Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

On 31/1/2019 at 7:19 ΜΜ, το μέλος uhu έγραψε:

@Aris Teidisοφ κορσ!!!?

?super

Θα γραφτείς αρχικά στο https://f1axion.gr/forum και θα ζητήσεις να γίνεις "test driver" (αναπληρωτής οδηγός) στο πρωτάθλημα GT3 στην Red Planet Racing? (μπορείς φυσικά να πας όπου θες, αν υπάρχει ανάγκη οδηγού). Απομένουν 3 αγώνες. Ακόμα και αν δεν τρέξεις όμως (που θα τρέξεις σίγουρα) θα σε βοηθήσει αυτή η διαδικασία να μπεις πιο εύκολα, στο επόμενο πρωτάθλημα, στην βασική λίστα!

Για τα διαδικαστικά, παρακαλώ τον @jumaru99 να βοηθήσει αν μπορεί, γιατί τα ξέρει καλύτερα!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis Πριν 2-3 λεπτά του έστειλα τα απαραίτητα. Έχει εγγραφεί στο forum, αλλά δεν έχει δηλώσει συμμετοχή ακόμα. @uhu Τρέχα κάντο γρήγορα!

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος jumaru99 έγραψε:

@Aris Teidis Πριν 2-3 λεπτό του έστειλα τα απαραίτητα. Έχει εγγραφεί στο forum, αλλά δεν έχει δηλώσει συμμετοχή ακόμα. @uhu Τρέχα κάντο γρήγορα!

Σ' ευχαριστώ πολύ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Σώπα ρε συ. Είχα στο μυαλό μου να το κάνω έτσι κι αλλιώς και είχα ξεκινήσει να το γράφω κι έτυχε να το αναφέρεις ταυτόχρονα κι εσύ εδώ ?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο θέμα δήλωση συμμετοχής gt3 και στέλνω pm σε αυτόν που γράφει εκεί? schumi

Γράφω απλά στο θέμα αυτό. Το λινκ που μου έστειλες γράφει ότι το θέμα που ψάχνεταιδεν υπάρχει???

Στον σέρβερ πάντως δεν με αφήνει να μπω καθώς λέει content is missing παρόλο που εχω την οκιγιαμα άρα κάτι μου λείπει.

Σκιν κάποιο plugin ktl ktl

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος uhu έγραψε:

Μπαίνω στο θέμα δήλωση συμμετοχής gt3 και στέλνω pm σε αυτόν που γράφει εκεί? schumi

Γράφω απλά στο θέμα αυτό. Το λινκ που μου έστειλες γράφει ότι το θέμα που ψάχνεταιδεν υπάρχει???

Στον σέρβερ πάντως δεν με αφήνει να μπω καθώς λέει content is missing παρόλο που εχω την οκιγιαμα άρα κάτι μου λείπει.

Σκιν κάποιο plugin ktl ktl

 

Ναι, θα στείλεις pm στον schumi ότι θέλεις να λάβεις μέρος με το ονοματεπώνυμό σου και το steam id σου. Θα σε ενημερώσει για την ομάδα/διαδικασία.
Όλο το απαραίτητο content υπάρχει στο forum για κατέβασμα. Ο server είναι κλειδωμένος στα steam id's οπότε για να σου δοθεί πρόσβαση πρέπει να κάνεις την παραπάνω απαραίτητη διαδικασία. Στο παρακάτω Link είναι όσα αφορούν τα διαδικαστικά. https://f1axion.gr/forum/viewforum.php?f=244

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Ναι, θα στείλεις pm στον schumi ότι θέλεις να λάβεις μέρος με το ονοματεπώνυμό σου και το steam id σου. Θα σε ενημερώσει για την ομάδα/διαδικασία.
Όλο το απαραίτητο content υπάρχει στο forum για κατέβασμα. Ο server είναι κλειδωμένος στα steam id's οπότε για να σου δοθεί πρόσβαση πρέπει να κάνεις την παραπάνω απαραίτητη διαδικασία. Στο παρακάτω Link είναι όσα αφορούν τα διαδικαστικά. https://f1axion.gr/forum/viewforum.php?f=244

 

Η πολύ οργάνωση έφερε τη διάλυση. ? 

Νόμιζα πως αν γραφόμουν και μίλαγα σε κάποιον θα έφτανε.?

Έστειλα πρ.μην. στον schumi με ότι μου είπατε οπότε νομίζω πως είμαστε οκ

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Ναι παραείναι τυπικοί εκεί πέρα, αλλά αξίζει τον κόπο. Μόλις επανέλθει το PC μου θα περάσω μια βόλτα.

Άστα βράστα.

Προσπαθούσα να τρέξω qual και να ακολουθήσω τις εντολές για την σειρά με την οποία θα βγούμε, να μιλήσω με τον αντμιν με text (και τυφλο σύστημα)φορώντας το rift που κουνάς το κεφάλι σου και χάνεις την μπάλα, ταυτόχρονα να κατεβάσω και να σετάρω teamspeak με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί.

