Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

χαχαχαχαα!!!

δεν μου αρεσουν οι κραδασμοι απλα απο οτι καταλαβα πρεπει να ειναι προβλημα καποιες πιστες που ειναι σαν να μην εχουν καθολου ανωμαλιες. Νομιζα πως αν ανεβαζα το vertical θα αποκτουσαν ζωη αλλα μπααα! Σε πιστες που ειναι καλα φτιαγμενες (sebring, spa, monza...) εχω ακριβως αυτο που θελω. 

Στις ρυθμισεις σου απλα κατεβασα λιγο το μεσα εξω και το πανω κατω του αυτοκινητου και ειμαι τζετ!

41 χρονων ειμαι με Ε' καθοτι ειχα και νταλικα πριν ερθει η κριση...ολη μερα στον δρομο ειμαι, καταλαβαινω τι λες.

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω να λιώνεις το Truck Simulator!

 

Αυτό το look to corner είναι πολύ βοηθητικό σε πίστες με κλειστές στροφές και όταν το fov σου είναι πολύ χαμηλό. Απλώς δε θέλει να το παρακάνεις, χρειάζεται λίγο δοκιμή μέχρι να βρεις μια καλή μέση λύση, ούτε μεγάλη κίνηση ούτε και τελείως σταθερή. Πάντως, προσωπικά, ενώ μου άρεσε πολύ το look to apex στο PCARS, τελικά κατέληξα να το ξαναγυρίσω στο σταθερό. Πρέπει να του δώσεις χρόνο για να συνηθίσει ο εγκέφαλος, αλλιώς είναι περίεργη η αισθηση. Το θεωρώ πιο σωστό, απλώς έχω συνηθίσει και βαριέμαι του πειραματισμούς τώρα πια.

Link to comment
Share on other sites

On 05/03/2018 at 7:11 PM, liakjim said:

2018 Nations Grand Prix

@Lylankor δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον καλύτερο για να εκπροσωπήσει την Ελλάδα!

 

^^ Τώρα έριξα μια ματιά, δυστυχώς πολύ πιθανό να μην έχω αρκετό χρόνο απο Απρίλη και μετά για τέτοιο πρωτάθλημα. Θα δούμε όταν ανακοινώσουν και περισσότερα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

https://www.linkedin.com/pulse/ais-gamingracing-simulators-richard-khan-jr-

. These simulators come with the Assetto Corsa simulation software, but others can be installed if required. 

Ειπα και εγω.....

Με λιγα λογια,ο Κοιμης αγορασε ενα rig που ειχε προεγκατεστημενο το AC.

Πολυ πιθανον να μην εχει δοκιμασει κανενα αλλο σιμ!

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν βρίσκω κανένα λόγο στο παραπάνω. Αναφέρθηκε πως ο εν λόγω οδηγός παίζει το AC. οκ τίποτα σπουδαίο, μπορεί όντως να 'ναι και θέμα marketing. Δεν έγινε λόγος για τίποτε άλλο(πχ προτιμά το "καλύτερο" sim κτλ...). Σχολιάζεται στη συνέχεια πως ίσως είναι marketing. οκ μέχρι εδώ.

Όλο το άλλο είναι ανούσιο πραγματικά και δεν έχει κανένα άλλο λόγο ύπαρξης(εκτός κι αν εν μέρη έμπαινε στο thread με τον εξοπλισμό), μου μάλιστα τείνει να δημιουργήσει κλίμα αντιπαράθεσης από το πουθενά, την στιγμή που δεν ετέθη διόλου από την αρχή. Θα το άφηνα ασχολίαστο τελείως, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jumaru99 said:

Πραγματικά δεν βρίσκω κανένα λόγο στο παραπάνω. Αναφέρθηκε πως ο εν λόγω οδηγός παίζει το AC. οκ τίποτα σπουδαίο, μπορεί όντως να 'ναι και θέμα marketing. Δεν έγινε λόγος για τίποτε άλλο(πχ προτιμά το "καλύτερο" sim κτλ...). Σχολιάζεται στη συνέχεια πως ίσως είναι marketing. οκ μέχρι εδώ.

Όλο το άλλο είναι ανούσιο πραγματικά και δεν έχει κανένα άλλο λόγο ύπαρξης(εκτός κι αν εν μέρη έμπαινε στο thread με τον εξοπλισμό), μου μάλιστα τείνει να δημιουργήσει κλίμα αντιπαράθεσης από το πουθενά, την στιγμή που δεν ετέθη διόλου από την αρχή. Θα το άφηνα ασχολίαστο τελείως, αλλά πραγματικά δεν καταλαβαίνω το λόγο.

Εγω πραγματικα δεν βρισκω τον λογο προωθησης ενος σιμ ...πεθαμενου και επισημα προβαλλοντας εναν πρωην παγκοσμιο πρωταθλητη της F1,ο θεος να τον κανει,να τρεχει το εν λογω σιμ.....μηπως η φωτο ειναι παλια?Ποιος θα αγορασει τωρα το AC?Μονο σε προσφορα.

Μηπως η εταιρια που φτιαχνει τα racing rig δεν ενημερωθηκε οτι ΑC τελος?

Επισης Σωτηρη καλο ειναι να ξερουμε πισω απο καποια φωτο η βιντεο τι κολπα μαρκετιγκ τρεχουν,στην τελικη εμεις πληρωνουμε.

Και τελειωνω,τον Κοιμη βρηκαν?:p

Αντιπαραθεση?

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.