Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

πριν 36 λεπτά, το μέλος Anthemius έγραψε:

Το ενδιαφέρον πάντως είναι πως ακόμα και ο Θοδωρης βρήκε άλλο Αλιεν, καλύτερο από αυτόν! Σε αγώνα 5 γύρων στην brand hatch, τερμάτισε 2ος με 10 secs διαφορά!

lolzzz...

Μεγαλο αγωνα εκαναν......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 9 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Εε ναι, μόνο λόγια είστε και δε τρέχτε καθόλου! :hehe:

 

Ε, Παρασκευή έτρεχα στο χωρίο να μαζέψω την οικογένειά μου. Άντε βάλτε combo για την ερχόμενη Παρασκευή! Οι μισοί τουλάχιστον έχουμε επιστρέψει, θα μαζευτούμε σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

Άστα μπλέξαμε. Ο @christod μας έφτιαχνε το excel. Έφυγε.

Ο Ιάσονας έπιασε δουλειά.

Ο Άκης εξαφανίστηκε.

Εγώ δεν έχω χρόνο.

Απλά χρειαζόμαστε οργάνωση.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εξελ το εχω εγω ανεβασμενο στο google sheet.Ας μου πει καποιος να του δωσω προσβαση να το συνεχιζει αυτος.


Μην αγχωνεστε βρε παιδια.Θα ξανα μαζευτουμε.Το ιδιο και το ιδιο καθε μερα και για πολυ χρονο κουραζει.Στεναχωριεμαι προσωπικα που δεν ειμαι μαζι σας αλλα ολα θα γινουν.Και δεν ειναι υποσχεση που δε θα τηρησω.

Ο Ακης εχει μπλεξει με την δουλεια, εγω ξεκιναω επισημα την αλλη Δευτερα και θελω να αφοσιωθω για αρχη εκει.(για αυτο μαζεψα τιμονιερες κλπ)
Ξεκινανε εξεταστικες που ο κοσμος θα κλειστει στο βιβλιο του.Καποιοι βλεπουν οτι δεν εχει κοσμο και δεν μπαινουν.

Οργανωση υπαρχει, διαθεση δεν υπαρχει πλεον.Αλλα προσωπικα δεν αγχωνομαι.Απλα ο Αυγουστος κρατα δυο φορες τον χρονο :p


Στεναχωριεμαι μονο για τους νεους που εχει παρει το ματι μου και μπηκαν την "χειροτερη" περιοδο στο community.
Τους καλοσωριζω και παλι απο μεριας μου.

Πιστευω απο Οκτωβρη θα αρχισουμε να θυμομαστε τις παλιες καλες εποχες.
Μεχρι τοτε θελω να εχω σπασει την τιμονιερα του @Aris Teidis:p

 

d064ad1e9fc50d2379bb87de809f8483.png
https://gyazo.com/d064ad1e9fc50d2379bb87de809f8483

lol 
 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω προτείνω επειδή υπάρχει κάποια άπνοια γενικότερα στο online του assetto this time of year.

Ανοιχτούς σέρβερ με ενα χαλαρό minnorating.

Επίσης κανονίσματα για τρέξιμο στο srs που και εκεί ψιλονέκρα είναι αλλά τουλάχιστον εχει στάνταρ κάποια άτομα.

 

Χτες πάντως που έτρεξα donighton gp πίστα που είχε βάλει ο sosna, με maclaren 650 και το σετάπ του lykankor για την silverstone ήταν άλλη φάση.

Λίγο ή πίστα που την είχαμε τρέξει με z4 λίγο το σετάπ ένιωθα σαν τον Senna.

Απο τον 10 μέχρι τον 16 γύρο έκανα pb για να σταματήσω 1:28:xx - 2,3 " κάτω απο το pb που είχα offline.

 

Δεν θα ταν άσχημα να είμασταν άλλοι 3-4 απο δω ταυτόχρονα μέσα.

 

Έριξα και τον θοδωρή απο τον θρόνο του στον thelab.

Βγήκε το μεροκάματο.

 

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μηπως να ανοιχτει ενα θεμα, που θα μπορει ο καθενας να κανει tag καποιους για καποιο event που μπορει να τρεχει εκεινη τη μερα?

Π.χ. εχω τσεκαρει στο racedepartment αγωνα σημερα/αυριο βραδακι και εχω δηλωσει συμμετοχη, μπαινω εδω στο θεμα, tagαρω οσους νομιζω οτι θα ακολουθησουν με το link του event και χαιρομαστε, καρδουλες, αγκαλιτσες κτλ...
Βεβαια αυτο μπορει να γινει και μεσα απο το racedepartment, αλλα ποιος μπαινει καθε μερα εκει για να δει αν εχει ειδοποιηση? ή που θα ξερω αν εχει λογαριασμο στο rd? περα απο 2-3 δεν ξερω καποιον αλλον απο εδω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Παιδια ο Tango-X δεν εχει MR..Οτι κομπο θελετε μου λετε να βαλω.

Και δεν βάζεις το RX-7 Tuned, Barcelona ή Imola ή ακόμα και Norchleife ή οπουδήποτε τέλος πάντων (το αυτοκίνητο είναι passepartout)!:rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μηπως να ανοιχτει ενα θεμα, που θα μπορει ο καθενας να κανει tag καποιους για καποιο event που μπορει να τρεχει εκεινη τη μερα?