Να κάνω mute το mic και μου κανε κάτι κουλά. Ο ήχος έπαιζε απο το HMD και το team speak απ τα ηχεία...

Όλα αυτά πρώτη φορά που έμπαινα multi με oculus και τα fps δεν πέταγαν κιόλας.

45 στο σύνολο αντί για τα 90άρια που πιάνω single player.

Τέσπα κάθε αρχή και δύσκολη.

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Οι διοργανώσεις της F1aXion σίγουρα δεν είναι διοργανώσεις track day και απαιτούν κάποια βασικά πράγματα που έχουν οριστεί από τους admins και τους κανόνες του πρωταθλήματος και όλοι μας έχουμε συμβιβαστεί με αυτά. Το ότι χτες κάναμε "οργανωμένο practice" για τους νέους και την αξιολόγησή τους για να τρέξουν στο πρωτάθλημα και ήρθαν όλοι yolo (ανεξαιρέτως) δεν είναι και η καλύτερη αντιμετώπιση για τους συναθλητές που ήταν εκεί και περίμεναν ούτε και σεβασμός προς την οργάνωση της διαδικασίας.

(Και μιλάμε για πολύ βασικά πράγματα όπως το να μιλάς την ώρα του αγώνα είτε με text είτε με voice)

 

Έχω συμμετέχει σε όλα τα tests της F1aXion και ας μην έχω τρέξει ποτέ (GP3, F1, GT3) η αλήθεια χτες θέλαμε να σας κάνουμε πλάκα (να μιλάμε στον πληθυντικό στους admins, να πούμε προσευχή πριν ξεκινήσει η διαδικασία κλπ.) για να ελαφρώσει το κλίμα αλλά δεν... Επίσης μπορούσαμε να κάνουμε και περισσότερες δοκιμασίες καθώς έτσι κι αλλιώς η Okayama είναι περίεργη.


Το να μην έχεις έτοιμο το "αυτοκίνητό σου" (PC, voice chat, oculus, whatever) είναι ίσως και ο βασικός λόγος για να μην πάρεις μέρος σε μια διαδικασία, πόσο μάλλον όταν έχεις διαβάσει κανόνες κλπ. και νομίζω είναι το minimum που ζητάει η διοργάνωση της F1aXion και που οφείλεις στους συναθλητές σου.

 

Δεν τα λέω για να μαλώσω ή κάτι τέτοιο τον uhu ή όποια άλλα παιδιά, όλοι μας τα κάναμε στην αρχή και ακόμα περισσότερο εγώ και επανειλημμένα!


Ελπίζω να περάσατε όλα τα παιδιά την διαδικασία και να τα πούμε τις επόμενες μέρες στα πράκτις (που μπαίνουμε άτυπα το βράδυ οι περισσότεροι) και στον αγώνα την επόμενη Τετάρτη!!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/2/2019 at 1:10 ΜΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

?super

Θα γραφτείς αρχικά στο https://f1axion.gr/forum και θα ζητήσεις να γίνεις "test driver" (αναπληρωτής οδηγός) στο πρωτάθλημα GT3 στην Red Planet Racing? (μπορείς φυσικά να πας όπου θες, αν υπάρχει ανάγκη οδηγού). Απομένουν 3 αγώνες. Ακόμα και αν δεν τρέξεις όμως (που θα τρέξεις σίγουρα) θα σε βοηθήσει αυτή η διαδικασία να μπεις πιο εύκολα, στο επόμενο πρωτάθλημα, στην βασική λίστα!

Για τα διαδικαστικά, παρακαλώ τον @jumaru99 να βοηθήσει αν μπορεί, γιατί τα ξέρει καλύτερα!

 

Ελα φίλε Άρη!!!

Τί λέει??

Λοιπόν ήθελα να σου ζητήσω κανά σεταπάκι αν έχεις για το lambo γιατί πήρα την ομάδα στο λαιμό μου στο προηγούμενο.?

Στείλε αν εχεις κανά σετ απο άλλες πίστες πχ paul ricard που είναι και αυτή mod και μοιάζει λίγο με την συγκεκριμένη.

Ζόρικο είναι πάντως το πρωτάθλημα.

Οι πρώτοι 10-15 αφιερώνουν σοβαρό χρόνο...

 

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2019 at 4:45 ΜΜ, το μέλος uhu έγραψε:

 

Ελα φίλε Άρη!!!

Τί λέει??

Λοιπόν ήθελα να σου ζητήσω κανά σεταπάκι αν έχεις για το lambo γιατί πήρα την ομάδα στο λαιμό μου στο προηγούμενο.?

Στείλε αν εχεις κανά σετ απο άλλες πίστες πχ paul ricard που είναι και αυτή mod και μοιάζει λίγο με την συγκεκριμένη.

