Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

επειδη εχω χασει τον μπουσουλα.
Καινουργιο παιχνιδι; η update με καινουργια καρτα γραφικων;

 

Καινουργιο παιχνιδι με καινουργια μηχανη γραφικων unreal engine 4 και χωρις τις σακαρακες του assetto.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

και δε θα εχει road cars??
Όχι.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγά μην έχει την volta ή umbrella engine...[emoji39]

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

τι λολ ρε;
Αν δεν εχει road cars σιγα μη το αγορασω :p

 

Εχεις το απλο assetto για road cars, αν κανουν και καμια αναβαθμιση σε unreal engine θα παρεις και real time weather και τελος.

Link to comment
Share on other sites

τι λολ ρε;
Αν δεν εχει road cars σιγα μη το αγορασω [emoji14]
 
To lol πήγε στην απώλεια του ενός πελάτη για την κουνος.
Δεν νομίζω ότι θα πάει ακλαφτο. Το αντίθετο.
Τώρα μεταξύ μας.
Τι άλλο υπάρχει;
Το rf2 τα έχει όλα αυτά, αλλά ακόμα και με το dx11 , εξακολουθεί και δείχνει outdated.
To pcars2 είναι μια αποτυχία.
Το gt3 της sector είναι ακόμα στα χαρτιά.

Η κουνος παίζει μπαλίτσα μόνη της.

Ελπίζω στο μέλλον να δούμε ένα AC2.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Ελπίζω στο μέλλον να δούμε ένα AC2.

 

Νομίζω πως το Competizione είναι κάτι ενδιάμεσο που θα χρηματοδοτήσει τη μετάβαση σε νέα μηχανή και μηχανισμούς γενικότερα, ώστε να έρθει στη συνέχεια ένα πιο πλούσιο AC2 με όλα μαζί

Link to comment
Share on other sites

 
Νομίζω πως το Competizione είναι κάτι ενδιάμεσο που θα χρηματοδοτήσει τη μετάβαση σε νέα μηχανή και μηχανισμούς γενικότερα, ώστε να έρθει στη συνέχεια ένα πιο πλούσιο AC2 με όλα μαζί
Μακάρι αν και μέχρι τότε, ποιος ζει και ποιός πεθαίνει...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με το outdated...

μια χαρά endurance 24ωρους τρέχουμε εκει...
 
Μηχανή γραφικών, δεν έχει βροχή κτλ
Ασε που σαν physics είναι meh

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Μακάρι αν και μέχρι τότε, ποιος ζει και ποιός πεθαίνει...

Καλοκαίρι μπαίνει σε Early, μέχρι τέτοια εποχή θα έχει γίνει το release. Μετά μόνο Rip το content του AC1 στο 2 έχουν να κάνουν και ένα γενικότερο σχεδιασμό περί αυτού. Ή μην σου πως πως μπορεί να έρθει με κάποιο τρόπο και ως DLC στο AC/C.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

driver swaps κλπ

Καλά driver swaps και το AC τώρα έχει.

Τα οργανωμένα πρωταθλήματα είναι που το κρατάνε και κάνει τη διαφορά. (Και μερικών τα πολλά φράγκα που έχουν στάξει και λυπούνται να πάνε χαμένα...)

Πάνω σε αυτό ακριβώς έρχονται τώρα αυτοί να "χτυπήσουν", με ένα ακόμα πιο ολοκληρωμένο πακέτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα υπαρξει στο competizione...

" Motion capture technology is used to create the animations of mechanics and drivers in an even more realistic fashion, and guarantee a high level of player engagement during races, pit stops and driver changes. "
 

Αλλιως προς τι ολος αυτος ο ντορος γυρω απο το 24h???
Εναν οδηγο θα βαζουν???

Έγινε επεξεργασία από wargasm
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γουστάρω πάντως και ας είναι με αυτοκίνητα που δε το χω. Τα driver swaps σε 24h αγώνες με αφήνουν παντελώς αδιάφορο και πιστεύω απευθύνονται σε ελάχιστους ανθρώπους. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι καλός ο ανταγωνισμός... ειναι καλό να υπάρχουν πάνω από1 προιόντα που θα μπορείς να διαλέξεις.
και στο iracing εχουν ανακοινώσει το day/night transition που περιμένουμε για τα endurance αλλα΄και AI (αδιάφορο για εμένα)

Link to comment
Share on other sites

Καλοδεχούμενο το νέο παιχνίδι φυσικά αλλά θα μείνει μόνο στην κάλυψη του Blancpain; Αυτοκίνητα με παρόμοια χαρακτηριστικά, χωρίς χαρακτήρα κατά την άποψή μου, σε κανένα sim δεν κατάφεραν να με ενθουσίασουν.

Καλή η μετάβαση σε unreal, λογικά day-night cycle και περισσότερες πίστες. Μακάρι να πετύχουν το multiplayer competitive κομμάτι αλλιώς δεν βλέπω να τραβάει το παιχνίδι.

Καλή επιτυχία στους Ιταλούς.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το πέρας της ανακοίνωσης και αφού "ηρεμήσαμε", άρχισα να σκέφτομαι τι είναι/ήταν αυτό που έδωσε ώθηση στο AC στο χώρο. Αν θεωρήσουμε ως δεδομένο την καλή φυσική της μηχανής, αυτό που του έδωσε extra boost ήταν ο mod χαρακτήρας του( τράβηξε το ενδιαφέρον του μεγαλύτερου μέρους της mod κοινότητα), το "φρέσκο" περιεχόμενο, η δυνατότητα dedicated server καθώς και η όμορφη εμφάνισή του.

Όλοι θέλαμε μέσα σε αυτό το πακέτο και κάτι πιο οργανωμένο(επίσημα) μιας και ως κοινότητα όντας μικρή(βλέπε fps κτλ), θα έπρεπε με κάποιο τρόπο εύκολο να έρθουμε σε επαφή, που έρχεται τώρα με το Competizione. Ο προβληματισμός μου είναι, πια από τα παραπάνω χαρακτηριστικά θα διατηρηθούν στον νέο τίτλο. Εντάξει από γραφικά είμαστε οκ και official Leagues. Μιας και απ' ότι φαίνεται το official content θα είναι αποκλειστικά GT3 κατηγορίας και  το modάρισμα στην Unreal Engine είναι κομματάκι "δύσκολο", από μεριάς project πόσο τους επιτρέπεται/θέλουν ένα τέτοιο προσανατολισμό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.