Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

εξαρταται το ευρος βρε συ.
στα 200fps τα 10 παραπανω δεν ειναι τπτ [emoji14]
 


Ναι δεν έχεις άδικο.
Αλλά σε εμένα είχα αύξηση κατά περίπου 10% , που δεν το λες και λίγο.

Κάνω ρεποστ από το AC που έβαλα εικόνες:

Comparison pictures and fps for (as seen). Time 10:00
mid clear + default filter KUNOS
an ordinary day + _gwb filter
mid clear natural weather +natural filter by @ears1991

20161217171320_1.jpg

20161217171732_1.jpg20161217171128_1.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Αρκετά παραπάνω. Γύρω στα 10fps

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Eίναι σημαντική διαφορά στο τριόθονο με πολλά αυτοκίνητα μέσα, το διαπίστωσα στον αγώνα προχτές στο brands ,από τα 50 στα 60 όπως και να το κάνεις είναι πολύ καλύτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τους ήχους δε ξέρω για τόσο παλιά γιατί δεν το έχω πολύ καιρό το AC. Πάντως με την ανανέωση της μηχανής με το FMOD δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα, μόνο κάποια αυτοκίνητα βελτιώθηκαν αισθητά. Αν κατάλαβα όντως διαφορά δεν ήμουν και πολύ σίγουρος αν αυτό ήταν placebo ή όντως κάτι ήταν καλύτερο. Αλλά όπως σε όλα τα σιμς, σε κάποιους ήχους έχει γίνει πιο καλή δουλειά και κάποιοι ακούγονται υπερβολικά φιμωμένοι. Τα replay δεν τα πολυπροσέχω οπότε no comment, αλλά ναι κάποιοι εξωτερικοί ήχοι είναι καλοί.

 

Έχει καταλάβει κανείς στις ρυθμίσεις που έχει ένα slider που πάει από Engine Sound εώς transmission (1-10) τί κάνει; Στο trasmission το έχω, αλλά βαρέθηκα να το ψάξω και το άφησα όπως ήταν. Μετά δεν έπαιξα για κανα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

@GoMaR αν όταν πάρεις την 1080 είσαι ακόμα με 1680χ1050 θα έρθω να στην κλέψω. Ναιναιναι το ξέρω ότι δεν την πήρες για gaming αλλά η απειλή μου ισχύει!!!!

 

@wolves το βίντεο το έφτιαξε η porsche ε; Λίγο cheesy θα έλεγα αλλά μ'αρέσει.

 

@konnos με αυτό το slider μάλλον ρυθμίζεις εάν θες να ακούς πιο πολύ τον κινητήρα ή το σφύριγμα από τη μετάδοση . Φυσικά σε αυτοκίνητα δρόμου στο 99% των περιπτώσεων δεν ακούγεται καθόλου η μετάδοση αλλά στα αγωνιστικά με straight cut gears γίνεται ο κακός χαμός. Φαντάσου πώς κάνει το αυτοκίνητό σου στην όπισθεν και θα καταλάβεις.

 

Εντωμεταξύ ingame η λεπτομέρεια στα μοντέλα είναι over 9000. Πιο πολλή ώρα χάζευα τα κόκπιτς παρά οδηγούσα. Αυτό το πράγμα πρέπει να το δει κάποιος σε vr. Σεχδόν 6 μήνες μετά, ακόμα δε μου έχει φύγει το wow factor του rift. Τώρα που το δοκίμασα με τα καινούρια αυτοκίνητα ξαναέπαθα σοκ. Δεν περιγράφεται η αίσθηση του να ξεγελιέσαι και να νομίζεις ότι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κάθεσαι μέσα σε μια 917k. Είναι κάτι τελείως πρωτόγνωρο. Πανικός και κλειστοφοβία. Ενώ πχ το εσωτερικό μιας νέας 911 δε σε σοκάρει τόσο αφού οι διαστάσεις και το σχήμα του είναι πολύ πιο κοντά στα καθημερινά αυτοκίνητα που έχουμε συνηθίσει.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το VR ισχύει, το AC έχει πολύ προσεγμένα εσωτερικά. Δυστυχώς μόνο μια φορά δοκίμασα. Φαντάστηκα οτι θα είναι το transmission whine, αλλά νομίζω πως οδήγησα κυρίως gt3 αυτοκίνητα τότε και δεν είχε το αποτέλεσμα που περίμενα, μια βελτίωση πάντως ναι. Θα δοκιμάσω και straight cut σύντομα, μου χει φύγει η κάψα των sim τον τελευταίο καιρό και το πάω χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

34/36 slots γεμάτα για το βραδινό race.. Όποιος έχει account και όρεξη παρακαλείται να γεμίσει τον σέρβερ :D

 

http://www.racedepartment.com/threads/porsche-911-gt3-cup-barcelona-gp-wednesday-21th-december-2016.129609/

Link to comment
Share on other sites

34/36 slots γεμάτα για το βραδινό race.. Όποιος έχει account και όρεξη παρακαλείται να γεμίσει τον σέρβερ [emoji3]
 
http://www.racedepartment.com/threads/porsche-911-gt3-cup-barcelona-gp-wednesday-21th-december-2016.129609/

Κάνε μου τη χάρη και πελατεψε τον αχωνευτο, πάλι.
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

34/36 slots γεμάτα για το βραδινό race.. Όποιος έχει account και όρεξη παρακαλείται να γεμίσει τον σέρβερ :D

 

EU - Porsche 911 GT3 Cup@ Barcelona GP- Wednesday 21th December 2016 | RaceDepartment

Θα υπάρχει stream να σας απολαύσουμε?