Ζόρικο είναι πάντως το πρωτάθλημα.

Οι πρώτοι 10-15 αφιερώνουν σοβαρό χρόνο...

 

Ναι, και πολύ ζόρικο θα έλεγα - πραγματικά, γι' αυτό και έφυγα - δεν μπορώ να συναγωνιστώ αυτούς που γυρνάνε τουλάχιστον 300 φορές την πίστα για practice όταν εγώ με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω 50 γύρους... Και το σύστημα των ποινών είναι πολύ αυστηρό!

Θα σου στείλω ότι έχω καλύτερο, αλλά διαφέρει πίστα με πίστα...

Link to comment
Share on other sites

Άρη μια χαρά ανταγωνιστικός ήσουν, εκτός αν θεωρείς πως κάποιος είναι ανταγωνιστικός μόνο όταν μπαίνει στη 5αδα π.χ.
Το σύστημα ποινών όντως είναι πολύ κακο, αλλά την επόμενη σεζόν θα αλλάξουν πολλά σε αυτό θέλω να πιστεύω γιατί ήδη υπάρχει παραδοχή για τα προβλήματα του και από τη διεύθυνση του rrc.
Άρη για μένα κρίμα που έφυγες στο είπα και προσωπικά, ελπίζω την επόμενη σεζόν να είσαι ξανά μέσα.
;)

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ανταγωνιστικός ήσουν Άρη!!! Τι λες τώρα!!!! Αν έκανες και 400 γύρους φαντάσου...

Εγώ με το ζόρι πιάνω 200-300 για να έχω αυτά τα αποτελέσματα που έχω και είμαι πολύ χαρούμενος που τα πετυχαίνω με τέτοιο grid και με την εμπειρία του στο παιχνίδι!

 

Το επίπεδο είναι πολύ υψηλό πάντως σε σχέση με πέρσι και του χρόνου θα ανέβει κι άλλο αν υπάρξει χώρος για τα νέα παιδιά που έτρεξαν Okayama π..χ που και αυτοί είναι άπιαστοι!

 

Σίγουρα δεν είναι trackday το πρωτάθλημα αλλά δεν πιστεύω αυτό που βλέπω ότι δεν ήσουν ανταγωνιστικός! ❤️❤️❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Ναι, και πολύ ζόρικο θα έλεγα - πραγματικά, γι' αυτό και έφυγα - δεν μπορώ να συναγωνιστώ αυτούς που γυρνάνε τουλάχιστον 300 φορές την πίστα για practice όταν εγώ με το ζόρι προλαβαίνω να κάνω 50 γύρους... Και το σύστημα των ποινών είναι πολύ αυστηρό!

Θα σου στείλω ότι έχω καλύτερο, αλλά διαφέρει πίστα με πίστα...

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος wargasm έγραψε:

Άρη μια χαρά ανταγωνιστικός ήσουν, εκτός αν θεωρείς πως κάποιος είναι ανταγωνιστικός μόνο όταν μπαίνει στη 5αδα π.χ.
Το σύστημα ποινών όντως είναι πολύ κακο, αλλά την επόμενη σεζόν θα αλλάξουν πολλά σε αυτό θέλω να πιστεύω γιατί ήδη υπάρχει παραδοχή για τα προβλήματα του και από τη διεύθυνση του rrc.
Άρη για μένα κρίμα που έφυγες στο είπα και προσωπικά, ελπίζω την επόμενη σεζόν να είσαι ξανά μέσα.
;)

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παιδιά, όντως το σύστημα ποινών, δεν ήταν αυτό που θα 'πρεπε. Υπήρξε και αρκετά αυστηρό, αλλά και όχι(λιγότερες) κατά περιπτώσεις. Προσωπικά δουλεύω για την βελτίωσή του ήδη από τον περασμένο Δεκέμβρη. Θέλω να ελπίζω πως θα μπορούμε να σας παρουσιάσουμε κάτι καλύτερο από τη νέα season μαζί και με το feedback που θα μας δώσετε στο τέλος, τουλάχιστον αυτός είναι ο προσωπικός μου στόχος. Και στο feedback θα ήθελα να είσαι παρέα μας και να ακούσω και τη δική σου γνώμη/προτάσεις.

Όσο περί ανταγωνιστικότητας, μια χαρά ήσουν Άρη. Ίσως λόγω πιο περιορισμένου practice να μην είχες την απαραίτητη σταθερότητα για το τελικό αποτέλεσμα, αλλά όλα αυτά στο παιχνίδι είναι. Προσωπικά στεναχωρήθηκα όταν διάβασα την ανακοίνωσή σου, αλλά κατανόησα σε μεγάλο βαθμό την απόφασή σου. Θέλω να ελπίζω σε συνδυασμό με την βελτίωση των συνθηκών, να αλλάξεις γνώμη και να ξαναβρεθούμε πάλι μαζί μέσα στις πίστες!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.