Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Αν το παιχνιδι ειναι ολοκληρωμενο τι να τα κανεις τα mod?

κυριως πιστες που δεν ειχε το παιχνιδι βαζαμε και αυτες τωρα τελευταια ειναι σε καλο επιπεδο.

Τα αυτοκινητα ηταν ψιλο μαπα.

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει τώρα ή θα το βάλουν στο ACC???
Το AC έχει αλλά είναι πολύ πρόχειρη υλοποίηση.
Λογικά στο ACC θα είναι ολοκληρωμένη.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα. θελω να εχω περισσοτερο την αισθηση του δρομου στις λακουβες του. το vertical shake δλδ. για να εχω καλυτερη αισθηση της ταχυτητας για να μην ειναι πολυ φλατ οι δρομοι. πρεπει να κατεβασω το RealHeadMotion  ή μπορω και μεσα απο το παιχνιδι να το ρυθμισω αυτο; Δεν μου αρεσει να παταω γκαζι και φρενο και να φευγει και να ερχεται το αμαξι μεσα εξω, ουτε να στριβω και να γυρναει και η καμερα. θελω απλα οπως ειμαι με την τιμονιερα μου μπροστα απο την οθονη να εχει περισοτερο την αισθηση της λακουβας...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα. θελω να εχω περισσοτερο την αισθηση του δρομου στις λακουβες του. το vertical shake δλδ. για να εχω καλυτερη αισθηση της ταχυτητας για να μην ειναι πολυ φλατ οι δρομοι. πρεπει να κατεβασω το RealHeadMotion  ή μπορω και μεσα απο το παιχνιδι να το ρυθμισω αυτο; Δεν μου αρεσει να παταω γκαζι και φρενο και να φευγει και να ερχεται το αμαξι μεσα εξω, ουτε να στριβω και να γυρναει και η καμερα. θελω απλα οπως ειμαι με την τιμονιερα μου μπροστα απο την οθονη να εχει περισοτερο την αισθηση της λακουβας...
Αν κατάλαβα καλά λες το γραφικό κομμάτι και όχι feedback στο τιμόνι.
Αν ναι, στις ρυθμίσεις των γραφικών, έχει ρυθμίσεις για τα G's από shake και στους 3 άξονες. Αύξησε αυτό που θες.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν χρειαζομαι το rhm? ναι για το γραφικο με ενδιαφερει για να εχει καλυτερη αισθηση ταχυτητας. οχι δεξια αριστερα και μεσα εξω αλλα πανω κατω. οχι ομως το ταμπλο. το ταμπλο θελω να ειναι στην ευθεια με το τιμονι. 

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν χρειαζομαι το rhm? ναι για το γραφικο με ενδιαφερει για να εχει καλυτερη αισθηση ταχυτητας. οχι δεξια αριστερα και μεσα εξω αλλα πανω κατω. οχι ομως το ταμπλο. το ταμπλο θελω να ειναι στην ευθεια με το τιμονι. 
Το rhm φιλτράρει τις δονήσεις δλδ κάνει το ανάποδο από αυτό που θες.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ρυθμίσει ώστε να φιλτράρει λίγο όπως κάνει και ο εγκέφαλός μας στην πραγματικότητα δλδ. Είναι μη ρεαλιστικό να έχεις πολλές δονήσεις.
Επίσης έχω ρυθμίσει να μου γέρνει ελαφρώς τη γωνία όταν στρίβω. Όχι πολύ, 1-2 μοίρες. Το κάνω και στην πραγματικότητα.
Δεν είμαι σπίτι να ποστάρω ρυθμίσεις τώρα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα πρεπει να παιζει ρολο και η πιστα. πολλες πιστες ειναι σαν να οδηγας σε τζαμι. λες και τα λαστιχα δεν πατανε στον δρομο. μερικες ειναι αρκετα ρεαλιστικες οπως η sebring. δλδ εσυ χρησιμοποιεις το προγραμμα για να φιλτραρεις. δεν μπορει να το κανει μονο του το παιχνιδι ή εστω το content manager?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορούν. Το rhm δίνει τη δυνατότητα να είσαι ανάμεσα στο lock to horizon αλλά και σε non locked.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις βρήκα. Υποψη είμαι σε παλιοτερη εκδοση e3824d81daa715d99cb1269ba6bb7cca.png