Link to comment
Share on other sites

v1.11.1
- Fixed Rear Right camber setup slider visualization for BMW 1M/S3, BMW M235iRacing, Porche Cayman S, Porsche Boxster S manual/PDK, Porsche Cayman GT4, Porsche Cayenne, Porsche Macan, Lotus Exos/S1
- Fixed Porche 911 Carrera RSR 74, ratio of 5th gear on default setup
- Fixed Porsche 908LH automatic gears hesitation on specific situations
- Corrected Porsche 911 GT3 Cup 2017 wheels 3D placement and setup camber range, to avoid clipping with body at 0 camber.
- Corrected Ford GT40 suspension travel limit and bump steer, to avoid suspension out of bounds and flex on severe compressions. (after all the car was made for LeMans which was flat...)
- Corrected Porsche 911 GT3 Cup AI shift rpm range
- Updated V10 tyres, physics and inertia for Praga R1
- Missing corner placed RPM indicator lights added to 919 Hybrid 2016
- Fixed Championship gameplay wrong AI level values
- Fixed very long circuit names, covering the lap slider in Championship creation
- Instrument backlighting added to 908LH and 917K
- Fixed Italian Ring special event
- Fixed Shared Memory Physics->BrakeBias

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Κάτι κάναν στη Cayman GT4 Clubsport που δεν το αναφέρουν και τα setups μας είναι για τα σκουπίδια :p (και το 70% του practice για το 1ο race είχε πάει στο setup γμτ!)

Το επιβεβαιώνω. Και υπερστροφικό μου έγινε και στην eau rouge γονατίζει. Και σαν να τις κόψανε άλογα. Γενικά πολλές "κρυφές" αλλαγές. Ελπίζω παραμονή του επόμενου αγώνα με κανά τρελό update μην μας καταστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει τα σεταπς να μην δουλευουν πια αλλα...το αυτοκινητο ειναι απολαυση στο Silverstone!!!

Ffb με λεπτομερεια και σπιρταδα,σε καποιους...θυμιζει detuned Ferruccio!!!!!

Για μενα μην τολμησουν να αλλαξουν κατι!Οι αλλαγες στα λαστιχα και στις ροπες αδρανειας εφτιαξαν το στριψιμο!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

PLebre

PLebreHardcore Simmer

fef49e7fa7e1997310d705b2a6158ff8dc1cdfeb
PLebre
Offline
 
D1 D2 D3 JP RP 3P
P1 P2 P3
New
First, thanks for another great Porsche pack.

About the physics updates I am not shure if like it. Feels more like other sim that the name begin with the letter "r". Every car feel more the same. Insane front grid, no understeer, less fight to control the car and to go fast. strange tyres temps. Guess it need more testing and fine turning.

Previous PP3 cars tested:
- AMG gt3
- 488 gt3
- GT-86
Pp3 cars tested:
- 911 R
- 911 turbo S
- 917

Tracks:
- Nords
- A1 ring

Gigabyte GA-P35-DQ6
Quad CPU Q6600 2.4 

 

@rapid_fast

@panosdimp

τι γινεται εδω?

Link to comment
Share on other sites

6042.jpg?1401489635&key=4635fd8d9714edc8e78e851189a9f139afe582f753967f974892c83461eba0f5

PLebreHardcore Simmer

fef49e7fa7e1997310d705b2a6158ff8dc1cdfeb.jpg&key=d273dd7bb063ac31c16b7ae87eada197f59af076aeeba3453e669b719555036a PLebre Offline   D1 D2 D3 JP RP 3P
P1 P2 P3 New
First, thanks for another great Porsche pack.

About the physics updates I am not shure if like it. Feels more like other sim that the name begin with the letter "r". Every car feel more the same. Insane front grid, no understeer, less fight to control the car and to go fast. strange tyres temps. Guess it need more testing and fine turning.

Previous PP3 cars tested:
- AMG gt3
- 488 gt3
- GT-86
Pp3 cars tested:
- 911 R
- 911 turbo S
- 917

Tracks:
- Nords
- A1 ring
Gigabyte GA-P35-DQ6
Quad CPU Q6600 2.4 
 
@rapid_fast
@panosdimp
τι γινεται εδω?

Η φάλαινα που δοκίμασα στην Βαρκελώνη κρυώνει τα δεξια ελαστικά παντως..
Και στροφη με 70 και πρωτη την ρουφαει.
Ενω με δευτέρα και 60 σε πετάει εξω..
Οταν βγει το πατς επισκευής θα το ξαναδούμε...[emoji7]

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά γιατί η γνώμη ενός τυχαίου στο ίντερνετ, έχει αξία....

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk






Gigabyte GA-P35-DQ6
Quad CPU Q6600 2.4 
 
@rapid_fast
@panosdimp
τι γινεται εδω?

Η φάλαινα που δοκίμασα στην Βαρκελώνη κρυώνει τα δεξια ελαστικά παντως..
Και στροφη με 70 και πρωτη την ρουφαει.
Ενω με δευτέρα και 60 σε πετάει εξω..
Οταν βγει το πατς επισκευής θα το ξαναδούμε...[emoji7]

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δημήτρη γιατι θεωρείς οτι η γνώμη σου δεν πρέπει να έχει αξια;
Τι διαχωριζει τον τυχαίο άραγε;
Ποσα λαμβάνει απο καθε εταιρία για να προωθήσει με τα γραφόμενα του καθε παιγνίδι της;


Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.