Π.χ. εχω τσεκαρει στο racedepartment αγωνα σημερα/αυριο βραδακι και εχω δηλωσει συμμετοχη, μπαινω εδω στο θεμα, tagαρω οσους νομιζω οτι θα ακολουθησουν με το link του event και χαιρομαστε, καρδουλες, αγκαλιτσες κτλ...

Βεβαια αυτο μπορει να γινει και μεσα απο το racedepartment, αλλα ποιος μπαινει καθε μερα εκει για να δει αν εχει ειδοποιηση? ή που θα ξερω αν εχει λογαριασμο στο rd? περα απο 2-3 δεν ξερω καποιον αλλον απο εδω.

Άνοιξε Γιώργο

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Aris Teidis said:

Και δεν βάζεις το RX-7 Tuned, Barcelona ή Imola ή ακόμα και Norchleife ή οπουδήποτε τέλος πάντων (το αυτοκίνητο είναι passepartout)!:rolleyes:

συνήθως αυτό που λέμε πρώτο στις επιλογές, αυτό θέλουμε και περισσότερο.οπότε εντός της ημέρας θα φτιάξω τον σέρβερ με το rx7 tuned στην Ισπανία.

 

θα ενημερώσω στο άλλο θέμα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

συνήθως αυτό που λέμε πρώτο στις επιλογές, αυτό θέλουμε και περισσότερο.οπότε εντός της ημέρας θα φτιάξω τον σέρβερ με το rx7 tuned στην Ισπανία.

 

θα ενημερώσω στο άλλο θέμα :)

Κοίτα η μεγάλη πρόκληση είναι το Norchleife αλλά δεν θα μαζέψει πολύ κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aris Teidis said:

Κοίτα η μεγάλη πρόκληση είναι το Norchleife αλλά δεν θα μαζέψει πολύ κόσμο...

Γιατι ετσι?τα track days γεματα ειναι αν και συνήθως τρέχουν γιωταδες εκει,anyway,εγω θα μπω βραδακι να μαθω τη μπαρτσα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Mr.Nekra έγραψε:

Γιατι ετσι?τα track days γεματα ειναι αν και συνήθως τρέχουν γιωταδες εκει,anyway,εγω θα μπω βραδακι να μαθω τη μπαρτσα.

Αυτο που μας ενδιαφερει εδω ειναι να κανουμε αγωνες με οσο το δυνατο πιο κοντινες αποστασεις μεταξυ μας. Αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να μαθουμε την πιστα και το αυτοκινητο γτ οι περισσοτεροι δεν εχουμε χρονο μες την εβδομαδα για να κανουμε practice. Το ring ειναι μια δυσκολη πιστα με περιεργα σημεια απο μονη της ανα σε αυτο βαλεις και τον παραγοντα οτι θα το τρεχουμε με διαφορετικο αυτοκινητο σημαινει πτι πρεπει να την ξαναμαθαινεις καθε φορα.

 

Σε μια πιστα που θες 7.3 για να κανεις ενα γυρο και μαλιστα μισους γτ σιγουρα θα πεταχτεις καπου μια ωρα practice που εχουμε πριν τον αγωνα δεν φτανει να κανεις τπτ και καταληγουμε σε wreckfest και quits και σε διαφορες τεραστιες μεταξυ μας.

 

Με αλλα λογια η πιστα ειναι εκπληκτικη να την τρεχεις δοκιμαστικα, για αγωνα δεν κανει. Μονο τα allien του thelab μπορουν να κανουν αγωνες εκει και να περασουν καλα αλλα και παλι οχι παντα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fatalara said:

Αυτο που μας ενδιαφερει εδω ειναι να κανουμε αγωνες με οσο το δυνατο πιο κοντινες αποστασεις μεταξυ μας. Αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να μαθουμε την πιστα και το αυτοκινητο γτ οι περισσοτεροι δεν εχουμε χρονο μες την εβδομαδα για να κανουμε practice. Το ring ειναι μια δυσκολη πιστα με περιεργα σημεια απο μονη της ανα σε αυτο βαλεις και τον παραγοντα οτι θα το τρεχουμε με διαφορετικο αυτοκινητο σημαινει πτι πρεπει να την ξαναμαθαινεις καθε φορα.

 

Σε μια πιστα που θες 7.3 για να κανεις ενα γυρο και μαλιστα μισους γτ σιγουρα θα πεταχτεις καπου μια ωρα practice που εχουμε πριν τον αγωνα δεν φτανει να κανεις τπτ και καταληγουμε σε wreckfest και quits και σε διαφορες τεραστιες μεταξυ μας.

 

Με αλλα λογια η πιστα ειναι εκπληκτικη να την τρεχεις δοκιμαστικα, για αγωνα δεν κανει. Μονο τα allien του thelab μπορουν να κανουν αγωνες εκει και να περασουν καλα αλλα και παλι οχι παντα.

Δε θα κανω αντιλογο γιατι ξερω οτι δε μπορω να ειμαι αντικειμενικος!  :-)

 

...οτι θελει ο λαος!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.