 

Link to comment
Share on other sites

non locked το εχω εγω για να ειναι σταθερο. οταν οδηγας ομως νοιωθω τους κραδασμους την πιστας στην τιμονιερα αλλα το ματι βλεπει ομαλοτητα. για αυτο ηθελα οταν νοιωθω τον κραδασμο να παιζει και λιγο ο δρομος. με το προγραμμα εχει 2 κουτακια που μπορεις να τικαρεις. οπως και να τα βαλω αν περναω απο σαμαρακια παραδειγμα, το τιμονι μου (το κανονικο οχι το virtual) ειναι λες και ειναι ξεβιδωμενο και το βλεπεις ή στα ποδια σου ή κοντα στο παρπριζ...οπως το δεξια στο βιντεο αλλα με το δικο μου τιμονι οποτε καταλαβαινεις οτι δεν ειναι σταθερο 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος ARCADIOS έγραψε:

θα τα δοκιμασω. υποτιθεται οτι οι ρυθμισεις του παιχνιδιου ειναι ολες στο 0? με unlock? 

Unlock ναι, αλλά γιατί οι άλλες 0?

Είμαι έτσι.

baea162571deb7e96592b90381983732.png

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα πολλες ρυθμισεις. μου φαινεται πολυ παραξενο να εχω σταθερο το τιμονι μπροστα μου και να κουνιεται το υπολοιπο ταμπλο σαν να ειναι το τιμονι στον αερα. 

ή εχω συνηθησει τοσα χρονια και τωρα δεν μπορω ή κατι τρεχει με το μυαλο μου...

ισως επειδη καθομαι πολυ κοντα στην τηλεοραση και εχω σχηματισμενη ολη την εικονα του αυτοκινητου πισω απο το τιμονι.

κρατησα τελικα το highspeed shake γυρω στο 50 και το vertical στο 30. το μεσα εξω και πανω κατω του αυτοκινητου δεν !

απορω πως μερικοι βαζουν και το κοιταγμα στις στροφες...

αρα τελικα το rhm δεν ειναι για εμενα ε; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος ARCADIOS έγραψε:

δοκιμασα πολλες ρυθμισεις. μου φαινεται πολυ παραξενο να εχω σταθερο το τιμονι μπροστα μου και να κουνιεται το υπολοιπο ταμπλο σαν να ειναι το τιμονι στον αερα. 

ή εχω συνηθησει τοσα χρονια και τωρα δεν μπορω ή κατι τρεχει με το μυαλο μου...

ισως επειδη καθομαι πολυ κοντα στην τηλεοραση και εχω σχηματισμενη ολη την εικονα του αυτοκινητου πισω απο το τιμονι.

κρατησα τελικα το highspeed shake γυρω στο 50 και το vertical στο 30. το μεσα εξω και πανω κατω του αυτοκινητου δεν !

απορω πως μερικοι βαζουν και το κοιταγμα στις στροφες...

αρα τελικα το rhm δεν ειναι για εμενα ε; 

Σε γενικές γραμμές να ξέρεις ότι δεν είναι ρεαλιστικό να έχεις πολλούς κραδασμούς στην κάμερα.

Τα μάτια μας και ο εγκέφαλος έχει stabilization system. Δεν ξέρω αν οδηγείς αλλά αν ναι, δοκίμασε σε κακοτράχαλο δρόμο να κοιτάς κάπου σταθερά ΕΚΤΟΣ αυτοκινήτου.

Τότε θα δεις ότι τα πάντα κουνούνται στην περιφεριακή όραση αλλά τελικά η εικόνα που λαμβάνεις δεν έχει τόσο πολλές δονήσεις.

Κάπως έτσι :

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.