mods είναι συμβατά; Όπως τα oversized loads;

Δεν είμαι σίγουρος...το μόνο που λέει μέσα σε ένα pdf που έχει είναι ότι θα πρέπει να διαγράψεις τους προηγούμενους χάρτες...

Edit: Τώρα που το βλέπω με άλλα άσχετα mods που έχω μέσα στο παιχνίδι είναι κομπλέ...

Έγινε επεξεργασία από Lamogio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν είμαι από τους "παλιούς" σε αυτό το post αλλά και στο παιχνίδι. Είπα να ξανά περάσω το ETS2 αλλά με mods προς το παρών έχω δοκιμάσει version. 1.1 & 1.10 και δεν παίζουν όλα μου τα mods ποια έκδοση είναι η καλύτερη για mods;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι από τους "παλιούς" σε αυτό το post αλλά και στο παιχνίδι. Είπα να ξανά περάσω το ETS2 αλλά με mods προς το παρών έχω δοκιμάσει version. 1.1 & 1.10 και δεν παίζουν όλα μου τα mods ποια έκδοση είναι η καλύτερη για mods;

Νομίζω με 1.9.24 θα είσαι κομπλέ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Χαρουμενο παιχνιδακι. Καλο για καψιμο αν εισαι φοιτητης.

Ωραιο gameplay. Ωραια γραφικα αν κ θα μπορουσε να ναι πιο ζωντανες οι πολεις αλλα κ το επαρχιακο δικτυο. Το ΑΑ μου δε βελτιωνει πολυ τα πραγματα. Δοντακια φαινονται στα οχηματα.

Το μονο μειον του ειναι ο ηχος. Καμια σχεση με το περιβαλλον που κινεισαι. Ειτε σε εθνικη οδο, ειτε εντος πολης δεν ακους τιποτα ενδιαφερον ή κατι που να δειχνει οτι κυκλοφορεις σε ζωντανο κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παίζω με την μέσα κάμερα, δεν ακούγεται τίποτα! Βουβός κινηματογράφος! :hehe:

Μεγάλη νίλα τα updates. Μου χάλασαν και μένα πολλά Mods :( Πρόσφατα το ξαναπέρασα και προσπαθώ να συμμαζευτώ με 1.12.1s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παίζω με την μέσα κάμερα, δεν ακούγεται τίποτα! Βουβός κινηματογράφος! :hehe:

Μεγάλη νίλα τα updates. Μου χάλασαν και μένα πολλά Mods :( Πρόσφατα το ξαναπέρασα και προσπαθώ να συμμαζευτώ με 1.12.1s

Βάλε να παίζει το ραδιο...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λιγο καλυτερα γραφικα ηθελε. Τα μοντελα των φορτηγων ειναι λεπτομερεστατα σε σχεση με το περιβαλλον που δειχνει λιγο χαρτινο.

Καλυτερη σκηνοθεσια στις πολεις/βιομηχανικη ζωνη/λιμανια κλπ.

Πολυ καλυτερο ηχο θελει. Φασαρια, κορνες, φωνες μαζι με αξεσουαρ κοπανους ταξιτζηδες να χωνονται, κοπανους εργολαβους με εργα στο δρομο, κοπανους γενικα εμπλεκομενους σε ατυχημα κλπ.

Το gameplay παντως μου αρεσε. (δεν εχω παιξει κανενα αλλο βεβαια)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε κάτι περίεργο.. Είχα vsync enabled από τον Nvidia Driver για να μην πάνε τα frames στο Θεό στα μενού και έχω coil wine και μέσα στο game είχα 40-50.

Έκανα vsync enable και μέσα από το παιχνίδι, και πάνε στα 60! wtf? γιατί πριν δεν πηγαίναν? Δεν έριξα κάποια άλλη ρύθμιση. Το κάνει αυτόματα το παιχνίδι;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε κάτι περίεργο.. Είχα vsync enabled από τον Nvidia Driver για να μην πάνε τα frames στο Θεό στα μενού και έχω coil wine και μέσα στο game είχα 40-50.

Έκανα vsync enable και μέσα από το παιχνίδι, και πάνε στα 60! wtf? γιατί πριν δεν πηγαίναν? Δεν έριξα κάποια άλλη ρύθμιση. Το κάνει αυτόματα το παιχνίδι;

Λογικό δεν είναι άμα βάλεις vsync enable στο παιχνίδι να πάει μέχρι 60 ? Τώρα γιατί δεν είχες 60 μόνο απο την επιλογή στον driver δεν ξέρω...Γενικά έχει κάποια "θεματάκια"

Link to comment
Share on other sites

Νταξ, το παλεύουν πάντως, δεν το έχουν αφήσει στη τύχη του.

Steam Community :: Group Announcements :: Euro Truck Simulator 2

Έχει κ δυνατό community, αν δεν έχεις περάσει τους TSM maps, στους συνιστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε οτι το παλεύουν στην SCS και αυτό μου αρέσει. Και όπως είπες και το community βοηθάει πάρα πολύ. Τους TSM τους έχω, απλά τώρα λόγο εξεταστικής το έχω αφήσει λίγο.

Τώρα αυτό που περιμένω είναι το επόμενο και από ότι διάβασα θα πάει για Φεβρουάριο του 15 (και ξενέρωσα).

Link to comment
Share on other sites

Το μονο μειον του ειναι ο ηχος. Καμια σχεση με το περιβαλλον που κινεισαι. Ειτε σε εθνικη οδο, ειτε εντος πολης δεν ακους τιποτα ενδιαφερον ή κατι που να δειχνει οτι κυκλοφορεις σε ζωντανο κοσμο.

Εγώ που παίζω με την μέσα κάμερα, δεν ακούγεται τίποτα! Βουβός κινηματογράφος! :hehe:

Είχα βάλει ένα mod που δυνάμωνε τον ήχο της μηχανής στη καμπίνα. Ειδικά στα volvo που είναι τάφος είναι must. Αλλά δοκίμασα τώρα τελευταία ένα άλλο mod ,brutus HD environment sounds, κάπως έτσι. Το οποίο προσθέτει ήχους στα αυτοκίνητα που σε προσπερνάνε, και γενικα ήχους απ το περιβάλλον, τρένα, εργοτάξια κλπ.

Ένα άλλο mod που μου άρεσε πολύ είναι ένα που αλλάζει τους ήχους την ώρα της βροχής. Ακούγεται όπως σε πραγματικό αυτοκίνητο που σκάνε οι σταγόνες πάνω στο αμάξωμα, και οι κεραυνοί σε κάνουν να κοιτάς έξω απο το παράθυρο(το πραγματικό). Όταν αστράφτει η οθόνη ο ήχος του κεραυνού έρχεται με καθυστέρηση οπως στην πραγματικότητα. Δε ξέρω αν το μελέτησε ο δημιουργός ή απλά έτυχε.

Τώρα αυτό που περιμένω είναι το επόμενο και από ότι διάβασα θα πάει για Φεβρουάριο του 15 (και ξενέρωσα).

Όταν λες επόμενο?

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

To link που ποσταρα παραπανω ;)

Σωστός σε αυτό αναφερόμουν.

Δεν θα είναι DLC. Καινούργιο game θα είναι.

Ναι το ξέρω για αυτό έγραψα

Γιατί έχουν πει και για καινούριο DLC.

;)

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.